فهرست
تکرار تاریخ در آنفیلد
تکرار تاریخ در آنفیلد

تکرار تاریخ در آنفیلد

آی اسپورت – مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا وداع تلخ و زودهنگامی با این رقابت‌ها انجام داد. لیورپول انگلیس در یک قدمی صعود، با شکست سه بر دو در برابر اتلتیکو مادرید اسپانیا حذف شد. اولین شکست تیم کلوپ در آنفیلد درحالی رخ داد که این تیم ابتدا در دقیقه چهل‌وسه با ضربه سر چکشی واینالدوم به گل رسید. این گل منجر به آسودگی خاطر کلوپ برای ادامه بازی و زدن گل پیروزی شد. بازی در نود دقیقه با همین تک گل به پایان رسید تا باتوجه به پیروزی خانگی یک بر صفر اتلتیکو در بازی رفت وقت اضافه تعیین کند چه تیمی به مرحله بعد صعود خواهد کرد. همان دقایق نخستین شروع بازی در وقت اضافه اول روبرتوفیرمینو در دقیقه93 گل دوم و پیروزی‌بخش را به ثمر رساند تا هواداران لیورپول آنفیلد را منفجر کنند.

کار برای اتلتیکو بسیار دشوارتر از پیش شد . لیورپول تیم برتر زمین بود، بازی را در اختیار داشت و حالا در آستانه صعود بود. پس از این گل درحالی‌که ناامیدی در اردوی اتلتیکو موج می‌زد، این ال چولو بود که امید را به تیمش تزریق و بازیکنانش را به ادامه بازی تشویق کرد. خیلی زود و در دقیقه 97 با اشتباه آدریان اتلتیکو به بازی برگشت و توسط یورنته به گل رسید. یورنته گل دوم خودش و تیمش را در دقیقه 1+105 به ثمر رساند تا کار لیورپول تقریبا تمام شده باشد.

مدافع عنوان قهرمانی حالا در آستانه حذف قرار داشت و برای صعود دو گل می‌خواست اما باز این تیم اتلتیکو بود که دست بردار نبود و در دقیقه 1+120 توسط موراتا تیر خلاص را برپیکره تیم رویایی کلوپ وارد کرد و به نخستین تیمی تبدیل شد که در فصل جاری موفق به پیروزی در آنفیلد می‌شود.

تعویض‌های طلایی مرد آرژانتینی بود که این کامبک باشکوه را رقم زد. یورنته و موراتا برگ برنده ال چولو بودند و حکم صعود را امضا کردند. با این وجود نمی‌شود نقش آدریان و اشتباهش را در رقم‌خوردن این نتیجه نادیده گرفت. مصدومیت آلیسون بکر بهای سنگینی برای لیورپولی‌ها داشت، هرچند که آن‌ها به این‌گونه دروازه‌بان‌ها عادت دارند و اتفاق عجیبی برایشان نیست. مینیوله و کاریوس دروازه بان‌های نام آشنایی هستند که تیمشان را یک‌تنه به نابودی می‌کشاندند و حالا در غیابشان آدریان این ماموریت را برعهده گرفته است.

اتلتیکو در بازی رفت و برگشت موفق به شکست لیورپول شد تا یادآور بنفیکایی باشد که در سال 2006-2005 در همین مرحله توانست مدافع عنوان قهرمانی یعنی لیورپول را حذف کند.

 

سجاد شهرابی فراهانی 

۳    
آی اسپورت
2020-03-12 13:28:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر