فهرست

دعوای هولیه و ژینولا بعد از 22 سال

آی اسپورت - ژرار هولیه و دیوید ژینولا، سرمربی و ستاره سابق تیم ملی فرانسه، بعد از 22 سال، بار دیگر بر سر ‏ناکامی فرانسه در راه رسیدن به جام جهانی 1994، وارد جنگ لفظی شدند.‏ فرانسه در آن رقابت ها، بعد از شکست مقابل رژیم صهیونیستی، در دیدار آخر ‏مقابل بلغارستان به یک تساوی نیاز داشت اما در ثانیه های پایانی شکست خورد و از رسیدن به جام جهانی ‏بازماند.‏ در آن دیدار، در حالی که بازی 1-1 دنبال می شد، اشتباه ژینولا، باعث شد تا بازیکنان بلغارستان صاحب ‏موقعیت شوند و در نهایت امیل کوستادینوف با ضربه ای به یادماندنی، دروازه خروس ها را باز کرد.‏
هولیه در مورد آن اتفاق گفت:« همه ما بودیم که توپ را از دست دادیم؛ نه فقط من، بلکه همه ما از آن ‏اتفاق لطمه خوردیم. او آن پاس را مقابل بلغارستان از دست داد و این یک واقعیت است اما مسئله این است ‏که وقتی بازیکنی با روح تیم هماهنگ نیست، بد بازی می کند.‏ قبل از بازی، او به رسانه ها گفت که باید به جای اریک کانتونا و ژان پیر پاپن بازی کند. حتی در آخرین ‏بازی اش برای تیم ملی، در رختکن گفت که چون بازیکن نیوکاسل است، باید ثابت بازی کند، نه به عنوان ‏بازیکن تعویضی.»
اما ژینولا با رد ادعای هولیه، به یک شبکه رادیویی گفت:« اول از همه بگویم که من نیازی ندارم که ‏کسی این دلایل را بپذیرد یا رد کند. ‏‎ ‎اینها دروغ هستند. من هرگز نگفتم که باید به جای کانتونا یا پاپن ‏بازی کنم. آنچه من گفتم این بود که در آن زمان در انگلیس، من هرگز هو نشدم اما در فرانسه، کشوری که عاشقش ‏هستم، برایم سوت می زدند؛ آن هم به خاطر این آدم ها.‏ من اجازه نمی دهم فردی مانند او(هولیه)، دستاوردهای من را خدشه دار کند. او در این‎ ‎سال ها ضعف ‏نشان داد. او می تواند بگوید ژینولا خلافکار است اما در فوتبال، شماره 11 نفره می برید و 11 نفره می ‏بازید اما در آن دیدار، من تنهایی باختم.‏ ما باید این قضیه را خاتمه بدهیم. من حالا بچه دارم. به نظر می رسد او از حرف زدن در این مورد لذت ‏می برد. اینکه کسانی در همان سال 1994 گریه کردند، کافی نیست؟»

منبع:ورزش سه

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-10-15 12:54:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر