فهرست
10 پدیده این فصل بوندسلیگا: شگفتی پیرمردها!
10 پدیده این فصل بوندسلیگا: شگفتی پیرمردها!

10 پدیده این فصل بوندسلیگا: شگفتی پیرمردها!

آی اسپورت - باتجربه ها و امتحان پس داده هایی مانند شورله و یان زومر برای باقی ماندن در تیتر خبرها باید دست به دامن شبکه های اجتماعی و حاشیه سازی شوند اما در همین بین هستند بازیکنانی که خیلی جدی در زمین حرف شان را زده اند. درخشش در سن پایین و یا عملکرد غیرمنتظره مهمترین دلایلی است که به این ده نفر، لقب پدیده فصل تا اینجا داده شده است.

10- یانیک گرهارت/ کلن
با پوشیدن شماره 31، به طرز عجیبی یاد شواین اشتایگر را زنده کرده. در قلب زمین با پاس های صحیح پرتعداد و حفظ نبض بازی، کمک کرد تا هفته هشتم کلن بیش از دو برابر فصل قبل در همین مقطع گل بزند. نقطه اوج بازی این جوان 21 ساله نیز بی تردید سوپر گلش برابر شالکه در فلتینس آرنا بود.
9- بنیامین هوبنر/ اینگولشتات
آنقدر کلاسیک دفاع می کند که هر لحظه خطر سیاه و سفید شدن تصویر تلویزیون وجود دارد! 25 ساله است و خیلی جوان نیست مثل هوملز و بواتنگ اهل بازیسازی هم نیست، خطا و زیر توپ زدن هم زیاد دارد اما با همه این موارد، هوبنر یکی از مهمترین دلایل موفقیت اینگولشتات در فصل جاری است. دومین بازیکن از حیث دفع توپ و ششمین نفر از نظر سد راه کردن ضربات حریف (بلاک) تا قبل از تعطیلات بازیهای ملی بود. او تا اینجا گل نزده اما روی شروع های مجدد و توپ های بلند، آتش زیر خاکستر است.
8- لوک کاستاینوس/ فرانکفورت
آینتراختی ها برای جانشینی میر که در شروع فصل مصدوم بود، خرید پرریسکی کردند. با این حال کاستاینوس با درخشش در همان چند نمایش اولش و زدن 4 گل به کلن و اشتوتگارت، کاری کرد میر بعد از رهایی از مصدومیت و حتی زدن 4 گل به کلن، بازهم مهاجم اول نشود. هرچند میر آقای گل فصل قبل بود اما کاستاینوس دقیقا همان مهره ضدحمله ای بود که آرمین فه برای بازی کنار اشتفان آیگنر و هریس سفرویچ نیاز داشت. آیگنر و سفرویچ استاد قرار گرفتن در آفساید رقبا بودند و کاستاینوس در این زمینه از آنها هم آمار وحشتناک تری تا اینجا خلق کرده. سومین بازیکن تا قبل از تعطیلات بازیهای ملی!
7- آندریاس کریستیانسن/ گلادباخ
بی خیال نتایج تیم در 5 هفته اول، کریستیانسن در دوران مربیگری آندره شوبرت، نمایش بی نقص و کم اشتباهی در قلب دفاع داشته. دانمارکی 19 ساله که از چلسی با قرارداد قرضی دو ساله به گلادباخ آمده، خونسردی کار راه اندازی در حساس ترین نقطه زمین دارد و فعلا اجازه نداده، نبود مارتین اشترانزل چندان به چشم بیاید. او در قراردادن رقبا در آفساید چهارمین بازیکن برتر فصل، سد راه حریف، دومین نفر و از حیث توپ ربایی، نهمین نفر برتر تا قبل از تعطیلات بازیهای ملی بود؛ یک جور تونی آدامز مدرن.
6- کینگزلی کومان/ بایرن مونیخ
شاید فصل یا حداقل نیم فصل برای او تمام شده باشد اما تا همینجا هم بازیکن سابق یوونتوس و پاریس سنت ژرمن ثابت کرده چه مهره با کیفیت و ارزشمندی هست. 2 گل و یک پاس گل در چهار بازی بوندسلیگایی. آلابا در وصف او گفته به طرز عجیبی با اعتماد به نفس بازی می کند. پاریسی ها که قطعا حسرت از دست رفتن او را می خورند. یوونتوسی ها هم صرفا از این خوشحالند که این یک انتقال قرضی است.
5- یونس مالی/ ماینتز
متفاوت با همه فصل هایش. مالی در 8 هفته، 6 گل زده که در کل بهترین فصل هایش هیچگاه بالاتر از این تعداد نزده بود. مالی در نیم فصل دوم فصل گذشته نیز اوضاع خوبی داشت و اگر تا زمان چاپ این مطلب، ملیت ترکیه را برای خودش انتخاب نکرده باشد، دومین گلزن برتر آلمانی بوندسلیگا در سال 2015 بعد از توماس مولر هست.
4- لروی سانه/ شالکه
او همان بازیکنیست که در سانتیاگو برنابئو یکی از زیباترین گلهای فصل لیگ قهرمانان را وارد دروازه رئال مادرید کرد. با تنها 19 سال سن، سانه، هفتمین دریبل زن برتر فصل بوده. ژوکر فصل نیز تا اینجا شاید خود او بوده چراکه بهترین آمارها و عملکردهایش را زمانی ثبت کرده که توسط برایتنرایتر از روی نیمکت به داخل زمین فراخوانده شده.
3- جولین وایل/ دورتموند
همراه با مونیخ 1860 در پایان فصل قبل به دسته سوم سقوط کرده بود اما امروز در دورتموند، بازیکنانی پشت خط او قرار دارند که روی هم حدود 800 بازی بوندسلیگایی در کارنامه دارند. توماس توخل در وصف وایل 19 ساله که تا قبل از تعطیلات بازیهای ملی، چهارمین پاسور برتر فصل و ششمین نفر از دید دقت پاس بود، می گوید او هر روز در حال بهتر شدن است و به همین دلیل پشت سر هم بازی می کند. آیا او یکی از 23 آلمانی حاضر در یورو خواهد بود؟
2- رمضان اوزاکان/ اینگولشتات
تا اینجا تعداد شکست های این فصل دروازه بان ترک تبار حتی از تیمش هم کمتر بوده چون در بازی هفته دوم برابر دورتموند بازی نکرد. اوزاکان اتریشی توانایی خوبی در شروع مجدد بازی و هدایت خط دفاع دارد و با 3 کلین شیت متوالی، کمک کرد اینگولشتات تبدیل به اولین تیم تاریخ بوندسلیگا شود که 3 بازی خارج از خانه ابتدایی اش را برده.
1- مارسل هلر/ دارمشتات
اگر وارد چهارمین دهه عمرتان شده اید و کماکان نکته امیدوارکننده ای برای ارایه به فرزندان و نوه هایتان ندارید، با دیدن مارسل هلر باید الهام بگیرید. با 30 سال سن، هیچگاه بازیکن قابلی در بوندسلیگا نبوده اما این فصل کلا قاعده بازی را عوض کرد. دو گل در هفته اول برای زمینگیر کردن هانوفر، پاس گل برابر برمن برای اولین برد خانگی دارمشتات در بوندسلیگا پس از 33 سال، سوپرگل به دورتموند در سیگنال ایدونا پارک و گل به ماینتز در آخرین هفته قبل از تعطیلی. هلر بالاتر از پدیده، شگفتی این فصل بوندسلیگا بوده.


مهدی احمدی / فوتبال ایرانی
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-23 15:48:07
نظر دهید

۱ نظر
hamed
شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۵۱
دوست عزیز کینگزلی کومان درسته قرضی اومده اما بندی تو قرار دادش هس که اگه بایرن مونیخ بخواد یکطرفه میتونه قرار دادشو کامل کنه پس یونتوس هم حسرت از دس دادنشو میخوره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر