فهرست
هال سیتی 0-2 منچسترسیتی: بالا افتادن!
هال سیتی 0-2 منچسترسیتی: بالا افتادن!

هال سیتی 0-2 منچسترسیتی: بالا افتادن!

آی سیتی- منچسترسیتی در اولین دیدار این هفته لیگ برتر، در  خانه هال سیتی به پیروزی 2-0 رسید و به رتبه دوم جدول صعود کرد.

گل زیبای دیوید سیلوا و تیرخلاص دقایق پایانی ادین ژکو، پیروزی ارزشمندی را برای منچستر سیتی 10 نفره  مقابل هال سیتی به ارمغان آورد.

دقیقه ی 10 بازی بود که یلاویچ، کمپانی را جا گذاشت ولی خطای کمپانی روی جلاویچ که در موقعیت تک به تک قرار داشت، باعث شد تا این مدافع بلژیکی از زمین مسابقه اخراج شود.

سیلوا پس از یک-دو با یحیی توره، موقعیت خوبی برای شوت پیدا کرد و از فاصله ی 25 متری توانست دروازه ی هال سیتی را فرو بریزد و گل دقیقه 90 ژکو، تیر خلاصی بر پیکر هال سیتی بود.

پیروزی مردان پیگرینی آنها را  در فاصله ی 6 امتیازی چلسی قرارداد در حالی که هنوز 2 بازی عقب افتاده دارند و با پیروزی در این دو بازی می‌توانند خود را به تیم صدر جدول یعنی چلسی برسانند.

شوت زابالتا می‌توانست بازی را در اواسطش به پایان برساند که با برخودر این شوت به تریک دروازه، جنگ تا دقایق پایانی ادامه داشت.

میزبان نیز عقب ننشست و روی پاس بلند شین، جلاویچ در موقعیت خوبی قرار گرفت ولی از نظر دیوید میلر، در لحظه ی ارسال پاس جلاویچ در آفساید قرار داشت.

پیگرینی در طی 4 روز از دو جام معتبر یعنی Fa Cup   و لیگ قهرمانان حذف شد و آخرین جامی که تیمش در آن می‌جنگد، لیگ برتر خواهد بود و آنها امیدوار بودند با پیروزی در این بازی، فاصله ی خود را با چلسی صدر نشین کاهش دهند.

تیم استیو بروس به منطقه ی سقوط نزدیک است ولی در مقابل یکی از قدرتمندترین تیمهای لیگ، شروع خوبی داشتند.

یلاویچ مهاجم کروات هال سیتی در موقعیت خوبی قرار گرفت ولی گائل کلیشی اجازه ی کار را به او نداد . هر چند که قبل از آن داور اعلام افساید کرده بود.

دقیقه ی 10 بازی جلاویچ با یک حرکت رو به جلوی خوب، کمپانی را جا گذاشت و با هارت تک به تک شد. کمپانی  مجبور شد که به روی او خطا کند و داور، کاپیتان بلژیکی من سیتی را از زمین مسابقه اخراج کرد.کمپانی معتقد بود که ابتدا جلاویچ بر روی او خطا کرده و به همین دلیل با عصبانیت زمین بازی را ترک کرد و در ورودی رختکن، لگدی به دیوار زد.

ولی سیلوا بازی را به نفع منچستر سیتی برگرداند. شوت 25 متری این هافبک اسپانیایی، به زیبایی وارد دروازه ی مک گرور شد تا آبی های منچستری 1-0 پیش بیفتند.

گل سیلوا تیم پیگرینی را پیش انداخت ولی آنها همچنان دفاع می‌کردند. روی سانتر خوب لانگ ازسمت راست دفاعی سیتی، جلاویچ در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفت ولی این مارتین دمیکلیس بود که با حرکت خوبش، مانع گلزنی این مهاجم کروات شد.

شوت زیبای زابالتا در دقایق پایانی نیمه ی اول، به زیر طاق دروازه ی هال سیتی برخورد کرد و به بیرون دروازه آمد تا جنگ دو تیم 45 دقیقه ی دیگر ادامه بیابد.

جلاویچ بار دیگر در نیمه ی دوم با همکاری آلوکو، یک ضربه ی ایستگاهی به سمت دروازه ی من سیتی زد که با واکنش خوب جو هارت روبرو شد.

در وقت های اضافی، ژکو توانست تیر خلاصی به پیکر سیتی بزند تا خاطره ی تلخ  آخرین سفر سیتی به استادیوم کی سی فراموش شود.
     
آی اسپورت
2014-03-15 19:15:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر