فهرست
یادداشت ویژه: چه کسی مقصر ناکامی  تیم های شهر منچستر است؟! ضعف بازیکنان یا ضعف مربیان؟!
یادداشت ویژه: چه کسی مقصر ناکامی تیم های شهر منچستر است؟! ضعف بازیکنان یا ضعف مربیان؟!

یادداشت ویژه: چه کسی مقصر ناکامی تیم های شهر منچستر است؟! ضعف بازیکنان یا ضعف مربیان؟!

آی اسپورت - این اتفاق در همه جای دنیا می افتد، محدود به فرهنگ و کشور خاصی هم نیست. در همه جا پیدا کردن یک مقصر و شکستن همه ی کاسه کوزه ها سر او آسان ترین کار ممکن است.

وقتی بازیکنی یک خطای انسانی مرتکب می شود دیگر همه از فکر کردن پیرامون مسائل دیگر  منصرف می شوند و به راحتی همه چیز را گردن آن بازیکن خطا کار می اندازند. در حالی که چنین چیزی به هیچ عنوان صحیح نیست. بازیکنی که اشتباه می کند نیاز به دلداری و گرفتن اعتماد به نفس دارد تا خودش را بازسازی کند، نه اینکه با حملات غیر منصفانه شخصیتش نابود شود!!

حکایت تیم های شهر منچستر این روزها بی شباهات به این مسئله نیست. به عنوان مثال در یونایتد شما تام کلورلی را می بینید که همه او را مقصر ناکامی ها می دانند و نامش بیش از هر فرد دیگری در میان ناکامی های یونایتد برجسته شده است.

کلورلی روزهای فاجعه بازی را در این فصل داشته است. کسی نمی تواند این مسئله را انکار کند. اما شما خود را جای او بگذارید. اگر 15000 هوادار یک بیانیه را امضا می کردند و درخواست می کردند که شما در تیم ملی بازی نکنید، چه حسی پیدا می کردید؟! حقیقتا یک بازیکن در چنین شرایطی چگونه می تواند خود را بازسازی کند و به دنبال جبران اشتباهات گذشته اش باشد؟

کلورلی فردا می تواند از فوتبال خداحافظی کند اما آیا به راستی این امر باعث می شود یونایتد تیم بهتری شود یا اینکه انگلستان قهرمان جهان شود؟! قطعا پاسخ منفی خواهد بود. ریشه ی مشکلات را باید فراتر از یک یا دو بازیکن جستجو کرد.

http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/0ef378e64b1.jpg

اوضاع منچستر سیتی هم بی شباهات به یونایتد نیست. آن ها هم بازیکنی را دارند تا همه ی دنیا را سر او خراب کنند. ماریتین دیمیکلیساین روزها حالی شبیه به کلورلی دارد.

در میان هواداران سیتی مطلبی به طعنه عنوان می شد مبنی بر اینکه بارسا سرمایه گذاری زیادی کرده است تا بتواند یوفا را راضی کند محرومیت دیمیکلیس برای بازی برگشت بخشیده شود!!  به این ترتیب او می تواند همچون بازی رفت با نمایش ضعیف خودش باعث موفقیت کاتالان ها شود!!

دیمیچلیس اشتباه کرد، در این موضوع شکی وجود ندارد. او 33 ساله است و طبیعی است که نتواند همیشه آن کیفیت لازم را داشته باشد. اما سوال اینجاست که چرا باید سیتی برای خط دفاعی خود به یک بازیکن 33 ساله اعتماد کند؟ آن ها که میلیون ها یورو خرج خریدن مهاجمان پر زرق و برق می کنند چرا نباید به فکر جذب مدافعی باشند که در روزهایی که امثال ناستاسیج مصدوم هستند یار و یاور تیم باشد؟! چرا  لسکات تنها در 7 بازی لیگ برتر به میدان رفته است؟! آیا او انتخاب ضعیف تری به نسبت دیمیچلس است؟ آیا اگر به لسکات قبل ها بیشتر فرصت داده می شد او همان بازیکن ضعیف بازی برگشت مقابل بارسا می بود؟ این ها سوالاتی است که بدون شک پیگرینی باید به آن ها پاسخ دهد نه مارتین دیمیکلیس.

مشکلات تیم های شهر منچستر بسیار فراتر از کلورلی و یا دیمیکلیس است.مویس و پیگرینی به راحتی می توانستند با مدیریت خود، مانع از اشتباهات چنین بازیکنانی شوند. اما همیشه یک قانون نانوشته در فوتبال وجود دارد:  بازیکنان قربانی سوء مدیریت ها می شوند...

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-03-15 18:59:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر