فهرست
سیاه‌جامگان 1-2 پرسپولیس؛ پایان غصه با فرشاد
سیاه‌جامگان 1-2 پرسپولیس؛ پایان غصه با فرشاد

سیاه‌جامگان 1-2 پرسپولیس؛ پایان غصه با فرشاد

 قرمزها در یک بازی پرهیجان با 2 گل رضائیان و احمدزاده از سد حریف سختکوش مشهدی گذشتند. این سومین پیروزی پرسپولیس بود و جالب اینکه هر 3 برد قرمزها خارج از خانه به دست آمده است. آنها امروز تهاجمی و تماشاگرپسند بازی کردند و مورد تشویق هواداران مشهدی قرار گرفتند. هفته نهم لیگ برتر، ورزشگاه ثامن تماشاچی : 10 هزار نفر داور : اشکان خورشیدی کارت زرد: مهدی طارمی (75 ـ پرسپولیس)سیاه جامگان: محسن فروزان، احمد تیزرو، سالار افراسیابی، احمد کامدار(45 امید سینگ)، نقی زاده، غلامرضا عنایتی، رضا شربتی، سید میثم حسینی، سعید واسعی(48 مصطفی احمدی - 85 محسن دلیر)، حسین زامهران و بهروز افشارسرمربی: فرهاد کاظمی پرسپولیس:ایمان صادقی، محمد انصاری، لوکا ماریچ، محسن بنگر، رامین رضاییان، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، رضا خالقی فر(76 جری بنگستون)، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه(87 میلاد کمندانی) و مهدی طارمی(90+2 علیپور)سرمربی :برانکو ایوانکوویچ
شرح گل‌ها :
1-0 (پرسپولیس) حرکت زیبای فرشاد احمدزاده به عمق و سانتر فوق العاده ی او به دهانه ی دروازه سیاه جامگان با ضربه سر رامین رضاییان تبدیل به گل اول بازی شد.صفر ـ 2 (پرسپولیس): سانتر عالی امید عالیشاه در دقیقه 72 از جناح چپ روی سر فرشاد احمدزاده کوتاه قامت نشست و او از گوشه محوطه شش قدم برای بار دوم دروازه فروزان را باز کرد.1 ـ 2 (سیاه جامگان): پرتاب اوت بلند از امیر تیزرو در دقیقه 83 با دخالت بنگر به نقی زاده رسید و او از روی نقطه پنالتی با یک بغل پای ساده دروازه صادقی را باز کرد.
شرح بازی:
بازیکنان پرسپولیس با ارائه یک نمایش قابل توجه در مشهد با حداکثر امتیاز ممکن به تهران بازگشتند. این برد بعد از یک بازی رو به جلو و زیبا که با تحرک حمله وران این تیم همراه بود، به دست آمد. پرسپولیس از همان ابتدای مسابقه فشار خود را با حرکات ترکیبی و سانترهای از جناحین و نفوذهای از وسط به حریف وارد کرد به جز دقایق اولیه نیمه دوم تقریبا در اکثر لحظات بازی به حریف مسلط بود. البته سیاه جامگان هم با بازی رو به جلو این فضا را برای مهاجمان پرسپولیس فراهم می‌ کرد. آنها که به قصد جبران گل ها جلو کشیده بودند، به خصوص در دقایق آخر با ضربات بنگتسون و بازی موثر کمندانی تهدید شدند. قرمزها که هفته آینده مقابل ملوان صف آرایی خواهند کرد، حالا باید به دنبال شکست طلسم بازی های خانگی باشند. طلسمی که از ابتدای لیگ برقرار است اما نمایش امروز می‌ تواند مایه امیدواری هواداران آنها باشد.
بهترین بازیکن:
فرشاد احمدزاده هافبک نفوذی پرسپولیس با یک گل و یک پاس گل موثرترین چهره تیمش در این مسابقه بود.
اتفاق ویژه:
حضور گرم هواداران مشهدی در این مسابقه کاملا امیدوارکننده بود. آنها اگرچه به تشویق پرسپولیس پرداختند و اعتنای کمی به تیم شهرشان داشتند، اما شور و حرارت خاصی به بازی دادند.

دقایق حساس:دقیقه 1 : سانتر دیدنی رامین رضاییان روی خط 6 قدم در حالی توسط مهدی طارمی نواخته شد که در صورت ثبت گل سریع ترین گل لیگ به ثمر می رسید اما ضربه سر طارمی در موقعیت تک به تک از کناردروازه به بیرون رفت.دقیقه 2 : یک همکاری خوب از احمدنورالهی با عالیشاه فرصت خوبی را بار دیگر برای طارمی آماده کرد اما بازهم این بازیکن موقعیت را از دست داد.دقیقه 8 : توپ خوبی که از میانه ی میدان نصیب مهدی طارمی شد با دریبل این بازیکن همراه شد اما یک بازیکن تیم سیاه جامگان از عقب توپ را به بیرون فرستاد. دقیقه 9 : سانتر عالی احمد نورالهی به رضاییان رسید که ضربه ی او آسمان را شکافت.دقیقه 16 : ضربه ی احمد نورالهی از پشت محوطه جریمه به سمت سیاه جامگان در آغوش فروزان آرام گرفت.*دقیقه 30 : ضربه قیچی مهدی طارمی روی ضربه احمدزاده از کنار دروزاه سیاه جامگان به اوت رفت . دقیقه 24 : فرار تماشایی مهدی طارمی از میانه میدان با پاس وی به عالیشاه ادامه یافت اما مدافعان سیاه جامگان نوپ وی را دور کردند. دقیقه 24 : شوت احمد کامدار با اختلاف زیاداز دروزاه پرسپولیس به اوت رفت.در دقیقه 28 محسن فروزان با یک دست سانتر امید عالیشاه را دریافت کرد و مورد تشویق هواداران مشهدی قرار گرفت.دقیقه 42 : سانتر از کنار بازیکنان سیاه جامگان توسط رضا عنایتی روی دروازه ی پرسپولیس در حالی نزدیک به یک فرصت گل در شش قدم پرسپولیس شده بود که ایمان صادقی با حضوری به موقع توپ را با مشت از دروازه بان سیاه پوشان پرسپولیس دور کرد.دقیقه 45 : شوت عالیشاه از پشت محوطه جریمه با فاصله زیاد به اوت رفت.دقیقه 53 : ضربه ایستگاهی ارسالی از جناح راست با دخالت مدافعان پرسپولیس سراسیمه دفع شد.*محسن بنگر و رضا عنایتی که در سپاهان باهم، هم تیمی بودند در دقیقه 55 درگیری لفظی مختصری با یکدیگر پیدا کردند.دقیقه 62 : سانتر امید عالیشاه به احمدزاده رسید، پاس احمدزاده برای طارمی میرفت تا او را در حالت فوق العاده گلزنی قرار دهد اما مدافعین سیاه جامگان توپ را سراسیمه به کرنر فرستادند.دقیقه 85: ضربه سر عالی جری بنگتسون از روی خط محوطه شش قدم به زیر طاق دروازه سیاه جامگان خورد و به داخل زمین بازگشت.دقیقه 87: جری بنگتسون روی پاس طارمی در موقعیت تک به تک با فروزان قرار گرفت اما ضربه او را دروازه‌بان سیاه جامگان به زیبایی مهار کرد.دقیقه 87: میلاد کمندانی با یک شوت تماشایی از 25 متری دروازه‌بان سیاه جامگان را به شدت تهدید کرد که این توپ با حداقل فاصله از کنار دروازه به اوت رفت.دقیقه 89: لوکا ماریچ موقعیت خطرناک سیاه جامگان را با دخالت به موقع خنثی کرد.دقیقه 89: نفوذ کمندانی از جناح چپ و پاس به بیرون او با دخالت مدافعان سیاه جامگان راهی به دروازه این تیم نیافت.

کدخبر: 9407
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-20 18:00:43
نظر دهید

۱ نظر
گتاب سیتی
سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۱۰
آمار رو به رشد پرسپولیس؛3بازی اخیر و7امتیاز/همچنان به نیم فصل دوم امیدواریم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر