فهرست
یادداشت ویژه: کیمیای صداقت
یادداشت ویژه: کیمیای صداقت

یادداشت ویژه: کیمیای صداقت

لازم نبود عادل قسم بخورد که از اس‌ام‌اس‌هایی که ملت به 90 می‌فرستند مثل ناموسش محافظت می‌کند، قسم لازم نبود. او همان تابستان 88 که در اعتراض اعلام نشده به برخی از سیاست‌های صداوسیما، شروع برنامه‌اش را چند هفته به تأخیر انداخت، احترامش به مخاطبان 90 را ثابت کرد. روزی که به بهانه مشکلات مخابراتی، جلوی اس‌ام‌اس‌های برنامه را گرفتند و او کوتاه نیامد، روزی که می‌خواستند در تقابل سازمان تربیت بدنی وقت و محسن صفایی‌فراهانی، دست علی‌آبادی و دوستانش را بالا ببرد و نبرد، نشان داد که «مردم» چه اندازه برای‌اش اهمیت دارند.عادل فردوسی‌پور هر ایرادی که داشته باشد، دوست و دشمن پذیرفته‌اند که صداقت دارد و نان را به نرخ روز نمی‌خورد، که خوشامد مدیران بالادستی یا کمی سهم بیشتر از خوان بی‌حساب و کتاب صداوسیما، وسوسه‌اش نمی‌کند. و این همان صفاتی است که او را از دیگران جدا می‌کند، از همه آن دیگرانی که احتمالا تصویر و صدای بهتری از او داشتند، یا می‌توانستند خوش ذوق‌تر از او باشند. اجرای رامبد جوان در برنامه خندوانه، برای صداوسیمایی که اغلب مجریانش یا عصا قورت داده‌اند یا راحت بودن را با لوس بازی اشتباه گرفته‌اند، نعمت است. رامبد نه لوس است و نه عصا قورت داده. به خاطر همین هم است که برنامه‌اش گرفته و به تنهایی شبکه مهجور نسیم را سرزبان‌ها انداخته. اما آیا رامبد هم مثل عادل، صادق است؟ آیا او هم چیزی جز رضایت مخاطبان برنامه، وسوسه‌اش نمی‌کند؟ رامبد جوان می‌گوید بیش از یک میلیون نفر ثبت‌نام کرده‌اند که شاید بتوانند به عنوان تماشاگر عادی، مهمان برنامه‌اش شوند؛ چطور می‌شود فهمید این آمار درست است یا نیست؟ رامبد لازم نمی‌بیند به کسی جواب بدهد! طبق آمار نزدیک به 5 میلیون نفر در مسابقه بین امیرمهدی ژوله و امین حیایی، شرکت می‌کنند و دست بر قضا ژوله فقط با نزدیک به 200 رأی بیشتر برنده می‌شود. چطور می‌شود در یک رقابت که 5 میلیون شرکت‌کننده دارد، فقط 200 رأی بالا و پایین باشد؟ رامبد جوان و دوستانش به این سوال هم جواب نمی‌دهند. همین فاصله کم، چند هفته بعد هم در رقابت ژوله با علی مسعودی تکرار می‌شود. 3 میلیون نفر شرکت می‌کنند و ژوله فقط با هزار و خرده‌ای رأی بیشتر، می‌برد. واقعا چنین چیزی ممکن است؟ رامبد باز هم دلیلی نمی‌بیند که برای باورپذیر کردن ماجرا تلاشی بکند. او ترجیح می‌دهد به جای هر توضیح اضافه‌ای، از فرصتی که دارد برای تبلیغ فلان سایت اینترنتی و بهمان مؤسسه پولدار استفاده کند. و این همان کارهایی است که عادل فردوسی‌پور نکرده. همان تفاوت پررنگی که او با دیگران دارد، حتی اگر مجری کم‌توان‌تری باشد از سوپر شومن‌هایی مانند رامبد جوان و فرزاد حسنی و احسان علیخانی.

هیوا یوسفی، تماشاگران امروز
  ۸  
آی اسپورت
2015-10-12 17:36:39
نظر دهید

۸ نظر
saeed sepahani
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۱۴
بخاطر همین مسائل هست که 17 ساله برنامه اش پر قدرته چون فقط به فکر برنامه اش و تعهد به مردمه نه زیاد کردن اسپانسرهای برنامه
-
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۳۹
فردوسی پور از همه اینایی که نام بردی باهوش تره و به همین خاطر نقش‌اش رو بهتر بازی میکنه. پوکر بازیه که به این راحتی نمیشه دستشو خوند اما در سوء استفاده از مردم دست کمی از اون سه نفر و دیگران نداره. یکی‌اش همین پیامک‌هایی که پول‌اش معلوم نیست تو جیب کی سرازیر میشه.
-
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۳۹
فردوسی پور از همه اینایی که نام بردی باهوش تره و به همین خاطر نقش‌اش رو بهتر بازی میکنه. پوکر بازیه که به این راحتی نمیشه دستشو خوند اما در سوء استفاده از مردم دست کمی از اون سه نفر و دیگران نداره. یکی‌اش همین پیامک‌هایی که پول‌اش معلوم نیست تو جیب کی سرازیر میشه.
-
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴، ۱۹:۴۸
رامبد جوان خیل حال به هم زنه. قبلا هم بود. این برنامش هم بخاطر مهموناش گرفته. خیل هم لوسه چطوری میگی لوس نیست آخه
mahdi
دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴، ۲۱:۳۶
چرت بود این مطلب... واقعا چرت بود! بدون هیچ دلیل محکم و قانع کننده ای تهمت زدین
سیاوش
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۰۳:۱۴
به هیچ وجه قصد دفاع از رامبد رو ندارم - فقط میخوام بدونم منظورتون چیه که " چطور می شود 3 میلیون نفر شرکت کنند و فقط 200 رای اختلاف باشد ؟" !
مگه منطقی نمیتونه باشه ؟ دلیل بیاورید لطفا برای شک و شبهه تان .
ممنون
حسین اهوازی
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۰۳:۵۰
نوشته فوق مصدلق واقعی چرک نویسی است. نویسنده گمان برده که رقابت در خندوانه مثل مسابقات پیامکی مسخره در برنامه 90 میباشد که نتیجه آن همیشه مشخص است و به دلیل تعداد بیتر پرسپولیسی ها همیشه نماینده این تیم با تفاوت چشمگیری برنده میشود و خود فردوسی پور هم میداند که نتیجه به صورت خنده داری همیشه به نفع پرسپولیسی هاست. در حالی که رقابت در خندوانه دقیقا بر اساس نظرات واقعی مردم است. اصلا چه دلیلی دارد که در این مسابقات نظر سازی بشود. اصولا نویسنده این متن مثل خیلی ها به رای گیری بدگمان است و پیش داوری اشتباه میکند. اگر به او ثابت شود که رای گیری بر اساس واقعیت هست آیا حاضر است معذرت خواهی کند؟
-
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۱۱:۴۴
روابط سایت شما با عادل و کیروش قابل تامله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر