فهرست
سازمان لیگ یا ثبت احوال؟/ پایان شفافیت
سازمان لیگ یا ثبت احوال؟/ پایان شفافیت

سازمان لیگ یا ثبت احوال؟/ پایان شفافیت

آی‌اسپورت- فصل گذشته رقم قرارداد بازیکنان و مربیان لیگ برتری روی سایت سازمان لیگ به سادگی قابل دسترسی بود و این ثدم مثبت در جهت شفاف سازی بسیار مورد توجه قرار گرفت. اما به همان اندازه هم بین قشر ضد شفافیت فوتبال مخالف داشت و در نهایت هم گویا این مخالفان شفافیت بودند که موفق شدند. در شروع لیگ هفدهم بخش اطلاعات تیم‌ها و بازیکنان و کادرفنی‌شان همچنان در دسترس است اما خبری از رقم قراردادها نیست و سازمان لیگ در نقش ثبت احوال فقط زمان تولد بازیکنان و کادر تیم‌ها را وارد کرده است.

مشکلات فوتبال ایران اساسی است و چالش‌های بزرگی را همین امروز مثل محرومیت تیم‌های بزرگ لیگ برتر و برنامه‌های آماده سازی تیم ملی تجربه می‌کند. شاید این مسئه ثبت قراردادها در میان چالش‌های عظیم به چشم نیاید اما ریشه همه این مشکلات بزرگ را هم باید در نبود شفافیت جست و جو کرد. فضای مبهم و مه آلود فوتبال ایران اجازه رشد قارچ گونه مدیرانی را داده که دانش‌شان درباره مدیریت فوتبال یا به صفر میل می‌کند‎‌‎؛ یا عملا هرچه خلاقیت و توانایی دارند را به کار می‌گیرند تا گلیم خود را از آب بیرون بکشند؛ و نه باشگاه.

حالا اساسی‌ترین راه حل هم انقلابی بزرگ در فدراسیون فوتبال نیست. وجود قوانینی که شفافیت را به اوج برساند و ابهامات را رفع کند به خودی خود در کوتاه و بلند مدت مدیران مسئولان ناکارآمد را از دور خارج خواهد کرد. اگرچه همین هم آرزویی دور است و بعید. از "کی بود کی بود؛ من نبودم!" در پرونده سرخابی‌های پایتخت و تراکتورسازی هم به بعید بودن این آرزو یقین بیشتری پیدا می‌کنیم.

۱۷    
آی اسپورت
2017-09-24 22:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر