فهرست
پشت پرده استعفای ناگهانی خاکپور: پول، کی‌روش، سکوت
پشت پرده استعفای ناگهانی خاکپور: پول، کی‌روش، سکوت

پشت پرده استعفای ناگهانی خاکپور: پول، کی‌روش، سکوت

 بعد از استعفای ناگهانی محمد خاکپور که کسی انتظارش را نداشت، حبیب کاشانی مدیر تیم فوتبال امید، هم از این موضوع اعلام بی‌خبری کرد و کار خاکپور را خوب ندانست. هرچند هنوز به درستی مشخص نیست دلیل استعفای محمد خاکپور از هدایت تیم فوتبال امید چه بوده است؛ اما برخی نزدیکان ‌این سرمربی عنوان می‌کنند او از وعده‌هایی که به او داده شده و به‌آن‌ها عمل‌نشده دلخور است و ممکن است برخی اختلافات داخلی با مدیر تیم هم دراین تصمیم تاثیرگذار بوده باشد. بااین‌حال هنوز به‌‌درستی مشخص نیست چه اتفاقی افتاده که سرمربی تیم امید استعفا کرده است. گزارش زیر بررسی حدس‌های مختلفی است که درباره دلایل خداحافظی نابهنگام سرمربی تیم‌ملی امید شنیده می‌شود؛ از دلخوری خاکپور نسبت به بی‌توجهی‌ به تیم امید تا وجود بند عجیبی در قرارداد آقای سرمربی!
مبلغ کم قرارداد سرمربی ایرانی در مقایسه با خارجی‌ها برخی از نزدیکان تیم‌ملی امید و محمد خاکپور اصلی‌‌ترین موضوع نارضایتی خاکپور را مربوط به مبلغ قراردادی می‌دانند که فدراسیون با او منعقد کرده بود. مایلی‌‌کهن و خود خاکپور به‌این مسئله اعتراض داشتند. خاکپور می‌گفت که این رقم قرارداد در شأن مربیان ایرانی نبود و چرا باید یک مربی خارجی مثل وینگادا با فدراسیون قرارداد 360‌هزار‌دلاری برای یک‌سال ببندد و از پنج بازی چهار باخت بیاورد و برود، اما قرارداد مربیان ایرانی این‌طور ناچیز باشد. 
انتقادهایی که باید در دل می‌ماند! موضوع دیگری که باز هم پای قرارداد را در استعفای ناگهانی خاکپور به میان می‌آورد، ‌بندی بود که در قرارداد او وجود داشت. براساس این بند اگر در حین یا بعد از قرارداد حرفی علیه فدراسیون بزند یا کلمه‌ای از دهانش درمورد فدراسیون خارج شود؛ فدراسیون می‌تواند تمام مبلغ قرارداد او را پس بگیرد! و شاید این مسئله باعث‌شده که خاکپور بدون بیان دلایل دلخوری‌اش به‌این استعفای عجیب تن بدهد. حالا پس از استعفای خاکپور، علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون، می‌گوید: «برای قبول استعفای خاکپور باید حرف‌های او را بشنویم این در حالی‌است که طبق قرارداد رسمی فدراسیون او نباید حرفی بزند. حبیب کاشانی هم می‌گوید، کار سرمربی تیم امید درست نبود. او پس از 24‌ساعت قهرمانی امیدها، کام مردم را با استعفایش در فرودگاه تلخ کرد، ضمن اینکه هرچه با مایلی‌کهن تماس گرفتم موفق نشدم با او صحبت کنم. تلفن همراه حاجی در دسترس نبود.»  جالب اینکه بعد از انتقاد تند حبیب کاشانی از سبک استعفای خاکپور در فرودگاه، فریدون معینی، یکی از اعضای کمیته فنی این تیم، هم زبان به انتقاد از خاکپور گشود و گفت: «کار‌کردن در سطح ملی برای هر کسی افتخار است و نباید به هیچ مسئله دیگری جز افتخار‌آفرینی توجه شود. کسی که به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی انتخاب می‌شود مهم‌تر‌ین‌انگیزه‌اش باید افتخارآفرینی برای کشور باشد و هیچ مسئله دیگری هدف اصلی را تحت‌الشعاع قرار دهد.» بااین‌حال پاسخ خاکپور به‌این انتقاد هم مشابه سایر پاسخ‌هایش به انتقادهای اخیر سکوت بوده است!
دلخوری از کاشانی یا حرص ازکی روش این‌روزها شایعاتی هم درباره دلخوری خاکپور از حبیب کاشانی، مدیر تیم‌ملی امید، شنیده می‌شود. بااین‌حال برخی از نزدیکان تیم‌ملی امید معتقدند؛ خاکپور ظاهرا از عملکرد حبیب کاشانی راضی است، اما از برخی کاستی‌ها و اینکه نمی‌توانست برخی ملی‌پوشان امید را از کی‌روش بگیرد ناراضی بود و مقاومت‌نکردن کاشانی دربرابر زورگویی‌های کی‌روش و مسئولان فدراسیون باعث ناراحتی سرمربی تیم‌ملی امید شده است. 
دلیل استعفا از زبان حاجی‌مایلی و پاکتی که باز نشد هر چند پس از انتشار حدس‌های مختلف در رسانه‌ها برای مشخص‌شدن دلایل استعفای خاکپور هیچ پاسخی ازسوی خاکپور شنیده نشد، اما محمد مایلی‌کهن، مدیر فنی تیم‌ملی امید، بالاخره در مقابل خبرنگاران ایستاد و دلایل استعفای خاکپور را مطرح کرد. او در این‌باره گفت: «من مانند محمد خاکپور قصد مصاحبه‌کردن نداشتم. همه زحمات به گردن خاکپور است؛  اما یک‌سری صحبت‌هایی کردند که باعث ناراحتی او شد. او برای استعفای خود دلایلی دارد.» او ادامه داد: «پیش از شروع مسابقات غرب آسیا، خاکپور پاکتی به من داد و از من خواست تا پایان مسابقات این پاکت را باز نکنم. من هم همین کار را کردم و زمانی‌که پاکت را دیدم، متوجه شدم چنین تصمیمی گرفته است. » مدیر فنی تیم امید خاطر نشان کرد: «خاکپور مطالبی عنوان کرده که من در جریان آن‌ها هستم. با وجود اینکه افرادی ازجمله حبیب کاشانی تلاش زیادی کردند به تیم امید کمک کنند و این تیم منظم کارهایش را انجام دهد، اما یک‌سری مشکلات وجود دارد. خاکپور بیشتر به‌خاطر اینکه شأن و شخصیت مربیان ایرانی زیر سوال رفته، دلخور است. امیدوارم این مسائل حل شود؛ چراکه هیچ چیزی غیرقابل حل نیست.» در چند روز آینده مشخص خواهد شد که استعفای محمد خاکپور نمایشی برای گرفتن امتیاز بوده یا پای چیزهای دیگری در میان است.

سنا حیدریان، بهار
     
آی اسپورت
2015-10-17 15:59:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر