فهرست
چهره خاص: کریس، جنگنده تنهای رئال در خط حمله
چهره خاص: کریس، جنگنده تنهای رئال در خط حمله

چهره خاص: کریس، جنگنده تنهای رئال در خط حمله

کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی باشگاه رئال‌مادرید حالا در خط حمله این تیم تنها مانده است. این در حالی است که از شروع رقابت‌های فصل جاری لالیگا تا به اینجا رئال با مشکلات فراوانی در زمینه گلزنی روبه‌رو بوده. آنها نه تنها در گلزنی به مشکل برمی‌خوردند بلکه یافتن گزینه‌های تهاجمی در این تیم نیز کار سختی به نظر می‌رسد. در این میان، کریم بن‌زما برترین گلزن این فصل لالیگا نیز مصدوم شده تا اوضاع سخت‌تر از قبل شود. تا به اینجا و در 7 بازی اخیر رئال، بن‌زما و کریس روی هم 16 گل به ‌ثمر رسانده‌اند که 5 بازی در لالیگا و 2 بازی در لیگ قهرمانان اروپا بوده است. از روز 29 آگوست که بیل و خامس در بازی تیم‌شان در برنابئو مقابل بتیس گل زدند، هیچ بازیکن دیگری به جز بن‌زما و کریس موفق به گلزنی برای تیم مادریدی نشده و رئال در مقایسه در بازه مشابه با فصل قبل به گل‌های کمتری رسیده (21 گل در مقابل 32 گل فصل قبل) و لیست گلزنان این تیم هم محدودتر از فصل قبل است.
وابستگی به مهاجمان10 تا از 21 گل رئال در این فصل را کریستیانو رونالدو به ‌ثمر رسانده است و تعداد گلزن‌های این فصل رئال به 4 بازیکن تقلیل یافته و تنها نام بیل و خامس در کنار کریس و کریم دیده می‌شود. این‌ طور به نظر می‌رسد که رئال بیش از حد به مهاجمانش وابسته است. هر تیمی باید بتواند روی فرصت‌های گلزنی سایر بازیکنانش نیز حساب باز کند و این چیزی است که در رئال این روزها به چشم نمی‌خورد. ناکامی رئالی‌ها در گلزنی باعث شده تا بار مسئولیت بیش از پیش بر دوش کریس و کریم قرار بگیرد که البته بن‌زما در طول فصل بارها و بارها منجی تیمش شده است. او در 8 بازی 7 گل برای تیمش زده که 6 تا از اینها در لالیگا بوده‌ است. او فصل گذشته در 8 نوامبر (یک ماه دیرتر) به این تعداد گل رسیده بود و ثباتش در گلزنی باعث شده است تا آمار قابل توجهی را از خود به جای بگذارد. بنیتس باید به این فکر کند که تیمش در نبود بن‌زما چطور گلزنی کند.
کریس دور از اوجکریستیانو در 9 بازی‌ای که تا به اینجا برگزار کرده، 10 گل به ‌ثمر رسانده است ولی تنها در «3 بازی» موفق به زدن این تعداد گل شده و به نظر می‌رسد با روزهای اوج گلزنی‌‌اش فاصله زیادی دارد. حالا و با مصدومیت بن‌زما، بنیتس به گلزنان بیشتری نیاز دارد تا تیمش در زمینه کسب امتیاز به مشکل نخورد و در نبود کریم، این کریس است که باید بیش از هر زمان دیگری بار مسئولیت گلزنی تیم را به دوش بکشد.
     
آی اسپورت
2015-10-13 16:07:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر