فهرست
از کریستیانو رونالدو تا فرهاد مجیدی/ چرا همیشه من؟
از کریستیانو رونالدو تا فرهاد مجیدی/ چرا همیشه من؟

از کریستیانو رونالدو تا فرهاد مجیدی/ چرا همیشه من؟

آی اسپورت- لحظاتی بعد از پایان مسابقه سرد شب گذشته پی اس جی و رئال مادرید در فرانسه، کریستیانو رونالدو یکی از بازیکنانی بود که برای تست کتترل دوپینگ انتخاب شد. فوق ستاره مادریدی ها ابدا از این اتفاق راضی نبود و در حالی که به شدت عصبانی به نظر می رسید، تنها با یک جمله به این ماجرا واکنش نشان داد:«چرا همیشه من؟». 

مشابه اعتراضِ شب گذشته سی آر سون به نمونه گیری دوباره از او برای کنترل دوپینگ را پیش تر در فوتبال ایران نیز تماشا کرده بودیم. اتفاقی که از سوی شماره 7 محبوب آبی های پایتخت رقم خورده بود. فرهاد در سال های پایانی بازی، آنقدر آماده نشان می دهد که در پایان هر مسابقه، مسئولان کنترل دوپینگ او را برای آزمایش انتخاب می کردند. مجیدی در طول 3 سال، 15 بار تست دوپینگ داد و در یکی از آخرین آزمایش ها، کاملا از کوره در رفت و همان سوالی را پرسید که شب گذشته رونالدو پرسیده است. جالب اینکه مدیران کنترل دوپینگ در ایران معتقد بودند نام فرهاد همواره با قرعه کشی انتخاب شده است! 

تستِ های متعدد دوپینگ، یکی از اولین عواقب درخشیدن در زمین مسابقه است. سوپراستارها اما علاقه زیادی ندارند که اولین لحظه های پایان بازی را به جای رختکن تیم، در اتاق های کوچک کنترل دوپینگ سپری کنند. قبل از هفت های محبوب استقلال و رئال، لئو مسی نیز به این ماجرا اعتراض کرده بود. کاپیتان تیم ملی آرژانتین بعد از شکست دادن هلند در نیمه نهایی جام جهانی 2014، به جای جشن گرفتن برد در رختکن ناچار شد دقایقی نسبتا طولانی را با تست دوپینگ سپری کرد. ماجرایی که با اعتراض لئو مسی همراه شده بود. با وجود اعتراض و بی میلی ستاره ها، تست دوپینگ همچنان باید درست در اولین لحظات بعد از پایان مسابقه انجام شود و راهکار دیگری برای آن وجود ندارد. 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-10-22 18:11:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر