فهرست
ورود ناظمی به جنجال استقلال و شفر؛ پندار غلط!
ورود ناظمی به جنجال استقلال و شفر؛ پندار غلط!

ورود ناظمی به جنجال استقلال و شفر؛ پندار غلط!

آی اسپورت - استقلال با چهار گل ماشین‌سازی را شکست می‌دهد. آن‌ها هنوز مدعی قهرمانی هستند و در لیگ قهرمانان آسیا هم کار هنوز به پایان نرسیده است. استقلال یک برند باارزش است که میلیاردها تومان می‌ارزد. باشگاهی با قدمت طولانی، میلیون‌ها هوادار و هویتی که اگر صاحب یک سرمایه‌گذار منظم شود، آینده درخشانی خواهد داشت. اما استقلال از درون رو به ویرانی است. مدیرانی که در چند سال اخیر به استقلال راه پیدا کرده‌اند، اشتباهات زیادی داشته‌اند. تصمیم‌های عجیب آن‌ها اگر در دوران خودشان باشگاه را به سمت ویرانی حرکت نمی‌داد، چند ماه مثل بمبی بر پیکره استقلال کوبیده می‌شد تا یکی از پرهوادارترین باشگاه‌های ایران هر روز لطمه بیشتری ببیند.

استقلال حالا درگیر بحرانی شده که شاید در تاریخ مدیریت ورزش ایران بی‌سابقه باشد. مدیرانی که ناکارآمدی را نه به عنوان یک عیب بلکه به‌عنوان یک مزیت می‌دانستند، هر روز تصمیم‌های منفعت‌طلبانه بیشتری می‌گرفتند و در این میان تنها چیزی که ویران می‌شد، برند استقلال بود. هر روز زوایای جدید و پنهانی از بی‌مسئولیتی‌های مدیران سابق و فعلی استقلال لو رفت می‌رفت اما امروز همه چیز به اوج خود رسید. زمانی که مدیران استقلال به جان یکدیگر افتادند و در این میان مازیار ناظمی هم تصمیم گرفت بالاخره افشاگری کند.

همه چیز از حرف‌های توفیقی آغاز شد. او درباره قرارداد شفر گفت: «اولین قراردادی که با شفر بستیم مبلغ ۳۰۰ هزار دلار خالص بود بود. که در آن نوشته بودیم اگر او بتواند سهمیه آسیا بگیرد این قرارداد به صورت اتوماتیک برای یک سال دیگر به مبلغ ۶۰۰ هزار دلار تمدید خواهد شد. وقتی قرارداد را نوشتم، قبل از امضای شفر آقای سلطانی‌فر به همراه افتخاری و ملکی با من در تماس بودند. آقای وزیر گفتند تمدید اتوماتیک تبدیل شود به تمدید با توافق طرفین. وقتی خواستیم قرارداد دوم را با شفر ببندیم، او گفت زیر دو سال قرارداد نمی‌بندد. ما هم این موضوع را در هیئت مدیره مطرح کردیم و هیئتمدیره هم گفت شفر مربی قوی هست و مشکل ندارد. ما برای سال جدید قرارداد یک فصل را ۷۵۰ هزار دلار نوشتیم و ۲۵۰ هزار دلار برای ۴ دستیارش از جمله پسرش. این یک میلیون دلار برای شفر و تیمش درنظر گرفته شد. آقای ملکی که آن روزها مسئول مالی باشگاه بود اعلام کرد ۲۰۰ هزار دلار از این یک میلیون دلار را هم از اسپانسر می‌گیرند.» اما توفیقی که تمام تلاشش را می‌کرد تا مقصر اصلی را وزیر نشان دهد، نمی‌دانست به زودی با هجوم حقایق مواجه شود.

در این میان اما مدیر روابط عمومی وزارت ورزش روایت دقیق‌تری از اتفاقات اخیر استقلال دارد. مازیار ناظمی در توییتر افشاگری عظیمی راه‌اندازی کرد. او مدعی شد وزیر ورزش به دنبال ایجاد دو تغییر اساسی در قرارداد شفر بود. نخست آن که تصمیم گرفت تمدید قرارداد شفر به حالت تمدید درصورت کسب نتیجه تغییر کند. دوم آن که بند فسخی برای قرارداد شفر در نظر گرفته شود. هیچکدام از این دو تصمیم عملی نشد. چرا که پندار توفیقی بی‌توجه به حرف‌های وزیر یک تصمیم متفاوت گرفته بود.

ناظمی در یک توئیت نوشت: «در زمان عقد قرارداد شفر، آقای افتخاری به توفیق! مشاوره های عجیب و غیرکارشناسی بسیار تعجیل داشت. دو نکته مهم مورد تاکید وزیر ورزش و جوانان بود. اول یک ساله بودن و تمدید در صورت کسب نتیجه و رضایت باشگاه استقلال و دومی لحاظ کردن بند فسخ که هیچکدام انجام نشد.»

 نافرمانی‌های توفیقی و افتخاری واضح است. اما چه چیزی باعث شده توفیقی بی‌اجازه چنین تصمیم‌هایی بگیرد؟ ناظمی در یک توییت دیگر درباره ورود پندار به استقلال توضیح می‌دهد. او از بهانه پندار برای ورود به استقلال پرده‌برداری می‌کند. او می نویسد: «البته زمان وزیر سابق (دکتر گودرزی) آقای توفیقی با معرفی دوستان و آشنایان و وعده کمک دومیلیاردتومانی به استقلال وارد شد ولی این پندار غلط از آب درآمد و شد «ما هیچ و او شوتایم»

ظاهرا پندار توفیقی که قرار بود به استقلال میلیون‌ها تومان سرمایه وارد کند، حالا با تصمیم‌های عجیبش خسارت عظیمی را به باشگاه وارد کرده است. او قرارداد شفر را به عجیب‌ترین شکل ممکن امضا کرد، ده‌ها خرید بی‌فایده برای استقلال به یادگار گذاشت و حالا با مصاحبه‌هایش تلاش می‌کند از مسئولینی انتقاد کند که برای جبران خسارت‌های او باید بهترین بازیکنان استقلال را به فروش برسانند.

 خبرآنلاین

 

۹ ۷  
آی اسپورت
2019-05-05 15:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
متخصص
يكشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۴۰
بی لیاقت ها.بیچاره هوادار که بازیچه شده.
حسن
يكشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۰۶
۱۵ سال از اول دهه هشتاد تا همین سه سال پیش، پرسپولیس شده بود آزمایشگاه مدیریت دوستان و رفقای مقامات. اونوقتها همه تون خفقان مرگ گرفته بودید. حالا سه سال این اتفاق واسه استقلال افتاده، شده بی سابقه و فلان و بهمان. دارم میبینم میزان حساسیت به سرنوشت تیمها چقدر فرق داره. همین حالا هم اوضاع مدیریت پرسپولیس بهتر نیست. فقط از بدشانسی شماها، یه برانکو از زیر دستتون در رفت و شد سرمربی پرسپولیس و بهانه دستتون نداد تا برش دارید. آقای ناظمی، خبر گوی سابق. نقش پررنگ شما و آقای خادم، فامیل همین توفیقی که ۵۰۰تا بازیکن براتون خرید، در انتشار لیست قراردادهای بازیکنان پرسپولیس در حساسترین مقطع فصل و به هم ریختن تیم دایی و پریدن قهرمانی، تا ابد درخاطر پرسپولیسیها باقی میمونه. شما یه نفر دیگه ساکت لطفاً
.
يكشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۵۱
گند تمام کثافتکاری هایی که تو کیسه کردن و تمام خرج های بی حساب و کتاب و دلالی ها داره درمیاد
pooyan
يكشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۲۷
نميدونم كامنت من رو زير خبري كه عكسهاي زمان توفيقي در اون بود خونديد يا نه
اونجا نوشتم و صدالبته اين داستاني كه رو شده هنوز ده درصد اتفاقاتي كه باعث و بانيش توفيقي و خادم بودند نيست
در خصوص اون دوستمون كه نوشتن در مورد زمان درگيريهاي پرسپوليس همه ساكت بودند باز هم ايشون رو ارجاع ميدم به همون كامنت
اونجا نوشتم اون زمان هم دو نفر تيشه به ريشه اين تيم ميزدند
اينجا داستان آسياب به نوبته و صدالبته هوادار كه لطمه ميبينه
حيف از اين پتانسيل سرخابيها
حيف از كاربلدهاي مانده پشت سد رانت خانوادگي
حيف از تصميماتي كه ميشد نقطه اوج باشه و شد قرباني مديريت سر شكمي
حيف از ما
حيف
۲
pooyan
يكشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۳۰
http://isport.ir/fa/content/471b25a5c19b
کاج کبیر
يكشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۳۱
همه میدانند که توفیقی بهترین بازیکنان را برای استقلال گرفت ؛ تیام و جبارف و همین صیادمنش،و بعد اینکه جناب خطیر و فتحی با نیومایر و گرو قرارداد بستند و فسخ کردند که مجموعش اندازه ی قرارداد شفر هست و شفر در زمان اونا حذفی رو گرفت و در زمان اینا به دلیل مدیریت ضعیف با اینکه ده روز قبل انداختنش هوا ، برای حفظ میز مدیریت خودشون ولش کردن با سر خورد زمین
۱
فرهاد
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۳۰
کلا این ناظمی نماینده پرسپولیس و استقلال در وزارت است و کار دیگری ندارد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر