فهرست
اختصاصی : برای جانشینی پویول، بارسا به دنبال بن عطیه
اختصاصی : برای جانشینی پویول، بارسا به دنبال بن عطیه

اختصاصی : برای جانشینی پویول، بارسا به دنبال بن عطیه

 آی اسپیورت- مهدی بن عطیه، مدافع مراکشی رم، یکی دیگر از گزینه های بارسا برای مرکز دفاع است.

او در هر دو منطقه دفاع و هجوم خوب سر می زند پرشها و گامهای بلندی دارد و قدرت پیش بینی وی نیز عالی است. امسال سال اولی است که وی در رم حضور دارد و عملکرد درخشانی هم داشته است.

بن عطیه متولد فرانسه و 26 ساله است ولی ملیت وی مراکشی است.در رم به فوتبالیستی باتجربه تبدیل شده که در تابستان گذشته جانشین مارکینیوس برزیلی شد که به پاری سن ژرمن پیوست.

مسلما در حال حاضر کسی در رم مارکینیوس را به یاد نمی اورد چراکه بن عطیه چنان عملکردی داشته است که به یکی از محبوب ترین بازیکنان تیم تحت رهبری رودی گارسیای فرانسوی بدل شده.تیمی که دومین خط دفاع اروپا با تنها 12 گل خورده در 26 بازی را در اختیار دارد.

بن عطیه برای بازی در تیمهای بزرگ و با کیفیت قبلا و در زمان حضورش در اودینزه به مدت سه فصل تایید شده است. بارسا این موقعیت را داشت که در 2010 وی را به خدمت بگیرد زمانیکه الکسیس سانچز را در اودینزه تحت نظر داشت.

بن عطیه در اودینزه بود که رم دوبار وی را رد کرد و پس از انکه مارکینیوس را 35 میلیون یورو به باشگاه پاریسی فروختند این مدافع 189 سانتیمتری را با13.5 میلیون خدمت گرفتند.

بن عطیه همان گمشده بارسا است بازیکنی که در هوا بی رقیب است.. در هر 26 بازی رم بطور ثابت بازی کرده و 5 گل زده است گامهای بلندی دارد که به وی اجازه پرشهای سریع و بلند را قبل از مهاجمان پیش رو میدهند.

او راست پاست و قدرت حمل توپ خوبی نیز دارد امتیازی که وی به نسبت تیاگو سیلوا و داوید لوئیز و مت هوملس دارد کمتر رسانه ای بودن و خونسردیش می باشد.باید منتظر بمانیم چرا که در حال حاضر زوبی زارتا، مدیر ورزشی بارسا، سرگرم مذاکره با دروازه بان المانی تراستگن است.

  رم بخوبی می داند که بازیکنی در اختیار دارد که اشکارا ارزشش در این فصل چند برابر شده است و در تلاش است تا قرارداد وی را بهتر وتا 2018 نیز انرا تمدید کند. تیم دوم سری آ از تمایل بارسا و باشگاههای بزرگ از جمله یونایتد مطلع شده است. وقتی میبینیم که رم چگونه مارکینیوس را سال گذشته به پاریسی ها فروخت مشکل است که تصور کنیم بن عطیه پایینتر از 25 میلیون ارزش داشته باشد در هر صورت این مراکشی یکی از گزینه های اصلی بارسا برای خط دفاعی در فصل اینده می باشد

     
آی اسپورت
2014-03-15 16:34:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر