فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- یک شب بعد از نایل شدن به درجه نارگیل تمامی در استودیوی خندوانه، عادل فردوسی پور امشب دوباره نود را روی آنتن خواهد برد. او بعد از مدت ها دعوت رامبد را پذیرفت و مهمان یکی از آخرین شب های فصل دوم برنامه خندوانه شد و برنامه موفقی را نیز پشت سر گذاشت. برنامه ای که بعد از آن هیچکس جرات نمی کند با عادل در یک هوایپما سوار شود! پیش از برنامه: تا چند روز دیگر، فینالِ استندآپ کمدین‌های خندوانه بین امیرمهدی ژوله و مهران غفوریان برگزار می شود. از همین تریبون آرزو می کنیم  نتیجه این رقابت طوری رقم بخورد که رضا شفیعی جم به عنوان قهرمان مسابقات معرفی شود! پیش از برنامه3: در سازمان عریض و طویل صداوسیما هنوز تصور می شود ساخت سریال صد قسمتی به خودیِ خود هنر است و دیگر اهمیتی ندارد که در این چند قسمت، چه چیزهایی روی آنتن می رود. نمونه بازار این اتفاق سریال کیمیاست که مخاطب را به یاد سریال های نوجوانانه ماه رمضان شبکه دو می اندازد. طبیعتا ساخته نشدن چنین سریال هایی، بحران آب در کشور را ریشه کن می کند! 
پیش از برنامه4: غالبا به ما تذکر می دهند که نود دیگر به استودیوی 14 سازمان ارتباطی ندارد و در استودیوی 11 ضبط می شود. بر خلافِ تصورِ بیشتر مخاطب ها، ما از این اتفاق اطلاع داریم اما همچنان تصمیم نداریم تیتر همیشگی گزارش زنده را تعییر بدهیم و به نیتِ آندو تیموریان، این 14 سر جایش باقی خواهد ماند. پیش از برنامه5: در این چند دهه، بانوان ایران دو بار به استادیوم آزادی راه داده شده اند. برای دو تشییع جنازه! در واقع آن ها برای حضور در ورزشگاه راهی به جز عبور از جنازه آقایان نداشته اند. پیش از برنامه6: در ساعت های اخیر قیمت سیمان در بازار با نوسان عجیب و غریبی مواجه شده است. پیش تر توسط می شد سیمان تنها در ساختمان سازی کاربرد دارد! 
آن‌تایم‌ترین نودِ تاریخ

-فقط با یک دقیقه تاخیر. نودِ امشب زودتر از همیشه روی آنتن می رود. -بهترین دفاع وسط های بعد از انقلابِ تیم ملی، در نظرسنجی امشب نود مشخص می شوند. با عدد صفر می توانید به پژمان منتظری رای بدهید و با شماره گیری سه صفر پشت سر هم، شیث رضایی انتخاب خواهد شد. -بر خلاف اعلام اولیه، خبری از پخشِ فینال کمدین ها در خندوانه نیست. ظاهرا رامبد تصمیم گرفته این برنامه را زمانی پخش کند که لایوکامنتیتوری آی اسپورت در حال نگارش نیست و مردم می توانند به خندوانه هم توجه کنند! 
عمان-ایران

-با وجود بدهی سنگینی که صداوسیمایی ها مدام روی مطرح شدن‌اش اصرار دارند، این رسانه بازی ایران و عمان را خریداری کرده است. البته نوع پخش تصاویر و تعویض چندباره آن نشان می داد طرف فروشنده هنوز از فروش این بازی به صداوسیمای ایران اطلاع ندارد! -نود گروهِ سه نفره ای برای گزارش گرفتن به عمان فرستاده که گزارشِ «کلِ یوم» یک امتیاز تیم ملی را از مسقط بگیرند. -عمانی‌ها غذای ایرانی دوست دارند و 25 دقیقه به هم سلام می کنند و قیمت نان خرمانی در این کشور به پول ایران 50 هزار تومان است. قبلا از اینکه این دانستنی های ویژه را در گزارش نود کشف کنیم، زنگی مان به بطالت گذشته بود. جدا. -در همه نقاط دنیا باشگاه ها 48 ساعت قبل از فیفادی ها به تیم ملی بازیکن می دهند. در ایران اما تیم ملی حتی برای یک تساوی با عمان، باید حداقل چند قرن و هزاره اردو برگزار کند و لیگ را به تعطیلی بکشاند. طبیعتا یکی از دو طرف این وسط اشتباه می کند و طبیعتا این اشتباه کننده، ما نیستیم! 
-علیرضا حقیقی بیشتر از یک سال قبل با توجیهِ خوب بودن روی بازی هوایی گلر اول ایران شد. او حالا اما می تواند روی سانتر حریف، از ضربه سر پیتر دینکلیج هم گل بخورد! او از همه فاکتورهای لازم برای قرار گرفتن درون دروازه تیم ملی، فقط خوش تیپی را دارد! 
-درست مثل بیشتر مخاطبان تیم ملی، مدافعان تیم نیز اعتقاد زیادی به بازی حقیقی ندارند و به همین خاطر علیرضا در طول بازی ابدا با آن ها صحبت نمی کند و تذکری به آن ها نمی دهد. بعد از خوردن این تعداد گل مشابه در ایران تنها دو نفر هنوز به حقیقی اعتقاد دارند. پدرش و کارلوس کی روش! «ما چی بگیم به گزارشگر عمان؟!». محمدرضا احمدی بخشی از مسابقه های فوتبال در باکس تیفوسی ها گزارش می کند. 
-طلسم 14 ساله شکست نخوردن عمان برابر ایران، باز هم سر جایش می ماند. درست مثل طلسم 28 ماه بی شکستی ایران در جریان بازی برابر رقبایِ آسیا. هوای مسقط گرم تر از آن نیست که هیچ طلسمی در آن زیر و رو شود. 
-ژاپنی‌ها که پیش‌تر برای روز امضای قرارداد با هوندا 100 خبرنگار به ایتالیا فرستاده بودند، با 50 خبرنگار برای پوشش بازی دوستانه ایران و ژاپن به تهران آمده اند. شاید این موضوع تلنگری به آی اسپورت باشد تا خبرنگارهایش را برای پخش رقابت های مهم علیرضا جهانبخش به آمستردام ارسال کند! کارلوس روی آنتن: 
-کارلوس کی روش روی آنتن نود، «فِرِش» نیست و ظاهرا حال و حوصله همیشگی‌اش را ندارد. بحث های ادامه دار کمیته اخلاق یا میزان آمادگیِ تیم ملی؛ کدام دلیل صورت اصلاح نشده سرمربی پرتغالی را روبروی دوربین نود قرار می دهد؟ -شاخصِ امید به آینده در بین صحبت های امشبِ کی روش، زیر دو هزارم درصد است. آقای سرمربی نگران این است که هیچکس نگران تیم ملی نیست و سوال های انتقادی مجری نود نیز، با استقبال او مواجه نمی شود. در واقع کی روش همزمان با نگران نبودن و نگران بودن دیگران برای تیم ملی مشکل دارد. -عادل فردوسی پور ابراز امیدواری می کند که یک روز ستاره های فوتبال ایران قید پول را بزنند و به اروپا بروند. از تمام اروپا اما فقط روسیه و یونان حاضر به امضای قرارداد با ایرانی ها هستند! -کی‌روش حنی با بی حوصلگی‌اش، امکان ندارد دست از کری خواندن برای رقیب بکشد. او معتقد است رزومه اروپایی ستاره های ژاپن موجب نمی شود بازیکنان تیم ملی امشب نخوابند. میلان و اینتر حالا دیگر آنقدر باشگاه های ترسناکی نیستند که ناگاتومو و هوندا باشند. -ژاپن انبوه ستاره هایش را از اروپا جمع کرده و با جنسِ اصلِ ژاپنی به تهران سفر کرده تا بعد از 10 سال، ال آسیاکو را در تهران برگزار کند. در ایران اما هیچکس وحشتی از آن ها ندارد. ایرانی ها یک عمر به شکستن تخمه ژاپنی عادت دارند و فردا نیز با تحفه های ژاپنی همین کار را خواهند کرد! -علیرضا حقیقی/ وریا غفوری، سیدجلال حسینی؛ پژمان منتظری، احسان حاج صفی/ سعید عزت اللهی، امید ابراهیمی/ رامین رضاییان، اشکان دژاگه، وحید امیری/ سردار آزمون. این ترکیب 11 نفره ایران برای بازی فردا با ژاپن خواهد بود. کی روش آندو تیموریان و مهدی طارمی را از ترکیب ثابت تیم ملی برای نبرد با ژاپن خارج کرده است. ایا ترکیب غیرمنتظره او، تا فردا دستخوش تغییر می شود؟ -طبق توضیح امید عالیشاه، برنامه روزانه ستاره تیم ملی ابتدا با مرور تلگرام و سپس چک کردن اینستاگرام شروع می شود. او تمرکز زیادی روی فوتبال دارد و تنها پست های فوتبالی را می خواند! -کارت مربیگری فرهاد کاظمی ناگهان گم شده است و شاید این موضوع جضور او در سیاه جامگان را با مشکل مواجه کند. این کارت اگر در کمد سابق آقای نبی نباشد، بالاخره یک روز پیدا می شود. -«جالبه بدونید سهراب سپهری به شدت فوتبالی بوده و برای کیهان ورزشی نامه نوشته». تعریفِ جالب از نگاه محمدحسین میثاقی احتمالا یعنی چیزی که هر سه روز یک بار در تلویزیون رجع به آن صحبت شده است! -محمد پنجعلی که در نظرسنحی کاپیتان ها کمتر از آرای باطله رای داشت، حالا صدرنشینِ نظرسنجی بهترین مدافع بعد از انقلاب است تا انتقامش را از نظرسنجی نود گرفته باشد. ما هم که حســـاس و نوستالژی بااز. -چه یک نفر در نظرسنجی نود شرکت کند چه یک میلیون نفر؛ برای شبکه سه و نود فرقی نمی کند. این واکنش عادل به انتقادها از ماجرای پیامک های برنامه برای هادی نوروزی است. قبل از آنکه او ناگهان به تفاوت یک نفر ویک میلیون پی ببرد و آن را عامل دلگرمی بداند. مهمانِ کوچک

-مهمان اول امشبِ نود، فقط یک سال از این برنامه بزرگتر است. در واقع در روزهای یک سالگی رضا شکاری، عادل با نود در شبکه سوم حاضر بوده و حالا که این پسر به یکی از 50 استعداد آینده دنیا از نگاه وبسایت گاردین نیز انتخاب شده، هنوز هم نود پخش می شود. 


-رضا شکاری؛ شاید امشب به خیلی ها بباوراند که دیگر پیر شده اند! -یک استقلالی و یک پرسپولیسی، الگوهای فوتبال رضا شکاری هستند. او با این تدبیر صفحه اینستاگرامش را از خطر حمله در امان نگه می دارد! 
-در تصاویرِ قدیمی ایران-ژاپن در نود، نشان داده می شود که حمید استیلی به زیبایی دروازه ایران را باز کرده است. او احتمالا بلافاصله بعد از آن بازی پیراهنش را منهدم کرده است. درست برعکس پیراهنش در بازی با آمریکا که هر روز تکثیر می شود و سالی دو بار به حراج می رسد و سه بار هم در احتیار موزه قرار می گیرد! -سوال روز: آیا کریستیانو رونالدو شادی گلش را از علی دایی الهام گرفته است؟ دعوایِ آخرِ شب 


-مناظره هفته گذشته براتی- محمدزاده نیمه کاره رها شد اما امروز با تعویض در یکی از تیم های مناظره، هوشنگ نصیرزاده در کنار براتی نشسته است. ظاهرا براتی تنها از مناظره ای به مناظره دیگر منتقل می شود. 


- براتی و نصیرزاده، برنامه را با تعریف کردن از هم آغاز می کنند. نصیرزاده به گفته خودش همیشه از سواد حقوقی براتی استفاده کرده و براتی نیز، هوشنگ را شایسته دبیرکلی فدراسیون می داند. آیا این، مقدمات یک دعوای ویژه در نود خواهد بود؟ یا اینکه این تعریف ها واقعی هستند؟-به کار بردن اصطلاحات فرنگی در مناظره براتی-نصیرزاده، جلوه بامزه ای به این مناظره می دهد. آن ها باید شانس بیاورند که حداد عادل شاهد برنامه امشب نود نباشد. -براتی قبل از نود، هوشنگ نصیرزاده را به سختی آنالیز کرده و با ادبیات مناظره او آشنا شده است. حتی کاندیداهای ریاست جمهوری نیز این مسائل را به این اندازه جدی نمی گیرند. البته به جز یک نفر! -«هیچ چیز به خوبی خواندن یک متن انتقادی نیست اما...». یک نفر باید به نصیرزاده توضیح بدهد که کلمات مطرح شده قبل از واژه اما، اهمیتی ندارند! - در فیس بوک، فکت های هوشنگ نصیرزاده همیشه پذیرفته می شوند اما در نود خبری از این حرف ها نیست. انتقادهای براتی امشب برای او عصبانی کننده شده است. -چیزی نمانده بود که هوشنگ نصیرزاده با مشت به صورت براتی بزند! بعد از ماه ها، برنامه امشب نود مدلی از دعوا را تجربه می کند که زمانی امضای این برنامه به شمار می رفتند. -فقط عادل فردوسی پور می تواند مناظره داغ برنامه اش را برای اشاره به جراحی کمر معاون سازمان و بستری شدن پدرِ باران کوثریِ عزیز، قطع کند! او با الگوهای جناب خان، قصد دارد وقت بیشتری از پخش برای برنامه اش بگیرد.

 


- تصویر هانی نوروزی روی جلد روزنامه های ورزشی قرار گرفته و همه باشگاه ها می خواهند با او قرارداد ببندند. البته که روحیه دادن به این پسر، کار خوشایندی است اما کاش باشگاه ها در روزهای زندگی فوتبالیست ها نیز به فکر حقوق آن ها باشند.

 نصیرزاده: «در هند که آزادترین کشور دنیاست ورود به دانشگاه با شلوار جین ممنوع است. علیرغم اینکه آنجا موش می پرستند!» آنوقت مردم برای جواد خیابانی دست می گیرند.
-ویکی پدیا، بر خلاف صحبت های عادل و براتی، کاملا معتبر است. در ستایش اعتبار این پایگاه اطلاعاتی همین بس که جمید علی عسگر را سلطان پاس گل و استاد بی بدیل معرفی می کند.

 


-مزیتِ حقوقدان بودن انگار در همه مناظره ها به درد می خورد. چه مناظره ریاست جمهوری و چه مناظره شبانه نود!

 

 

 

-نودِ بیست و چندم(تاریخ را یادمان نیست!) مهر هم سرانجام در نزدیکی های ساعت 2 بامداد تمام می شود. لطفا خواب های خنده دار ببینید.

 


کدخبر:9405
کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-10-13 03:02:14
نظر دهید
۳ نظر
عباس
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۰۲:۲۵
شاید این موضوع تلنگری به آی اسپورت باشد تا خبرنگارهایش را برای پخش رقابت های مهم علیرضا جهانبخش به آمستردام ارسال کند :)))))))))))))))))))
امید
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۰۳:۵۵
عالی اقا
-
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۱۳:۴۴
خوبه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر