فهرست
اراده شفر برای ساخت استقلالی متفاوت
اراده شفر برای ساخت استقلالی متفاوت

اراده شفر برای ساخت استقلالی متفاوت

آی اسپورت - استقلال لیگ هفدهم را خوب شروع نکرد و خوب هم پیش نرفت اما می‌توان مدعی شد که این تیم حتی با قرار گرفتن در رده هفتم رده بندی و با 20 امتیاز، نیم فصل اول لیگ را خوب به پایان رساند. روزهایی که استقلال امتیازات را یکی پس از دیگری با حضور علی منصوریان روی نیمکت این تیم از دست می‌داد، برای استقلالی‌ها سخت گذشت اما با حضور شفر انگار روزهای خوبی برای استقلال در راه است.

هر چند جبران اختلاف 16 امتیازی با صدر جدول، چندان کار راحتی نخواهد بود اما اینکه استقلال بتواند روزهای بهتری را در نیم فصل دوم داشته باشد و در برابر حریفان مثل بازی با سپاهان با اقتدار به پیروزی برسد، قطعاً رضایت هواداران را در پی خواهد داشت اما به طور حتم سرمربی تازه وارد آبی‌ها برای رسیدن به این خواست مهم هواداران و البته تحول اساسی در استقلال، به داشتن برخی آیتم‌های مهم نیازمند است. شفر به طور حتم روزهای سخت تری را در نیم فصل دوم خواهد داشت.

تیم‌هایی که در نیم فصل اول از استقلال امتیازات خوبی کسب کردند به طور حتم باز هم به فکر تکرار نتایج گذشته هستند و از طرف دیگر تیم‌ها در نیم فصل دوم احتیاط بیشتری خواهند کرد و گرفتن امتیاز از آنها برای استقلال شفر راحت نخواهد بود. سرمربی استقلال، مربی کم تجربه‌ای نیست و به خوبی این شرایط را رصد کرده است، او می‌داند که برای رسیدن به خواست باشگاه و رضایت هواداران، نه تنها باید نتایج بد و ناکامی‌های گذشته را جبران کند، بلکه باید تمام تلاش خود و شاگردانش را به کار بگیرد تا بتواند در جمع مدعیان قرار گیرد و حتی بتواند باز هم سهمیه آسیا را کسب کند. شفر برای رسیدن به این اهدافش راه سختی خواهد داشت و او به خوبی می‌داند که چه کار باید بکند.

همین هفته گذشته بود که در اقدامی عجیب سرمربی استقلال سر از بازی معوقه پرسپولیس در آورد و بازی این تیم مقابل صنعت نفت را به نظاره نشست. واکنش‌ها به این اقدام غیر معمول و عجیب سرمربی آبی‌پوشان، متفاوت بود. برخی‌ها مثل همیشه از جنبه طنز و شوخی به این موضوع نگاه کردند و برخی‌ها موافق و مخالف این اقدام شفر بودند. با این وجود به نظر می‌رسد سرمربی استقلال کاملاً هدفمند در این بازی حاضر شد، چرا که او همانطور که اشاره شد به خوبی می‌داند نیم فصل دوم راه سختی را پیش رو خواهد داشت. بعد از تعطیلات چند روزه بازی ها، تیم شفر باید به مصاف صنعت نفت آبادان برود و به طور حتم حضور در این دیدار می‌توانست، برای سرمربی استقلال مزیت زیادی داشته باشد.

از طرف دیگر به طور حتم یکی از دغدغه‌های این سرمربی در نیم فصل دوم بازی شهرآورد خواهد بود. او به خوبی می‌داند که برای جلب رضایت هواداران استقلال، بهترین و نزدیک‌ترین راه، موفقیت در شهرآورد است، پس چرا او نباید در بازی که پرسپولیس به میدان می‌رود و فرصت خوبی است، برنده شود. به طور حتم شفر به خوبی می‌دانست که حضور او در این دیدار، واکنش‌های بعضاً طنزآمیزی هم خواهد داشت و حتی شاید مورد سرزنش برخی‌ها هم قرار بگیرد اما برای شناخت از دو حریف مهم خود را به ورزشگاه رساند تا نشان دهد برای موفقیت تیمش از هیچ تلاشی فروگذار نیست، حتی اگر دیدن بازی پرسپولیس و صنعت نفت به او کمکی کند، خودش را در معرض قضاوت‌ها و حکم‌های گوناگون قرار می‌دهد تا بتواند با دیدی روشن رویاروی حریفان قرار گیرد.

 اراده شفر برای ساختن استقلالی متفاوت در نیم فصل دوم کاملا آشکار است و اگر باشگاه استقلال بتواند خواسته‌های بحق او در بازه نقل و انتقالات را برآورده کند، به نظر می‌رسد هواداران این تیم در نیم فصل دوم نه تنها با تیمشان آشتی کنند، بلکه به طور حتم می‌توانند روزهای بهتری را در کنار تیمشان داشته باشند. چیزی که دور از دسترس استقلال نیست و واقعا نیمکت استقلال تحول اساسی را به خود دیده و انتظار می‌رود، این تحول در کسب امتیاز هم دیده شود.

۸۶ ۳  
آی اسپورت
2017-12-14 12:17:00
نظر دهید

۳ نظر
تاج کبیر آسیا سرور پرس پولی سیا
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۳۹
به کوری چشم پرس پولی سیا و اگه فدراسیون اجازه بده شفر استقلالو میسازه و به روزهای اوجش برمیگردونه همون روزهایی که استقلال داشت تو نیمه نهایی لیگ قهرمانان با سئول بازی میکرد و اونور کاپیتان پرس پولی سیا واسه بقا تو لیگ سجده شکر به جا میاورد:)))
00
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۹
هیچکس نمیتونه تیم مفلوکت رو از بحران دربیاره چون اخرش همین هستین اون سال هم که رفتین نیمه نهایی مموتی رو داشتین که رسما واستون بازیکن میخرید یادتون که نرفته پول نکونام رو فدراسیون داد تو لیگ داخلی هم مثلث کذایی فتل،عزیزمحمدی، مموتی دوزار براتون جمع کرد.الان هم چشم های بخیلت رو درویش کن مبادا چشم بد ته جدولیا به تیم مون بیفته. درضمن هرچی مموتی بهتون داد باید تِخ کنین بیخود نیست مهاجم تیم تون تو کل نیم فصل اول یه گل زد سجده شکر کرد و باقی تون اشک شوق میریختین
۳
عالیجناب سرخپوش
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
وقتی شفر را با منصوریان مقایسه میکنید , حق بجانب شماست گو اینکه هر مربی دیگری هم که با منصوریان مقایسه شود باحتمال فراوان برنده مقایسه است ( مثل داستان علم بهتر است یا ثروت و شوخی های رایج که حتی بین علم و ته دیگ سیب زمینی هم علم بازنده میشود ) اما کمی اعتدال در تحلیل ها هم بد نیست . روند استقلال رو به رشد است ؟ بله . بازی استقلال جلو سپاهان یک برد مقتدرانه بود ؟ البته که نه . کافیست تصور کنید جای دو دروازه بان عوض میشد آنوقت با مرور بازی میتوان تصور کرد نتیجه مثلا" 4-0 به نفع سپاهان میشد . جوگیر نشویم
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر