فهرست
یک سالگی زیزو روی نیمکت مادرید
یک سالگی زیزو روی نیمکت مادرید

یک سالگی زیزو روی نیمکت مادرید

آی اسپورت- «بر این باورم همه چیز خوب پیش خواهد رفت. تمام تلاشم را به کار می‌گیرم تا در پایان سال عنوانی را کسب کنیم.» این قولی بود که زین الدین در روز معارفه‌اش (چهارم ژانویه ۲۰۱۶) به مادریدی‌ها داد. ۳۶۶ روز از آن مراسم می‌گذرد و مادرید با هدایت سرمربی فرانسوی‌اش توانست سه جام (لیگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا و جام جهانی باشگاه‌ها) را فتح کند. زیدان پس از دوران متزلزل رافائل بنیتس، به مادرید رفت. تیم اسپانیایی در آن زمان به صورت مضحکی از کوپا دل ری حذف شده بود (استفاده از دنیس چریشف در این رقابت‌ها که از حضور در آن محروم بود) و در لالیگا با یک بازی کمتر و چهار امتیاز اختلاف با اتلتیکومادرید و دو امتیاز اختلاف با بارسلونا در جایگاه سوم قرار داشت. مادرید زیدان اما پس از ۵۳ بازی تنها دو بار شکست را تجربه کرد و زیدان بهترین آمار را در نخستین سال در میان سرمربیان مادرید بر جای گذاشت.

این سرمربی فرانسوی در رقابت‌ با لوییس انریکه (سرمربی بارسلونا) و دیگو پابلو سیمئونه (سرمربی اتلتیکومادرید) برتر بوده است. او در ۳۵ بازی، ۹۰ امتیاز کسب کرد. در این مدت بارسلونا ۸۶ امتیاز در ۳۷ بازی به دست آورد. این اختلاف با اتلتیکو بیشتر است، قرمز و سفیدپوشان در ۳۶ بازی ۷۵ امتیاز کسب کردند. چالش بعدی زیدان، فتح لالیگاست. اتفاقی که از سال ۲۰۱۲ رخ نداده است.

آمار: زیزو همچنین در این مدت رکوردشکنی کرد. او توانست از مارس تا سپتامبر رکورد ۱۶ پیروزی پیاپی را به ثبت برساند. او رکورد میگل مونیوس در مادرید را شکست و به رکورد پپ گواردیولا در بارسلونا رسید. او توانست بهترین رکورد مادرید در فصل را بشکند. مادرید تحت هدایت فابیو کاپلو در فصل ۹۷ – ۱۹۹۶ رکورد ۲۵ بازی بدون باخت را به ثبت رساند. زیدان مادرید  ۳۷ بازی را در فصل گذشته و کنونی بدون شکست پشت‌سر گذاشت و توانست از رکورد فرانس بکن بائر عبور کند. او اکنون در اسپانیا رکورد ۳۹ بازی بارسلونا لوییس انریکه را پیش‌رو دارد و در جهان بهترین رکورد به یوونتوس با ۴۳ بازی بدون شکست است.

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-01-05 04:36:00
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۵۲
وقتی زیدان امد اختلاف با غارسا پنج بود اشتب نوشتی .
جاوید مادرید به پنجاه تا بازی هم میرسیم فقط دست کم نگیرید رقیبا رو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر