فهرست
بی اعتنایی به خواست استقلال؛ جهانبازی عوض نمی‌شود
بی اعتنایی به خواست استقلال؛ جهانبازی عوض نمی‌شود

بی اعتنایی به خواست استقلال؛ جهانبازی عوض نمی‌شود

آی اسپورت - کمیته داوران که قرار بود به اعتراض باشگاه استقلال درخصوص قضاوت یدا... جهانبازی در بازی فردا ظهر رسیدگی کند، این اعتراض‌ها را بی‌پاسخ گذاشت. با توجه به اینکه 24 ساعت تا آن بازی باقی است و زمان زیادی تا این جدال باقی نمانده به احتمال فراوان جهانبازی داور بازی استقلال- استقلال خوزستان است. ظاهرا کمیته داوران می‌خواهد کار احیای داوران لیگ را از همین بازی شروع کند و در حالی که یک هفته و اندی به دربی باقی مانده تا حدودی تنش‌ها را از فضای داوری فوتبال ایران بگیرد.
این سیاست ممکن است برای کمیته داوران فدراسیون فوتبال نتیجه پیروزی بخشی به همراه داشته باشد اما از سویی ممکن است به زیان استقلال هم باشد و جهانبازی با توجه به جو موجود نتواند قضاوت خوبی را در این بازی انجام دهد. البته سابقه جهانبازی در داوری طولانی است و این داور که شاید یکی از گزینه‌های دربی است، می‌تواند از پس بازی استقلال و استقلال خوزستان برآید. به هر شکل اشتباه هم جزیی از داوری است و جهانبازی اشتباه‌های بزرگی در داوری نداشته و غالبا با قضاوت‌های یکسان خود توانسته عدالت را در میدان بازی رعایت کند. استقلالی‌ها هم اگر تا ظهر امروز اتفاقی رخ نداد و سوت همچنان به دست جهانبازی بود، باید از ادامه اعتراض‌ها خودداری کرده و بیش از این به ماجرای داوری دامن نزنند.
بدون شک اگر آبی‌ها همان روند معقول و منطقی روزهای قبل را پیش ببرند و تیمی باشند هماهنگ و آماده، پیروزی بر همنام خوزستانی دشوار نیست. حتی این پیروزی را می‌شود در حالی که داوری روز خوبی نداشته باشد، ‌در ذهن متصور بود. استقلال در تاریخ حیات خود بارها پیروزی‌هایی به دست آورده که با قضاوت‌های ضعیف داوران همراه بوده. بازی با استقلال خوزستان نیز می‌تواند یکی از آن روزها باشد و استقلالی‌ها باید نیمه پر لیوان را هم ببینند و از ناامیدی و یأس بی‌دلیل پرهیز کنند. هرچند که شاید تمام این استدلال‌ها با داوری خوب یدا... جهانبازی که یکی از داوران شریف فوتبال ایران محسوب می‌شود، از بین برود.

منبع: ایران ورزشی

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-10-20 13:45:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر