فهرست
کانتونا: بالوتلی یک نمونه برای ایتالیاست
کانتونا: بالوتلی یک نمونه برای ایتالیاست

کانتونا: بالوتلی یک نمونه برای ایتالیاست

آی اسپورت- اریک کانتونا اعتقاد دارد ماریو بالوتلی باید نمونه ی جوانان در کشور ایتالیا باشد. کشوری که به عقیده ی او یک مقصد خوب برای مهاجرت است.

بالوتلی در شهر پالرمو از پدر و مادری غنایی متولد شده است اما از سن سه سالگی توسط یک خانواده ی ایتالیایی بزرگ شد.

«بالوتلی بازیکن بزرگی است. شما می توانید مهارت او را در گل هایی که می زند به وضوح ببینید. و او همچنین قدرت روانی بالایی دارد و میتواند به خوبی فشار مطبوعات را تحمل کند.»

«او مثال خوبی است برای کشوری که می خواهد با مهاجرت کنار بیاید. همه این چیزهاست که او را خاص کرده است.»

البته کانتونا یکی از خاص ترین بازیکنان در دورانبازیگری خود بوده است و اصلا تعجب آور نیست که او در مجموعه ی مستند "شورشیان فوتبال" جزو میهمانان بوده است.

این بازیکن فوتبال که که بازیگری را نیز امتحان کرده است در این باره می گوید:« برای شورشی بودن کافی نیست در همه جای بدنتان خالکوبی داشته باشید یا به موهایتان ژل بزنید. شورشی یعنی بتوانید در موقعیت های بسیار سخت خودتان را پیدا کنید.»

«افرادی که در این مستند هستند جانشان را برای دفاع از حرفه و آزادی شان به خطر انداخته اند.»

«ما در برابر افرادی مثل "کسزلی" که مادرش به خاطر مخالفت او با دیکتاتور وقت شیلی شکنجه شد چیزی نیست. دقیقا مثل سوکراتس در برزیل.»

«یا مثلا پاسیچ بوسنیایی که در سارایوو زیر بمباران باقی ماند تا به کودکان این شهر فوتبال یاد دهد.»

«یا دروگبا که در کشورش با جنگ مخالفت کرد. یا مکلوفی که اعلام کرد فرانسه کشور شورشیان الجزایری است.»

کانتونا در مورد مساله ی دستمزدهای بازیکنان فوتبال نیز صحبت کرد. او در این مورد اعتقاد دارد:«فقط قطری های دیوانه هستند که چنین پولی را می پردازند!!»

«ما در فرانسه برای برگزاری مراسم فرش قرمز باید 75 درصد مالیات بدهیم. این پولی است که در نهایت به دست دولت می رسد. بحران اقتصادی نتیجه ی سیاست های ناعادلانه است و تقصیر فوتبالیست ها نیست.»

وی همچنین اعتقاد دارد بازیکنانی مثل کریستیانو رونالدو و مسی تنها به دلیل عشقشان به فوتبال است که پیشروی می کنند.

«مسی و رونالدو لذت فوتبال را انتقال می دهند. با تماشای آن ها می فهمید که مثل من در سال ها پیش آن ها حتی حاضرند پول بدهند تا فوتبال بازی کنند.»

     
آی اسپورت
2014-03-15 15:39:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر