فهرست
استاتوس: تحفه ژاپنی!
استاتوس: تحفه ژاپنی!

استاتوس: تحفه ژاپنی!

آی اسپورت- لحظه‌های خرامیدن صاحبِ پیراهن شماره 10 میلان روی فرشِ قرمز دستگردی، حتی بدون موسیقیِ شاهکار سکانسِ آخر آشوب کوروساوا، داستانی برای روایت کردن دارد. حالا، بیشتر از یک دهه می شود که در فوتبال با سامورایی ها مسابقه نداده ایم اما هیچ هفته ای نبوده که در آن، نام کشور آن ها را نشنیده باشیم و شاید با کمی حسادت به آن ها نگاه نکرده باشیم. به عجیب آدم هایی که آنهایند.تراژدی هیروشیما، برای هر ملتی فرصت یک عمر توجیه بود، فرصتِ  کار نکردن و ناکام ماندن و سرزنشِ ابدی دشمنان و مرگ فرستادن برای آن ها. ژاپنی ها از این ویرانی، برای ساختن چیزهای تازه تری استفاده کردند. آن ها از کار ننشستند، بیشتر از همیشه به تلاش ادامه دادند تا روزی برسد که «اصلِ ژاپن» بودن، سرنوشتِ سربلندیِ هر کالایی باشد. تا کارخانه‌های شان چشم جهان را بگیرد، تا نوبلِ ادبیات ببرند و تعریف تازه ای از توانایی قصه گویی توی سینما ارائه کنند و تبدیل به پرافتخارترین تیم فوتبال قاره شوند. ژاپن با همه لژیونرهای درجه یکش به ایران آمده اما حتی ستاره میلان و کاپیتان اینتر، خواب را از چشم پسران جاه طلب کی روش نگرفته اند. آن ها، ترکیب ترسناکی در اختیار دارند و ما، ترکیبی پررویا که به کمک سکوهای آزادی که با موتور محرک تشویق، موتورِ هوندا را از کار خواهند انداخت. اگر آن ها پرستاره ترین آسیا هستند، ایران تیم اول قاره در رنکینگ فیفاست و اگر آن ها در زمینه تجهیزات و امکانات نظیر ندارند، ایران هم روی نیمکت به تفکرات تکنولوژیک کی روش برای بردن «ال آسیاکو» مجهز شده است. اگر آن ها سینمایی مثال زدنی دارند، ما هم جز 25 کشوری هستیم که اسکار فیلم غیرانگلیسی زبان گرفته است. در جدال امروز آزادی، ایران هرگز تیم از پیش بازنده نیست. هر چقدر که ژاپنی ها قوی و پرستاره باشند، ایران امروز برای بردن به معبد سبز آزادی قدم خواهد گذاشت. آن ها همیشه انگیزه کافی برای موفقیت را دارند اما ما هم، درست به اندازه خودشان کارتون‌های ژاپنی را تماشا کرده ایم! 
کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-10-13 15:21:18
نظر دهید

۲ نظر
Danial
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۱۶:۱۲
"تراژدی هیروشیما، برای هر ملتی فرصت یک عمر توجیه بود، فرصتِ کار نکردن و ناکام ماندن و سرزنشِ ابدی دشمنان و مرگ فرستادن برای آن ها" این هنر چیدن کلمات کنار هم هست که گاهی‌ در قالب یک جمله کوتاه سرنوشت یک ملت رو میشه تعریف کرد. درود به نویسنده این متن.
عباس
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۲۰:۴۷
"تراژدی هیروشیما، برای هر ملتی فرصت یک عمر توجیه بود، فرصتِ کار نکردن و ناکام ماندن و سرزنشِ ابدی دشمنان و مرگ فرستادن برای آن ها" یکی از بهتزین جملاتی که تو آی اسپورت خوندم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر