فهرست
راز خداحافظی جباری از تیم ملی چه بود؟
راز خداحافظی جباری از تیم ملی چه بود؟

راز خداحافظی جباری از تیم ملی چه بود؟

آی اسپورت - مجتبی جباری در مهمترین برهه که تیم ملی به او نیازمند بود پیراهن تیم ملی را درآورد. خیلی ها از آنجایی که مجتبی جباری را یک بازیکن خاص می دادند در برابر این تصمیم او جبهه نگرفتند و حتی سعی نکردند به او توصیه کنند که به اردوی تیم ملی برگردد، هر چند اگر او از تصمیم خود بر می گشت کی روش مربی ای نبود بار دیگر به او اجازه حضور در اردوی تیم ملی را دهد و دیدید که با سید مهدی رحمتی هم همین کار را کرد و به رغم واسطه تراشی با علیرضا حقیقی ای ادامه داد که پیش از حضور در اردوی تیم ملی هم در روبین کازان ذخیره بود و هنوز هم هست و هم در پرسپولیس.
کی روش هر چند به خاطر از دست دادن مجتبی جباری در دل مغموم شد اما روحیه اش را از دست نداد و خیلی راحت با خواست مجتبی جباری کنار آمد و به جای ناز کشیدن این بازیکن دنبال راه چاره گشت و چاره این بود از اشکان دژاگه در پست پلی میکر بهره برد و انصافا در جام جهانی اشکان نمایش خوبی در این پست داشت با توجه به اینکه پست غیر تخصصی اش بود. دلیل خداحافظی مجتبی جباری از تیم ملی چه بود؟ مجتبی با کی روش مشکلی نداشت و کی روش هم با این بازیکن مشکلی پیدا نکرده بود. از سویی این بازیکن مصدوم هم نشده بود و دیدید که در ادامه مسیر به راحتی پیراهن تیم قطری را برتن کرد و این روزها شاهد حضور شاداب او در تمرینات و بازی های تیمش در قطر هستیم. او در قطر حتی در تمرینات بدنسازی هم شرکت می کند.
یکی از مربیان سابق مجتبی جباری در این باره در یکی از محافل و به نقل از هشت شاکی دلیل خداحافظی مجتبی جباری را این گونه عنوان کرد:« مجتبی جباری به این نتیجه رسیده بود در تاکتیک کی روش جایگاه خاصی ندارد. تیم با توجه به همگروهی با نیجریه قدرتمند، آرژانتین پرستاره و هم چنین بوسنی مهاجم چاره ای نداشت جزء اینکه در نیمه خودی به ویژه منطقه یک سوم دفاعی متراکم بازی کند و برای رسیدن به دروازه حریف و گلزنی روی به ضد حملات و هم چنین پاس های بلد بیاورد و این یعنی خارج شدن هافبک ها از بازی از جمله مجتبی جباری.
مجتبی جباری به این نتیجه رسید وقتی قرار است مدافعان میانی یا کناری و یا هافبک های تدافعی امان بعد از توپ گیری در منطقه یک سوم دفاعی توپ را بلند برای رضا قوچان نژاد بزنند و او هم به تنهایی آهنگ دروازه حریف را در پیش گیرد در این تاکتیک کاره ای نیست و این در تضاد با شکل بازی اش بود. بنابراین بهترین تصمیم را این دید که اردوی تیم ملی را ترک کند.»

منبع: ورزش سه

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-12 14:50:39
نظر دهید

۱ نظر
مشروح
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۰۶
بر اساس حدس و گمان از تیم ملی خداحافظی کردن منتطقی نیست. بتید تلاشش رو می کرد بازی در جام جهانی ارزشش رو داشت شانسش رو آزمایش کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر