فهرست
محمد نوری: دوباره به پرسپولیس برمی‌گردم / برانکو بهترین مربی بعد از انقلاب است
محمد نوری: دوباره به پرسپولیس برمی‌گردم / برانکو بهترین مربی بعد از انقلاب است

محمد نوری: دوباره به پرسپولیس برمی‌گردم / برانکو بهترین مربی بعد از انقلاب است

آی اسپورت- کاپیتان تیم فوتبال المسیمیر در شرایطی که چند هفته از رقابت‌های لیگ قطر می‌گذرد هنوز دلش با پرسپولیس است. محمدنوری در خصوص شرایط این روزهای خود به صحبت پرداخته که در ادامه می‌خوانید.
 
دلت برای پرسپولیس تنگ نشده؟
مگر می‌شود دلم برای پرسپولیس تنگ نشود! من در پرسپولیس خاطرات بسیار خوبی داشتم و دوستان بسیار زیادی هم دارم. شاید الان دیگر در پرسپولیس نباشم اما هنوز به عنوان یک هوادار، پیگیر اخبار پرسپولیس هستم و سعی می‌کنم نتایج تیم را پیگیری کنم.
 
فرصت می‌کنی در قطر بازی‌های پرسپولیس را تماشا کنی؟
به‌خاطر دمای هوا معمولا تمرینات تیم بعدازظهر تا غروب برگزار می‌شود و به همین دلیل من اغلب نمی‌توانم بازی‌های تیم محبوبم را تماشا کنم اما همیشه سعی کرده‌ام اگر فرصتی به‌دست می‌آورم حتما دیدارهای پرسپولیس را تماشا کنم، اگر هم نتوانم حتما از طریق سایت‌ها و خبرگزاری‌ها نتایج و گل‌های بازی را تماشا می‌کنم.
 
پرسپولیس امسال را چطور می‌بینی؟
پرسپولیس امسال نسبت به سال گذشته جوان‌تر شده اما تمامی بازیکنانی که در ترکیب تیم بازی می‌کنند در تیم‌های خود به نوعی ستاره بودند و برای بازی در پرسپولیس انگیزه بسیار زیادی دارند. شاید پرسپولیس در ابتدای فصل نتایج خوبی نگرفته‌ باشد اما مطمئنم که این تیم امسال یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است.
 
البته برانکو این فصل خیلی به این تیم اعتقاد دارد.
به نظرم برانکو بسیار حرفه‌ای است و کارش را خیلی خوب بلد است، فقط باید به او فرصت داد تا خودش را نشان دهد. او همیشه نشان داده که بهترین تصمیم را در سخت‌ترین شرایط می‌گیرد و کارنامه‌اش هم این را نشان می‌دهد. برانکو در هر تیمی که بعد از تیم ملی بوده توانسته یا آن تیم را قهرمان کند یا اینکه به عنوان یک تیم مدعی مطرحش کند.
 
علی کریمی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که برانکو بهترین مربی است که بعد از انقلاب وارد فوتبال ایران و پرسپولیس شده. آیا تو هم به این موضوع اعتقاد داری؟
صد درصد من هم به این موضوع اعتقاد دارم و به نظرم نه‌تنها من و علی کریمی بلکه خیلی‌های دیگر هم این موضوع را قبول دارند. برانکو در زمان سرمربیگری تیم ملی توانست ایران را بعد از سال‌ها بی‌دردسر به جام‌جهانی ببرد و تیمش در جام‌جهانی هم بازی‌های خوبی ارائه داد. همچنین به همراه ایران قهرمان بازی‌های آسیایی شد و توانست تیم کشورمان را به مقام سوم جام‌ملت‌ها برساند که البته همه دیدند ایران مستحق حضور در فینال بود و با نادواری به مقام سوم رسید.
 
پس چرا این‌قدر از او انتقاد می‌کنند؟
مگر پرسپولیس چه اشتباهی می‌کند که از برانکو انتقاد می‌کنند؟! دیگر همه‌ کارشناسان اعتقاد دارند که پرسپولیس فوتبال را شناور و زیبا بازی می‌کند و اگر شرایط بیرونی و بدشانسی نبود شاید حالا پرسپولیس جزو سه تیم بالای جدول بود که مطمئنم به‌زودی به آن هم دست پیدا خواهد کرد.
 
البته اشتباهات داوری هم در این نتایج نقش داشت.
دقیقا. این موضوع را قبول دارم. اگر در مورد شرایط بیرونی صحبت می‌کنم یکی از آنها اشتباهات داوری است. به‌طور مثال من بازی پرسپولیس برابر ذوب‌آهن یا برابر سپاهان را تماشا کردم که اگر اشتباهات داوری نبود مطمئنم پرسپولیس با دست پر بازی را ترک می‌کرد؛ به خصوص دیدار برابر ذوب‌آهن که وقتی مصاحبه‌ها را خواندم، دیدم خود بازیکنان ذوب‌آهن هم به آن اذعان دارند و شنیدم که داور بازی هم بعد از مسابقه محروم شده است.
 
بعد از تعطیلی لیگ درگذشت‌ هادی واقعا یک شوک بود.
هنوز نمی‌خواهم به آن فکر کنم و اصلا آن را باور ندارم. مگر می‌شود هادی دیگر در بین ما نباشد! نوروزی یک پسر بسیار باشخصیت و باتعصب بود که تنها به فکر تیم بود و با تمام وجود برای پرسپولیس بازی می‌کرد. او با وجود تمام ناملایمات به پرسپولیس عشق می‌ورزید. امیدوارم روحش شاد باشد و امیدوارم باشگاه پرسپولیس واقعا در کنار خانواده و فرزندان نوروزی باشد و این نباشد که بعد از چهلم نوروزی، او و خانواده‌اش را فراموش کنند.
 
در مراسم خاکسپاری نوروزی جای تو بسیار خالی بود.
واقعا دوست داشتم که برای وداع با نوروزی به ایران بیایم اما قوانین تیم، این اجازه را به من نداد. حتما در اولین فرصت بر سر مزارش خواهم رفت.
 
دلت برای پرسپولیس تنگ نشده؟
شاید باور نکنید اما هنوز دلم آنجاست و پیش تیم و دوستانم است. من در پرسپولیس زندگی کردم و هر چه که در فوتبال دارم از هوادارانش است. خاطرات تلخ و شیرینی در تیم دارم. دلم هنوز برای پرسپولیس می‌تپد.
 
خیلی‌ها گفتند که برای پول به قطر رفتی.
همه می‌دانند که قرارداد من بر خلاف حضورم در قطر، قراردادی معقول است. من در شرایطی به قطر آمدم که قراردادم با ایران اختلاف زیادی نداشت و اگر یکسری اتفاقات نمی‌افتاد شاید هرگز به قطر نمی‌آمدم.
 
یعنی از حضور در قطر ناراحتی؟
ناراحت نیستم. من به قطر آمدم تا تجربه جدیدی را یاد بگیرم. حضور ژاوی یکی از دلایل اصلی حضورم در قطر بود. بازی کردن مقابل ژاوی برایم افتخار بسیار بزرگی است و تجربه بسیار خوبی بود.
 
از مدیران پرسپولیس هنوز ناراحتی؟
نه، دیگر نمی‌خواهم به گذشته بازگردم و به این مساله فکر کنم. من دوست داشتم در پرسپولیس بمانم و بازی کنم اما مسائلی پیش آمد که باعث شد قطر را انتخاب کنم. من در ابتدای فصل تا آخرین لحظه منتظر ماندم چون نمی‌خواهم در ایران در تیمی جز پرسپولیس بازی کنم.
 
دوباره به پرسپولیس بازمی‌گردی؟
همیشه گفته‌ام که هر چه دارم از پرسپولیس و هواداران این تیم است و در ایران برای تیمی جز پرسپولیس بازی نخواهم کرد اما پرسپولیس هم باید من را بخواهد.
 
به همین خاطر با المسیمیر یک‌ساله بستی؟
بله، دقیقا. این قراردادم طوری است که در پایان فصل به اتمام می‌رسد. دوست دارم دوباره به پرسپولیس بازگردم و مطمئنم که دوباره پیراهن پرسپولیس را خواهم پوشید.

منبع: همشهری ورزشی
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-13 17:47:16
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۲۲:۵۷
آخر فصل دیره مدیران پرسپولیس نیم فصل کاپیتان رو برگردونند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر