فهرست
پیش بازی منچستر یونایتد - لیورپول؛ دشمنی در نقطه ماکزیمم
پیش بازی منچستر یونایتد - لیورپول؛ دشمنی در نقطه ماکزیمم

پیش بازی منچستر یونایتد - لیورپول؛ دشمنی در نقطه ماکزیمم

آی اسپورت - دیوید مویس اعتقاد دارد جدال یکشنبه تیمش مقابل لیورپول بزرگ ترین بازی لیگ جزیره است. البته او بیراه هم نمی گوید. پیش از او سر الکس نیز تاکید کرده بود که هر اتفاقی در دنیا بیفتد باز هم لیورپول اصلی ترین حریف آن ها است.

برای اولین بار طی این سال ها شرایط متقاوت است. این بار این یونایتد است که در موضع ضعف  قرار دارد و تنها امیدش کسب سهمیه اروپا است در حالی که مرسی سایدی ها برای قهرمانی می جنگند.

مویس برای اینکه بیش تر از این نزد هواداران یونایتد بد نام نشود به هیچ چیزی جز کسب 3 امتیاز فکر نمی کند و این 3 امتیاز نیز می تواند تاثیر زیادی در ادامه ی  حیات مویس داشته باشد.

مردان راجرز در سال جدید از 27 امتیاز ممکن 23 امتیاز را به دست آورده اند. آن ها بدون شک این موفقیت را مدیون هنر نمایی  زوج پر شور خود یعنی استاریج و سوارس هستند. آن ها در مجموع 73 بار تور دروازه ی حریفان را به لرزه در آورده اند.

لیورپول در 6 بازی اخیرش در الدترافورد موفق به پیروزی نشده است و همین امر کار را از لحاظ روحی کمی برای آن ها دشوار می کند.

مویس در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی تاکید کرد: " این بازی بزرگ ترین جدال لیگ برتر است. دو تیم تاریخ فوق العاده غنی دارند.

پیروزی در بازی یکشنبه امری مهم و حیاتی برای ماست. جایگاه آن ها در جدول به خوبی نشان از کیفیت بالای آن ها دارد."

 
پیروزی لیورپول  آن ها را در کورس قهرمانی امیدوار نگه می دارد در عین حال یونایتد نیز در صورت کسب 3 امتیاز می تواند اندک امیدی برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان داشته باشد.

http://wpmedia.sports.nationalpost.com/2013/09/liverpool-3.jpg?w=620


با این‌حال اما شاید هدف معقول تر برای مویس کسب سهمیه یورو لیگ باشد. هر چند کسب این سهمیه نیز برای تیمی که 8 بار شکست خورده است، آسان نخواهد بود.

یونایتد تقویم شلوغی نیز پیش رو دارد، آن ها چهارشنبه میزبان المپیاکوس هستند و قصد دارند از باخت 2-0، پیروزی بزرگی بسازند. سپس آن ها سیتی را در لیگ برتر پیش رو خواهد داشت و این فرصت را دارند تا با پیروزی در این دیدار های سخت، به جهانیان اعلام کنند که هنوز نفس می کشند.

اخبار خوبی از اردوی دو تیم به گوش می رسد و مصدومان همه آماده ی بازی هستند. اوانز، نانی، چیچاریتو و رافائل همگی از بند مصدومیت رهای یافته اند و آماده بازی هستند. در آن سو هم لوکاس و مامودو ساخو می توانند تیمشان را همراهی کنند.

     
آی اسپورت
2014-03-15 23:28:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر