فهرست
گزارش ویژه: دروازه‌بان بد نداریم؛ همه جانشین‌های حقیقی
گزارش ویژه: دروازه‌بان بد نداریم؛ همه جانشین‌های حقیقی

گزارش ویژه: دروازه‌بان بد نداریم؛ همه جانشین‌های حقیقی

 آی‌اسپورت- نکته امیدوارکننده لیگ پانزدهم آمادگی بالای دروازه‌بان‌های تیم‌ها است. در فصل جدید دیگر خبری از سوتی‌های گلرها نیست. فصل قبل سوشا مکانی و حامد لک و فروزان و گردان و... بودند که هفته‌های شاد فوتبالی را برای حریفان رقم بزنند ولی در این فصل دروازه‌بانی نداریم که یک تنه منجر به ناکامی تیم شود. لک و فروزان و سوشا حالا خیلی مطمئن درون دروازه قرار می‌گیرند. تنها دروازه‌بانی که نسبت به فصل گذشته ضعیف‌تر شده علیرضا سلیمی است که ناکامی تیم بیشتر روی او تاثیر گذاشته تا ناکامی او روی تیم. حالا با این گلرهای آماده دست کی‌روش هم برای نیمکت‌نشین کردن حقیقی بازتر است. چهره به چهره با گلرهای فیکس تیم‌های لیگ برتری همراه باشید.
 
سوشا مکانی/ پرسپولیسهمین که دیگر از آن گاف‌های استثنایی سوشا خبری نیست یعنی او پیشرفت کرده. مکانی فصل گذشته در هر بازی یک شاهکار داشته ولی هنوز در این فصل دستانش به گل‌به‌خودی باز نشده. مکانی در این پنج دیدار پنج گل دریافت کرد و دو کلین‌شیت هم داشته.
 

حامد لک / صبای قماحتمالا بیشترین پیشرفت را بین دروازه‌بان‌های لیگ برتری حامد لک داشته. گلری که فصل گذشته با خروج‌های اشتباه و دریافت‌های دو ضرب، یک تنه قهرمانی را از تراکتورسازی گرفت، در این فصل یکی از بهترین گلرهای لیگ است. او حتی در دو دیدار بهترین بازیکن زمین هم بود. لک حالا آمار گل‌های خورده صبای قم را به هر 120 دقیقه و یک گل خورده رسانده است. حامد شش بار دروازه‌اش باز شده و فقط مقابل راه‌آهن بیش از یک گل دریافت کرد.
 

محمدرضا اخباری/ تراکتورسازی


شماره یک تراکتورسازی فصل گذشته فقط در شش دیدار به میدان رفت. او در این فصل در هر هشت مسابقه تیمش درون دروازه ایستاد و سه کلین‌شیت و پنج گل خورده را به ثبت رساند. اخباری در دریافت تنها پنالتیِ علیه تراکتور ناکام بود. البته او هم در هیچ مسابقه بیش از یک گل دریافت نکرد.
 

رشید مظاهری / ذوب‌آهن


رشید پنج کلین‌شیت، دریافت دو پنالتی و فقط سه گل خورده را در کارنامه ثبت کرده. رشید مظاهری بعد از بسته نگه داشتن دروازه ذوب‌آهن مقابل سایپا به رکورد 474 دقیقه گل نخوردن در بازی‌های رسمی دست یافت. مظاهری در دقیقه 64 بازی هفته چهارم مقابل پرسپولیس دروازره اش باز شد. از آن به بعد در چهار هفته متوالی دروازه‌اش را مقابل استقلال اهواز، فولاد، نفت تهران و سایپا بسته نگه داشته و البته در بازی جام حذفی برابر گسترش فولاد هم گلی دریافت نکرده است. 
 

محسن فروزان / سیاه جامگانفروزان پنالتی‌گیرترین دروازه‌ لیگ است. او در این فصل سه پنالتی از حریفان گرفت. محسن دو کلین شیت هم در کنار هفت گل خورده‌اش داشته و چند فوق‌واکنش هم ثبت کرد.


مهدی رحمتی/ استقلالشماره یک استقلالی‌ها در هشت هفته نخست چندین بار ناجی دروازه تیمش شد. هر چند که اشتباهاتی داشت و گل‌های قشنگی هم خورد ولی همچنان در سطح اول باقی مانده. رحمتی در دو دیدار هم دروازه‌اش را بسته نگه داشت.
 
مجتبی روشنگر / پدیدهگلر پدیده هم آمادگی‌اش را حفظ کرد و روزهای کم نوسانی را پشت سر می‌گذارد. روشنگر هنوز رکوردش کمتر از یکل گل خورده از هر بازی است.
 

ننزیچ / راه آهنننزیچ در 585 دقیقه، نه گل دریافت کرد که سه تای آن را استقلال وارد دروازه‌اش کرد. او اگر در دریافت پنالتی‌ها عملکرد بهتری داشت، حالا در آمار هم موفق‌تر بود. برای تیمی که فصل گذشته با 42 گل، بدترین دروازه‌بان لیگ را داشت همین هم پیشرفت محسوب می‌شود.
 

فرناندو ده‌خسوس / استقلال خوزستان
گلر تازه وارد لیگ برتر به همراه مظاهری رکورد بیشترین کلیت شیت را با پنج بازی به نام خود ثبت کرده است. او فقط سه گل دریافت کرد و یک پنالتی هم گرفت.
 سرجیو پاشنکو / ملوانگلر مولداویاییِ ملوان در 360 دقیقه فقط یک گل دریافت کرد. پاشنکو در این چهار بازی سه کلین شیت داشته و یک پنالتی حریف را هم دفع کرد.
 

شهاب گردان/سپاهانگلری که انتهای ناکامی را در پرسپولیس تجربه کرد، حالا روزهای خوبی را در بازگشت به اصفهان می‌گذراند. شهاب فصل گذشته هم ذخیره مطمئنی برای احمدی نبود ولی حالا در نیمی از هشت دیداری که درون دروازه قرار داشت، گلی نخورد و در مجموع پنج بار دروازه‌اش باز شد.
 

حامد فلاح زاده / سایپا


فلاح‌زاده هم با رفتن اخباری از سایپا، آرامش بیشتری دارد و در این فصل فقط در دو دیدار دروازه‌اش باز شد. حامد سه گل خورد و یک پنالتی دریافت کرد.
 

گئورگی گئورگیف / گسترش فولادگلر فصل گذشته نفت مسجدسلیمان در این فصل هم کم‌نوسان ظاهر شده. او در 540 دقیقه‌ای که به بازی گرفته شد، سه کلین‌شیت ثبت کرد و در کنار چهار گل خورده، یک پنالتی هم دریافت کرد.
 

علیرضا بیرانوند / نفت تهرانهر چند که علیرضا نسبت به فصل گذشته پیشرفت نکرده ولی هنوز هم گلری مطمئن است. بیرانوند در این فصل بیشتر چوب بداخلاقی‌هایش را می‌خورد و به جز دیدار مقابل سیاه‌جامگان، هنوز گاف عجیبی نداده. او در چهار بازی، پنج گل خورد.
 

پرویز کریمی / استقلال اهوازپرویز کریمی فصل گذشته در استقلالِ خوزستان بود و با 37 گل خورده، دومین تیمِ ضعیفِ دفاعی را رقم زده بود. پرویز در این فصل هم ترک عادت نکرد ولی نسبت به پارسال ضعیف‌تر نشده. تازه کریمی در این فصل سه کلین شیت داشته و یک دریافت پنالتی.
 

علیرضا سلیمی / فولادتنها نقطه سیاه این گزارش حضور سلیمی است. یکی از بهترین دروازه‌بانان فصل گذشته لیگ برتر در این فصل حماسه آفرید. او که رکورددار بیشترین کلین‌شیت لیگ هم بوده، در این فصل در همه بازی‌ها دروازه‌اش حداقل یک بار باز شد و چهارده گل در هشت بازی دریافت کرد.
 
 
کدخبر: 9407
 
  ۳  
آی اسپورت
2015-10-18 16:46:20
نظر دهید

۳ نظر
حامی
يكشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴، ۱۶:۵۱
اون مرتیکه دلال راضی نمیشه بندازتش بیرون
-
يكشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴، ۱۷:۵۲
مهدی رحمتی رو بگذارین دروازه بان تیم ملی تا از 50 متری گل بخوره
مهدی
يكشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴، ۱۹:۱۹
فقط اخباری شرایط تبدیل شدن به یک دروازبان کامل رو داره بقیه فیزیک بدنی خوبی ندارند اخباری هم بسیار جوان هستش و مطمین هستش و هم فیزیک فوق العاده خوبی برای پست دروازبانی داره بهتر هستش تیم ملی روی ایشون سرمایه گذاری بکنه در ضمن حاشیه هم نداره مثل بعضی ها . بهتر هستش توی تیم ملی بازیکن های به حاشیه دعوت بشند نه افرادی که توی باشگاهشون رفتار بدی از خودشون نشون می دن و حاشیه درست می کند الکی . من اگه مربی تیم ملی بودم فقط ادم های بدون حاشیه و خوش اخلاق رو به تیم ملی دعوت می کردم چون تیم ملی می ره با کشور های دیگه بازی می کنه و اگه بازیکن ها رفتار خوبی نداشته باشند ابروی کل ایران رو می برند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر