فهرست
گزارش آماری: سوپر استارهای ناکام در لیگ یک
گزارش آماری: سوپر استارهای ناکام در لیگ یک

گزارش آماری: سوپر استارهای ناکام در لیگ یک

آی‌اسپورت- روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته دهمین بازی تیم‌های لیگ یکی هم برگزار می‌شود. تیم‌ها در نُه هفته ابتدایی از بازیکنان مطرح بیشتری  نسبت به سال‌های قبل در ترکیب‌شان استفاده کردند. چهره‌های ویژه‌ای مانند میثم بائو، هادی شکوری، علی علیزاده، میثاق معمارزاده، امین متوسل‌زاده و بقیه. اما آمار نشان می‌دهد که حضورشان در لیگ یک هنوز با توفیق خاصی همراه نبوده. نگاهی داریم بر ویژه‌ترین بازیکنان حاضر در لیگ یک.
 
هادی شکوری: مدافع فصل گذشته صبای قم که با حضور علی دایی دیگر جایی در این تیم نداشت برای این فصل به بابل سفر کرد. شکوری فقط یک دیدار از این فصل خونه‌به‌خونه را از دست داد و تیمش در هشت حضور او، شش گل هم دریافت کرد. هادی در دیدار مقابل ماشین‌سازی هم موفق به زدن گل شد.
علیرضا نظیف‌کار: مدافع سابق مس کرمان و داماش گیلان از هفته ششم به ترکیب خونه‌به‌خونه اضافه شد. نظیف‌کار در سه دیداری که برای این تیم به میدان رفت، دو مسابقه را بدون گل خورده به اتمام رساندند.
میلاد جهانی: وینگر فصل گذشته گسترش‌فولاد که 495 دقیقه ناامیدکننده را پشت سر گذاشته بود، بالاخره هفته گذشته در فاصله یک ربع مانده به پایان بازی اولین گل فصلش را به ثمر رساند تا اولین گل و اولین کارت زردِ پس از خوشحالیِ گلش را دریافت کند.
 
 
 
مسعود همامی: دروازه‌بان فصل گذشته پرسپولیس که با نظر حمید درخشان جایگزین نیلسون شده بود، در سه دیدار این فصل پاس همدان به میدان رفت که سه گل هم دریافت کرد.
جهانگیر عسگری: مهاجمِ تیمِ مهابادی 340 دقیقه برای پاس بازی کرد، یک بار اخراج شد، یک کارت زرد گرفت، از دوبازی محروم شد و یک گل هم زد.
 
 

میثاق معمارزاده: آقای گل‌به‌خودیِ پرسپولیس که این فصل بعد از مدت‌ها نظر تیمی را جلب کرد در سه دیدار پارسه به میدان رفت که در هر مسابقه دو گل دریافت کرد و پارسه در حضور او دو تساوی و یک شکست را تجربه کرد.
محمدباقر شعبانی: گلر مد نظر برانکو که با پرسپولیس در اردوی پیش فصل ترکیه هم حضور داشت، گلر فیکس پارسه شده. شعبانی در شش بازی، هفت گل خورد.
 
 

سعید ابراهیم‌پور: دروازه‌بان شماره یک نساجی که ابتدای فصل مورد توجه مدیران پرسپولیس هم قرار گرفته بود، به طور میانگین در هر بازی یک بار دروازه‌اش باز شد. ابراهیم‌پور علاوه بر چند واکنش تماشایی، در مهار یک ضربه پنالتی هم موفق عمل کرد.
نیما دلاوری: مدافع نیم فصل نخست فصل گذشته ملوان که در چهار بازی، سه پنالتی داده بود در نساجی به نسبت موفق‌تر بود. دلاوری در 175 دقیقه‌ای که برای نساجی بازی نکرد، تیمش فقط یک گل خورد. هر چند که معضل پنالتی دادنش در لیگ یک هم حل نشده.
میثم بائو: بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس و تراکتورسازی که فصل خوبی را با استقلال خوزستان گذرانده بود، هیچ پیشنهادی از لیگ برتر نداشت تا به تیم شهرش برگردد. بائو در نساجی 580 دقیقه به میدان رفت و هنوز بدنش روی فرم نیامده. میثم بازی به بازی حضورش روی نیمکت را افزایش می‌دهد.
 
 

حسن هوری: پلنگِ برزیلی‌ها در این فصل در جریان بازی فقط پنج گل خورد. هوری در نُه دیدار این فصل هفت بار دروازه‌اش باز شد که دو تای آن از روی نقطه پنالتی بود.
علی عبدالله‌زاده: بازیکن تیم ملی امید که در صنعت نفت آبادان توپ می‌زند این فصل 590 دقیقه در زمین حضور داشت و یک گل هم زد.
امین متوسل‌زاده: امین با حضور 720 دقیقه‌ای و تنها یک گل زده نشان داد بیشتر برازنده مرد اخلاق است تا آقای گلی.
احسان عبدی: طراح مسجدسلیمان و استقلال صنعتی در لیگ برتر، این فصل در دیگر تیمِ این استان به میدان می‌رود و در سیصد دقیقه، یک گل هم برای نفت آبادان به ثمر رساند.

 

ارشاد یوسفی: گلر مس کرمان در شش دیدار این فصل که به میدان رفت، چهار گل دریافت کرد.
فرزاد حسین‌خانی: کاپیتان مسی‌ها در هر نُه دیدار این تیم حاضر بود و سه بار موفق به زدن گل شد.
 


علی علیزاده: اوتِ انداز فوتبال ایران که در فصل‌های گذشته سابقه حضور زیادی در مسابقات لیگ یک را داشت، در این فصل فقط در دقایق پایانی بازی برای مس رفسنجان وارد زمین می‌شود که جالب است در همین دقایق اندک، سه بار با کارت زرد داورها جریمه شده.
 امیرحسین‌طاحونی (از نساجی)، وینگر محبوب قلعه‌نویی که در چند دیدار استقلال در فصل گذشته هم حضوری کوتاه داشت در 430 دقیقه این فصل به میدان رفت که مانند کیوان امیرایی بازیکنِ شاخص مس کرمان که 595 دقیقه از لیگ امسال را تجربه کرد، توفیق خاصی نداشت.کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-10-11 18:18:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر