فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- قبل از شروع گزارش زنده این هفته، یک یادداشت از خودمان اینجا می گذاریم تا فضا برود به سمتی که دل ها آماده برنامه امشب شود. در کمال تعجب لینک مطلب را روی آی اسپورت پیدا نکرده ایم و لینک را از وبسایت نود اینجا می گذاریم که آن ها هم کمی بازدید داشته باشند!


http://goo.gl/n5VOLp
-به اقوام بسپارید خودکشی نکنند یا اگر می کنند، حداقل یه جور خوبی کلک خودشان را بکنند. نه خدای نکرده خودکشی نافرجام که یک روز شما را از کار و زندگی و آی اسپورت بیاندازد و آخرش هم طرف زنده بماند! 
-گزارش زنده نود امشب را کمی دیر آغاز کرده ایم. چهل متر آنطرف تر مشغول گل زدن به مهدی رحمتی بودیم که با سوشا مکانی دعوای مان شد. 
-دیوانه ایستگاه های صلواتی ماه محرم هستیم که نقطه اوج شان در چایی دادن با طعم آب جوش خلاصه می شود. حداقل امیدواریم کمپین توئیتری روی زمین نریختن ظروف چایی جدی گرفته شود. به هر حال، کدام روز ما عاشورا نیست؟ 
-همین نوحه خوانی های شاغلام پیروانی هستند که نود را زنده نگه داشته اند. غلامحسین خان در نوحه ها، تاکتیکی تر از زمین فوتبال است! -سوال نظرسنجی امشب نود، به انتخابِ بهترین چپِ بعد از انقلاب اختصاص دارد. بهترین چپ ها را اما قبل از انقلاب می توان تشخیص داد! 
-رضا شاهرودی که دی کاپریو مدل موهایش را از او تقلید می کرد و مجتبی محرمی که پل گاسکوئین چیزهایی دیگری را از او تفلید می کرد، گزینه های اصلی نظرسنجی امشب نود هستند. در کنار سه گزینه تزئینی دیگر. 


-مهرداد پولادی از آنجایی که علاقه زیادی به فرار دارد، از نظرسنجی امشب نود برای انتخاب بهترین مدافعان چپ نیز فرار کرده است. 


ایران-ژاپن 

-در اولین بازی ورزشگاه آزادی بعد از درگذشت کاپیتان نوروزی، طرفداران تیم ملی بیست و پنجمین دقیقه بازی را به تشویق مرد شمره 24 پرسپولیس اختصاص می دهند. آن ها هنوز نمی دانند وقتی زمان زا 24 رد می شود، دیگر در دقیقه 24 نیستیم! -مهدی ترابی اگر با لباس تیم ملی در سایپا بازی کند، آقای گل لیگ برتر خواهد شد. -بعد از استعفای محمدزاده زا کمیته اخلاق، اشکان دژاگه از روزهای اوج دور شده و دیگر انگیزه ای برای درخشش در تیم ملی ندارد. -احسان حاج صفی اگر روبروی پرسپولیس بازی نکند، پتانسیل خراب کردن همه موقعیت های گلزنی را دارد. -«بدون پخش تصاویر حقیقی، تیم ملی یک هیچ از ژاپن جلوست». این یکی از بهترین کنایه های ماه های اخیر نود است. طبیعتا از نستوهِ بزرگیِ خودمان. --سعید عزت اللهی، طوری فوتبال بازی می کند که انگار حداقل 20 سال صغرسن دارد. چقدر خونسرد، چقدر آقا، چقدرِ خوب، چقدر قشنگ؟ شبیه پله های مارپیچ اسکله انزلی. -سرمربی ژاپن وحید هلیل هودزیح، شباهتِ زیادی به شمس لنگرودی دارد. تیم او اما هنوز بر خلاف الجزایرش در جام جهانی، شاعرانه فوتبال بازی نمی کند. 
در کنار کمپین های حیاتی حفظ محیط زیست، یک کمپینی هم باید وجود داشته باشد که برنامه نود را از این آیتم عجیب موزیکال حفظ کند! 
پرسپولیس-صبا 

-با بازیکنان سابقِ پرسپولیس که در این دو فصل به این تیم گل زده اند، می شود یک تیم کامل 23 نفره ساخت. تیمی که بازیکنانش مدام به پرسپولیس گل می زنند و مدام خجالت می کشند! 
-حتی محسن مسلمان نیز بعد از دو قرن، یک حرکت تکنیکی انجام داده و به آیتم ترین های نود رسیده است. محسن اما هنوز مسلمان نیست. تک دل یک نفر را بریده باشد انگار. 
«واقعا بهترین بازیکن فوتبال». این جمله را در نیوکمپ برای لئو مسی به کار می برند و حالا در آزادی برای هادی نوروزی. 
-شادیِ گل پرسپولیسی ها با طارمی، خاص ترین شادی گل تمام فصل به شمار می رود. بر خلاف چیزی که اسکوربرد نشان می دهد، همه چیز در آزادی به تساوی ختم نشده. هانی و هادی برده اند و خیلی های دیگر، به سختی شکست خورده اند. «اوندفعه ها بابام، ایندفعه ها هنوز هیچکس». خوب است که هانی نوروزی کوچک، از روزهای اول فاجعه دور شده. کاش او در «ایندفعه ها» هم بازیکن محبوبش در پرسپولیس را پیدا کند. -حیف که لیگ برتر فقط 16 تیم دارد. در غیر این صورت، پرسپولیسی ها فصل را در رده بیست و چهارم تمام می کردند. 
-علی دایی اول اعتراض به داوری بوده و بعد دست و پار درآورده است. او هنوز هم تصور می کند همه دنیا مشغول توطئه بر علیهش هستند. 
-عادل گرافیکِ جدید برنامه اش را واقعا دوست دارد! او مدام از این گرافیک های نود تعریف می کند. عادل چند روز قبل شصت و شش دقیقه از گزارش پرسپولیس صبا را صرف ستایش از تلویزیون برای ضبط اچ دی بازی ها کرده بود! 
-ملتی هستیم که تلویزیون اش، جیمی جامپ ها را سانسور می کند اما فحش ها را به شکل اچ دی روی آنتن می برد!  
-مسعود مرادی قبل از مرور هر صحنه داوری، یک بار از مجری برنامه عذرخواهی می کند!
 

 
-روند مصاحبه های تلفنی 5 دقیقه ای نود هیچوقت عوض نمی شود. در 4 دقیقه اول عادل درباره سوالش توضیح می دهد و از مهمن تلفنی درخواست می کند حداکثر در یک دقیقه جواب بدهد. عادل با هیچ جوابی قانع نخواهد شد.
 

 
-مراحل قانونی. این عبارت اتفاقا بهانه ای برای دور زدن قانون در ایران است. عبارتی که مدیرعامل پرسپولیس به صورت مداوم آن را در مورد پرداخت حق و حقوق نوروزی به کار می برد تا همه را در این باره نگران کند.
 
 
 
 
 
 
 
-برای هادی نوروزی در کپورچال مقبره ساخته اند. اوضاع در مورد او رفته رفته دارد به مرحله نگران کننده بودن می رسد.
 
 

 
«تقریبا با همه مشکل داشتم». این جمله محرم نویدکیا، خلاصه دوران فوتبال اوست!
 
 
 
 
-محرم درست به اندازه خوش اخلاق بودنش، خوش لباس نیز هست! بعید به نظر می رسد او حتی با برادرش نیز دیالوگ خاصی داشته باشد.
 

 
-فولاد همچنان نتیجه نمی گیرد و شکست می خورد اما بازیکنان تیم بعد از هر گل، دراگان اسکوچیچ را در آغوش می کشند. اسکوچیچ محبوب ترین شکسن خورده این روزهای لیگ برتر است.
 
 
 
-فریدِ کریمی بهزادی، به گفته خودش یک چیزهایی به توپ گفته که موجب اخراجش از زمین شده است. او درلحظه بی احترامی به توپ، فکر گوش های محسن قهرمانی را نکرده است.
 
 

-آخرین باری که ایران در یک جام بین المللی فوتبال به موفقیت رسید، محسن بیاتی نیا هنوز روی سرش مو داشت.
 
 
 
-در تقویم نود مشخص می شود مشکلات خداداد عزیزی با برادران مجیدی که در بازی خیریه چند ماه قبل عیان شدند، ریشه های تاریخی داشته اند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
-روز جهانی عصای سفید را باید به بخشی از داوران لیگ برتر تبریک گفت. از جمله داور شاهکارِ بازی فولاد تراکتور و دو اشتباه بزرگ اش علیه تیم میزبان. اسم نمی بریم حالا.
 
 
 
 


-درست مثل حس طنزنویس‌ها نسبت به  پایان دوران کاری احمدی نژاد، ورزشی نویس‌ها نیز بعد از استعفای سیاوش بختیاری زاده نیمی از سوژه ها را از دست داده اند.
 
 
 

 
 
 
 
 
 
-در استقلال اهواز با بختیاری زاده 400 میلیون قرارداد بسته اند. او با چند تا صفر کمنر نیز حاضر به کار در این تیم می شد! 
 
 

 
- غروب امروز یک دی وی دی فیلم «خداحافظی طولانی» را توی خیابان گم کرده ایم. از یابنده تقاضا می شود آن را هر چه سریع تر به ساختمان مرکزی دستگاه عریض و طویل گزارش زنده تحویل بدهد. حالا که قرار شده درخواست های مان را اینجا بنویسیم، یک نفر هم همکارمان مجتبی هاشمی را اول صبح با یک قهوه ترک از خواب بیدار کند! 

برادران تاچیوانا در نود 

-دوقلوهای افسانه ای فوتبال ایران، با سادگیِ ناخودآگاه‌شان یکی از جذاب ترین مهمان های فصلِ جدید نود هستند. «دیشب تا ساعت یکِ شب با من بودن!». هم محلی های مهرداد و میلاد محمدی، در چنین وضعیتی به ستاره های محله می بالند. 
-آقای گل راه آهنی لیگ برتر، حضورش در نود را با تبریک ایام(!) آغاز می کند. مهرداد برای درست کردن این اشتباه، راهکار خاص خودش را دارد:«امشب هیئت تعطیله. همه تلویزیون گذاشتن ما رو ببینن!». -مهرداد و میلاد، به جای زمین خاکی، فوتبال را از زمین نمکی شروع کرده اند. شاید جذابت و بامزگی امشب ان ها تاثیر همان روزها باشد. -پدیده های امروز راه آهن، یک داستان تماما سینمایی دارند. از لیدریِ روی سکوهای پرسپولیس تا تست استقلال و بازی برای راه آهن و از رویای لیگِ دو، تا درخشش در لیگ برتر. پیک موتوری و دیزی سازِ دو سال قبل، حالا پسران ملی پوش ایران هستند. 
-جالب ترین داستان برادران راه آهن، مربوط به اولین روزهای بازی است. وقتی همزمان شماره 3 یک باشگاه را می پوشیدند. اتفاقا فیلم پرستیژ کریس نولان با همین موضوع در همان سال ها ساخته شده است! 
-عبارت های خاص بچه های منطقه 17، در نود زنده می شود. تصور کنید لحظه ای را که میلاد محمدی به کارلوس کی روش رسیده و داده زده است که :«ستـــــونی داداچ!». 
-«منُ خیلی دوست داشت!». 78 درصد جمله های میلاد محمدی با این جمله آغاز می شوند. -حضور مهرداد و میلاد محمدی در نود، شاید شبی امیدوارکننده برای دستفروش ها باشد. شاید آن ها هم دو سال بعد، به نقطه ای در رویای شان پیوند بخورند. امید هست هنوز. .و همیشه. کاش دستفروش ها تلویزیون داشته باشند و نای نود دیدن. 
-وقتی برادران تاچیوانا را تماشا می کردیم عصرانه می خوردیم. یک چنین برادران ابزوردی هستند محمدی ها. 


-«در فوتبال ایران یا باید بلد باشی خوب فحش بدی یا خوب فحش خواهی خورد». مجید جلالی خودش را جزوِ گروه دوم می داند. همه مشکلات او با چند ماه زندگی در منطقه 17 حل می شوند! -بدشانسی بزرگ محسن ایران نژاد نه پارگی رباط صلیبی، که شبیه بودن به بدخلق ترین و عجیب ترین فوتبالیستِ تمام دنیاست. ملت در خیابان های تهران محسن را با جاسم اشتباه می گیرند و از دست او فرار می کنند! 
-تصاویرِ علیرضا حقیقی در آیتم لژیونرها، خود به خود از نود حذف می شوند. چرا که دوربین ها عموما نیمکت ذخیره روبین کازان را نشان نمی دهند! 
-الیوم، مجله کیکر دست از لجبازی با حاج صفی برنمی دارد. بهترین بازیکن آنالیزورهای نود، بدترین امتیاز ممکن را برای چندمین بار متوالی در دسته دوم بوندس لیگا دریافت می کند. طبیعتا این آن ها هستند که اشتباه کرده اند. -مهدی خیری که یک بار در لیگ هشتم بعد از امضای قرارداد داخلی، استقلال را دور زده بود تا به صبا برود، هر چند سال یک بار گل می زند و آن گل را نیز در مقابل استقلال به ثمر می رساند.-در طول هفته، بارها و بارها با گل 40 متری خیری به رحمتی شوخی شده است اما او در آخرین دقایق مسابقه با پدیده، تیمش را با یک سوپرواکنش از شکست نجات داد. مهاجمان لیگ برتری از فواصل نزدیک برای گل زدن به رحمتی کار سختی دارند اما از نزدیکی های مرز هلند با بلژیک، این کار را راحت تر انجام می دهند! -نفت تهران که در فصول گذشته همواره مدعی قهرمانی لیگ بود، حالا به جایی رسیده که بازی هایش در آخرین ثانیه های نود پخش می شود. از آن عجیب تر، واکنش منصوریان به گل زدن تیمش است. طوری که انگار او حتی خیال هم نمی کرده چنین اتفاقی رخ بدهد! 
-حتی پرایدسواری نیز نتوانسته پیام صادقیان را نجات بدهد. او بهترین موقعیت گل هفته را از دست داده است. با این روند او برای احیا شدن باید پیاده محل زندگی اش تا تمرین نفت را طی کند. -محمد خاکپور از حضور روی خط تلفنی برنامه نود نیز استعفا داده است. او در روز شکست برابر عربستان در آزادی، از همه شرایط تیم راضی بود و بعد از اردوی هلند، حضور کفاشیان به عنوان متولی فوتبال ایران را عاملی روحیه بخش می دانست اما بعد از اولین موفقیت کوچک، خودش را با سر الکس فرگوسن اشتباه گرفت. 
-جوان ترین بازیکن در لیست نظرسنجی نود، حداقل 15 سال قبل از فوتبال خداحافظی کرده و در همه سال های بعد، ایران هیچوقت صاحب یک دفاع چپ مطمئن نشده. محرمی، گزینه منتخب مخاطبان نود به عنوان بهترین دفاع چپ بعد از انقلاب است. ستاره ای که با همه عصبان ها و نرسیدن‌ها، برای محبوب ماندن به شعارها و لقب های عجیب نیاز ندارد. او را هنوز هم در قامت مرد خستگی ناپذیر فوتبال ایران به یاد می آوریم. مردی که کنار خط طولی سمت چپ، به سرعت نور می رفت و برمی گشت، می رفت وبرمی گشت، می رفت و ... اگر هم برنمی گشت،، هنوز مجتبی بود. هنوز مجتبی هست. -در پایانِ نود بیست و هفتم/ بیست و هشتم مهرماه 94، به آدم هایی که رابطه شب و خواب را درک نمی کنند، پیشنهاد می‌کنیم سریال روزگار جوانی2 را تماشا کنند. شبت‌تان جوان. 


کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-10-20 03:12:44
نظر دهید

۳ نظر
-
سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴، ۰۹:۱۵
لجن لنگی
-
سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴، ۰۹:۲۱
چقد مضحک
گل سسیاه جامگانو ننوشتید افسایده ضمن اینکه حاج صفی گلو خراب نکرد ازمون دست و پا نداش
-
سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۷:۲۰
بعضی کلمات اول گذارش جالب نبودن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر