فهرست
گزارش/ بررسی عملکرد کلوپ مقابل 4 رقیب اصلی در لیگ جزیره
گزارش/ بررسی عملکرد کلوپ مقابل 4 رقیب اصلی در لیگ جزیره

گزارش/ بررسی عملکرد کلوپ مقابل 4 رقیب اصلی در لیگ جزیره

آی اسپورت- یورگن کلوپ در انتقالی پر سر و صدا به لیورپول رفته و مربی گری این تیم را به عهده گرفته است. او برای رساندن تیم جدیدش به موفقیت اما کار دشواری دارد و اصلی ترین رقیبانش در این لیگ ژوزه مورینیو، مانوئل پلگرینی، آرسن ونگر و لوئیس فان گال هستند. دیلی میل در گزارشی عملکرد کلوپ مقابل این مربیان را بررسی کرده است.
Klopp vs Mourinho
دورتموند کلوپ  4 بار در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا با رئال مادرید مورینیو رو در رو شد و عملکرد خوبی مقابل این تیم داشت. در مرحله گروهی، دورتموند رئال را 2 بر یک شکست داد و در آن بازی روبرت لواندوفسکی و مارسل اشملزر برای زردپوشان و کریستیانو رونالدو برای رئال گل زدند. بازی برگشت در برنابئو دو هفته بعد برگزار شد و می توان گفت که این بار هم تیمی که استحقاق برنده شدن داشت دورتموند بود. یک ربع اول بازی، مارکو رویس تیم آلمانی را پیش انداخت. اما په‌په گل تساوی تیمش را زد. یک گل به خودی از آلوارو آربلوا دوباره دورتموند را پیش انداخت. اما ضربه ایستگاهی مسوت اوزیل در دقیقه 89 برای تیم مورینیو تساوی را رقم زد.
دو تیم در نیمه نهایی هم به هم خوردند و در این دو بازی مشخص شد که مورینیو از پس کلوپ بر نمی آید. مورینیو قبل از بازی گفت که کلوپ  هر روز راجع به رئال صحبت می کند. اما سرمربی  دورتموند بازی های روانی مورینیو را به خوبی بلد بود. او گفت:«مورینیو گفته من زیاد صحبت می کنم؟ یکی از معلمان من هم همیشه این را می گفت. اهمیتی ندارد. به این موضوع فکر  نمی کنم. حالا  ساکت می شوم تا همه چیز حل شود».
اما خنده آخر را کلوپ به مورینیو کرد. دیدار رفت یکی از بهترین روزهای زندگی لواندوفسکی بود. دورتموند 4 بر یک به برتری  رسید و او همه گل های تیمش را زد. رئال در بازی برگشت 2 بر صفر به برتری رسید. گل های این تیم را کریم بنزما و سرخیو راموس زدند. اما خیلی کم و خیلی دیر بود. در آن دوره دورتموند به فینال رسید و این بهترین موفقیت اروپایی  یورگن کلوپ بود که با شکست مورینیو به دست آمد.

Klopp vs Pellegrini
کمی قبل از از نیمه نهایی ای که دورتموند با موفقیت در آن فینالیست لیگ قهرمانان شد تنها جدال کلوپ و پلگرینی صورت گرفت. در یک چهارم نهایی دورتموند با مالاگای پلگرینی رو در رو شد که دیداری دراماتیک هم بود. بعد از تساوی بدون گل در بازی رفت در اسپانیا، در وستفالن خوآکین تیمش را پیش انداخت. اما لواندوفسکی آماده دوباره بازی را به تساوی کشاند. مالاگا در حالی که 8 دقیقه تا پایان بازی مانده بود دوباره توسط الیزو به گل رسید و همه فکر کردند که یک شگفتی رقم خورده است. اما دقایق پایانی عجیب بود. دورتموند دو گل  در دقایق تلف شده زد، توسط رویس و سانتانا. این نتیجه زردپوشان را راهی نیمه نهایی کرد. پلگرینی معتقد بود که بی عدالتی صورت گرفته است. چون گل سانتانا آفساید بود و باعث شد تا سرمربی آن زمان مالاگا آن هفته از زندگی اش را «غمگین ترین» هفته بنامد. مخصوصا که قبل از آن به خاطر خاکسپاری پدرش به شیلی سفر کرده بود:«شاید همه ما در مالاگا فکر کردیم که بازی تمام شده است. اما داور اشتباه تاثیرگذاری داشت و اجازه نداد ما به نیمه نهایی برویم».

Klopp vs Wenger
در 3 فصل از 4 فصل گذشته دورتموند در مرحله گروهی لیگ قهرمانان با آرسنال هم گروه شده است. اما در مجموع این بازی ها برنده ونگر است. در فصل 12-2011 دو تیم در آلمان به تساوی یک – یک رسیدند.  در آن بازی ایوان پریسیچ گل تساوی زردپوشان را در ازای گل رابین فان پرسی زد. اما توپچی ها بازی برگشت را 2 بر یک بردند. 2 گل شاگردان ونگر را فان پرسی زد و دورتموند را به رده آخر جدول رده بندی فرستاد. در فصل 14-2013 اما دو تیم در بازی های خارج از خانه مقابل هم برنده شدند. دورتموند 2 بر یک در امیریتس به برتری رسید و گل هایش را هنریخ میخیتاریان و روبرت لواندوفسکی زدند. تک گل آرسنال را هم ژیرو زد. دو هفته بعد اما آرون رمسی گل برتری توپچی ها در سیگنال ایدونا پارک را زد. در آن زمان اوضاع گروه خنده دار بود و آرسنال و دورتموند و ناپولی هر سه 12 امتیازی بودند. اما تیم ایتالیایی به خاطر تفاضل گل حذف شد.
به طور اتفاقی این دو تیم فصل گذشته یک بار دیگر به هم رسیدند. در بازی رفت دورتموند آرسنال را 2 بر صفر شکست داد. چیرو ایموبیله و پیره امریک اوبامیانگ گل های دورتموند در این بازی را زدند. اما در بازی برگشت آرسنال بود که با گل های یایا سانوگو و الکسیس سانچس  به برتری رسید.

Klopp vs Van Gaal
وقتی مربی هلندی سرمربی بایرن مونیخ بود، کلوپ دو فصل با او پنجه در پنجه بود و آمار نشان از برتری سرمربی فعلی لیورپول دارد.
در فصل 10-2009 تیم فان گال به برتری 5 بر یک رسید. اول ماتس هوملس گل دورتموند را زد و در ادامه گل های ماریو گومز، باستین شوانشتایگر، فرانک ریبری و دو گل از توماس مولر برتری پرگل باواریایی ها را به همراه داشت.
در بازی برگشت در فوریه بایرن دوباره در دیداری که عقب افتاده بود به برتری رسید. محمد زیدان در 5 دقیقه اول برای دورتموند گل زد، اما فان بومل، آرین روبن و گومز دوباره تیمشان را به برتری رساندند. در آن فصل قهرمان شد و دورتموند در رده پنجم ایستاد.
در اکتبر 2010 دورتموند موفق شد در خانه 2 بر صفر بایرن را شکست دهد. لوکاس باروش و نوری شاهین برای زردپوشان گل زدند. در اواخیر فوریه اما آن ها با برتری 3 بر یک مقابل بایرن به قهرمان نزدیک تر هم شدند. لوئیز گوستاوو گل دقایق ابتدایی لوکاس باروش را بی ارزش کرد و دورتموند مموفق شد دوباره توسط شاهین و هوملس به گل برسد. چند هفته بعد فان گال اخراج شد و بایرن فصل را در رتبه سوم به پایان برد. آن هم با اختلاف 10 امتیاز نسبت به تیم کلوپ. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-10-12 19:12:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر