فهرست
بختیاری‌زاده: دلال‌های تهرانی باخت‌های مشکوک‌مان را رقم زدند
بختیاری‌زاده: دلال‌های تهرانی باخت‌های مشکوک‌مان را رقم زدند

بختیاری‌زاده: دلال‌های تهرانی باخت‌های مشکوک‌مان را رقم زدند

آی اسپورت- سیاوش بختیاری زاده، پس از شکست پنج-صفر استقلال اهواز مقابل راه آهن از سرمربی گری تیم اهوازی برکنار شد. سرمربی برکنار شده استقلال اهواز البته از یکسری مسائل پرده برمی‌دارد که کمی عجیب است. اتفاقاتی که ظاهرا باعث شد باخت به راه‌آهن از یک هفته قبل رقم بخورد. سیاوش بختیاری‌زاده که خیلی از حرف‌هایش را به بعد از صحبت با محمد ملکی مالک باشگاه موکول کرده، در مورد دلایل شکست‌های تیمش حرف‌های جالبی دارد.
چه شد که اینطور شکست خوردید و یکدفعه برکنار شدید؟
بالاخره مربی‌ها یک روز می‌آیند و یک روز می‌روند اما رفتن به چه شکل باشد، مهم است. من در این ۳ ماه که با استقلال اهواز بودم به صراحت می‌گویم که این تیم را بیشتر از بچه‌هایم دوست داشتم. به خاطر اینکه بچه‌های پابرهنه لشکر آباد، کوت عبدا... و خیلی از جاهای کم امکانات اهواز تیم را دوست داشتند و با عشق به این تیم زندگی می‌کنند. برخلاف همه مربیان هم مشکلات زمین چمن، لباس، دکتر و دارو، جای خواب و حتی غذای بچه‌ها را من پیگیری می‌کردم و انجام می‌دادم. در حالی که این کارها را حتی مربیان محلات هم انجام نمی‌دهند.
خب شاید مقصر خود شما بودید که پیگیر همه مسائل بودید. در صورتی که می‌توانستید اینها را بهانه کنید...
اگر انجام نمی‌دادم تکلیف تیم چه می‌شد؟ من این تیم و مردم اهواز را دوست دارم. به خاطر آنها این کارها را می‌کردم اما متاسفانه از وقتی که بوی پول به مشام خیلی‌ها رسید، دلال‌های ساکن تهران دست به کار شدند و باخت‌های مشکوک رقم خورد. آنها خیلی زود به جابه‌جایی مربیان خاک خورده دست زدند تا مربیان فرصت‌طلب بیایند و کار را در دست بگیرند.
درست است که از هفته قبل مشخص شده بود سرمربی جدید استقلال اهواز چه کسی است؟
بله، از هفته قبل می‌دانستم چه کسی انتخاب شده. اسم‌هایی هم که مطرح می‌شود فقط برای گول زدن مردم است وگرنه مربی مورد نظر انتخاب شده بود.
جریان باخت مشکوک چه چیزی است؟
از هفته قبل که قرارداد استقلال اهواز با اسپانسر بسته شد، پسر بزرگ آقای ملکی، بزرگترهای تیم را جمع کرد و به آنها گفت تا وقتی سیاوش هست از پول خبری نیست. واقعا این حرکت خیلی زشت است.
شما از کجا خبردار شدید؟
یکسری بچه‌ها آمدند و این مساله را به من گفتند.
پس چرا تا الان چیزی نگفتید؟
من این مسائل را به خدا، افکار عمومی و هواداران می‌سپارم.
چرا به خاطر این اتفاقات شکایت نکردید؟
به هیچ وجه شکایت نمی‌کنم چون حاج محمد ملکی مالک باشگاه برایم عزیز است. باید با ایشان صحبت کنم تا ببینم از این مسائل آگاهی داشته یا نه. بعد از آن مصاحبه می‌کنم و همه چیز را می‌گویم.
اما محمد ملکی این تصمیم را در مورد شما گرفته و شما را اخراج کرده.
حاج محمد ملکی به گردن من خیلی حق دارد. او در این ۱۵ سال که مسئولان خوزستانی سیاوش و سیاوش‌ها را ندیدند، من را دید. تهامی را دید و خیلی‌های دیگر را. به خاطر همین هم احترامش برایم واجب است.
یعنی ملکی در جریان کارهای پسرش نیست؟
من فکر می‌کنم هفته پیش که حاج محمد ملکی در بیمارستان بستری بود که عمل جراحی کند، پسر بزرگ او همه کارها را طبق خواسته خودش انجام داد. او با یک دلال به اسم «م- ج» در هتل صحبت کرده بود و به من گفتند که باید ۲ نفر را در تیم جای بدهم. اسم‌ها را به من گفت و من نپذیرفتم. به خاطر همین هم سراغ آن مربی مشهدی رفتند و با او صحبت کردند که به توافق هم رسیدند.
اسم بازیکنان را می‌گویید؟
احساسم این است که فعلا نباید این اسم‌ها را بگویم اما آنها بدون اینکه من روحم خبر داشته باشد در نهایت به لیست تیم اضافه شدند و کارت بازی‌شان هم صادر شده.
شما چرا با وجود اینکه از همه اتفاقات خبر داشتید ماندید و ادامه دادید؟ شاید مقصر خودتان هستید که بدون پول و با آن همه مشکلات کار را استارت زدید و در ادامه با این اتفاقات ماندید...
من شجاع و کله خراب هستم. به خاطر همین هم ماندم تا به این تیم و هوادارانش خدمت کنم. مردم همه این مسائل را می‌دانند و تشخیص می‌دهند چه کسی مقصر است.
چرا اصرار دارید تا زمان صحبت با محمد ملکی، خیلی از حرف‌ها را نزنید؟ یعنی به جز مساله پسر مالک باشگاه، مسائل دیگری هم هست؟
بله، خیلی مسائل هست. فقط جریان پسرش نیست. می‌خواهم به ملکی بگویم چه چیزی دادی و چه انتظاری داشتی؟ می‌خواهم بگویم چرا بعد از اینکه ما از ۳ بازی اول ۵ امتیاز گرفتیم، بقیه را باختیم؟ چرا شب بازی با استقلال ۲ بازیکن نیامدند؟ من خیلی از مسائل را می‌دانم که باید بگویم.
مساله بازی با استقلال تهران دارد خیلی حاشیه‌ساز می‌شود. واقعا بازیکنان عمدا نیامدند؟
بله، «م-غ» و «س- ق» عمدا نیامدند. بعد از بازی هم آمدند و با تیم تمرین کردند. اگر مشکل داشتند چرا فردایش آمدند یا اگر مشکل نداشتند چرا برای بازی نیامدند. اینها را خیلی‌ها می‌دانند.
قراردادتان با استقلال اهواز چقدر بود؟
۴۰۰ میلیون تومان برای یک فصل.
به هر حال این مبلغ باید به شما پرداخت شود.
اگر مدیران باشگاه حرفه‌ای بودند نباید اینطور اخراج من را اعلام می‌کردند. باید من را دعوت می‌کردند و می‌گفتند از ۴۰۰ میلیون تومان، صد میلیون بگیر و خودت برو اما این کارشان نشان داد که حرفه‌ای نیستند.
 

ایران ورزشی
     
آی اسپورت
2015-10-18 15:34:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر