فهرست
خیمنس؛ انتخاب اسپانیایی‌ها برای جایگزینی دل بوسکه
خیمنس؛ انتخاب اسپانیایی‌ها برای جایگزینی دل بوسکه

خیمنس؛ انتخاب اسپانیایی‌ها برای جایگزینی دل بوسکه

آی اسپورت - آینده سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا نامشخص است. در حالی که مهلت قرارداد ویسنته دل بوسکه تا پایان یورو 2016 فرانسه است، او در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد که آن را تمدید نخواهد کرد. بر این اساس آس یک نظرسنجی‌ را ترتیب داد و در میان سرمربیان اسپانیایی پاکو خیمنس بیشترین رای را برای جایگزینی دل بوسکه به خود اختصاص داد. 23 درصد مردم اسپانیا به او رای دادند. رایو وایکانو، تیم کنونی خیمنس مالکیت توپ را در اختیار دارد، تهاجمی بازی می‌کند و همیشه حریفان را آزار می‌دهد.
دومین جایگاه با 18 درصد آرا به پپ گوآردیولا اختصاص دارد. سرمربی حال حاضر بایرن مونیخ تا پایان فصل 16-2015 با این تیم قرارداد دارد. نوع بازی تیم‌های او مورد علاقه هواداران است. گوآردیولا با دل‌بوسکه رابطه خوبی دارد و این موضوع در دوره مربیگری که در اسپانیا برگزار شد، روشن بود. با این شرایط گوآردیولا گزینه مناسبی برای جانشینی دل‌بوسکه است.  در رتبه سوم این نظرسنجی اونای امری سرمربی سویا دیده می‌شود. 10 درصد هواداران به او رای دادند. امری تا سال 2016 با سویا قرارداد دارد.
با این حال فرد مورد نظر فدراسیون فوتبال اسپانیا برای این سمت خوسه آنتونیو کاماچو است. او در بین سال‌های 1998 تا 2002 هدایت لاروخا را برعهده داشت و در جام ملت‌های اروپا 2000 و جام جهانی 2002 روی نیمکت این تیم نشست. در این سال اسپانیا برابر کره جنوبی در یک چهارم نهایی با قضاوت بحث برانگیز داور حذف شد و کاماچو از سمت خود استعفا داد. او در حال حاضر هدایت تیمی را برعهده ندارد و از این نظر گزینه ایده‌آلی برای هدایت تیم ملی کشور خود است.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-10-11 14:50:27
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر