فهرست
نام دشمن سرسخت امام رضا(ع)را روی تیم فوتبال گذاشتند
نام دشمن سرسخت امام رضا(ع)را روی تیم فوتبال گذاشتند

نام دشمن سرسخت امام رضا(ع)را روی تیم فوتبال گذاشتند

آی اسپورت - آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد روز گذشته در دیدار با مدیر کل و معاونین ورزش و جوانان و روسای هیات های ورزشی استان،خواستار تغییر نام باشگاه سیاه جامگان ابومسلم شد. وی در این باره عنوان کرد که سه سال پیش هم نامه ای مکتوب در این خصوص نوشته بوده اما در این باره ترتیب اثری داده نشده است.
امام جمعه مشهد با بیان اینکه من درجمع دوستان همیشه تذکر داده‌ام که در ورزش مشهد یک نقطه ضعف وجود دارد که اگر اصلاح شود باشگاه‌ها و ورزش مشهد مورد توجه امام رضا(ع) قرار می‌گیرد، گفت:«متاسفانه دوستان یکی از باشگاه‌های سابقه‌دار این شهر را به نام یکی از دشمنان سرسخت امام رضا(ع) نامگذاری کرده‌اند، ابومسلم یک انسان جانی، بی‌باک و بی‌بند وبار بود که مایه ننگ اسلام است، آن وقت شما این باشگاه قدیمی را به عنوان سرسخت ترین دشمن امام رضا(ع) نامگذاری کردید. تا وقتی که چنین نامی است امام رضا به ورزش مشهد توجه نمی‌کند و مشهد در عرصه تربیت‌بدنی نیز پیشرفت نمی‌کند، اما نکته دیگر این است که حالا یک تیم دیگر درست کردند و اسمش را گذاشتند سیاه‌جامگان که این نام لشکر ابومسلم بود. دوستان اگر این موضوع را قبول دارند این اسامی را تغییر دهند و ببیند ورزش خراسان رشد خواهد کرد یا نه.»

کد خبر:9402
  ۷  
آی اسپورت
2015-10-19 11:48:24
نظر دهید
۷ نظر
س
دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۲:۵۲
تا اونجایی که ما میدونیم امام رضا ع حدود 10 سال بعداز مرگ ابومسلم تازه به دنیا امدن!!!!!!!!!
-
دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۵:۰۵
ajaaaaaaaaaaaab
مهدی
دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۵:۳۱
اخه ابومسلم چه ربطی به امام رضا داره؟؟؟؟
ابومسلم سال 137 ه.ق کشته شد در حالی که امام رضا در سال 148 ه.ق به دنیا اومده حالا این ادم که 11 سال قبل از به دنیا اومدن امام رضا کشته شده چطور میتونه دشمن سر سخت امام باشه؟؟؟؟؟
-
دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۶:۲۴
ورزش مشهد به خاطر افراط و تفریط هست که پیشرفت نمیکنه نه به خاطر یه اسم. مگه فقط همین یه نفر ابومسلم بوده اسمش که به خاطر همون یه نفر هم امام رضا اجازه نده ورزش استان پیشرفت کنه. نمیدونم والا
-
دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۶:۴۵
خیلی سوزه است این اقا
بهروز
سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۶:۱۹
از آنجایی که ابومسلم با لقب صاحب الدوله به عنوان موسس و زمینه ساز حکومت بنی عباس شناخته میشده، لذا با وجود صلاحیت بیشتر علویان و امام موسی بن جعفر برای خلافت ، وی مرید و دست نشانده ی عباسیان بود که سرانجام به دست منصور ، خلیفه دوم عباسی به قتل رسید.
از خود ابومسلم نقل شده‌است که بیش از یکصد هزار تن به دستور او کشته شده‌اند. وی در مقابله با دشمنان بسیار سختگیر بود و هیچ رحمت و شفقتی به خرج نمی‌داد. و این روش بر خلاف خط مشی امامان شیعه در رسیدن به اهداف است. و هرگز مورد تایید ایشان نبوده .
ابومسلم
جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴، ۱۲:۳۲
فهمیدین چرا ابومسلم رو منحلش کردن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر