فهرست
گزارش ویژه: نیمکت‌های دو سرنشین!
گزارش ویژه: نیمکت‌های دو سرنشین!

گزارش ویژه: نیمکت‌های دو سرنشین!

آی‌اسپورت- لیگ برتر ایران در فصل پانزدهم برای مربیان باشگاهی به شکل ایده‌آلی سپری نمی‌شود و شاهد روز به روز این هستیم که از آبروی مربیان مایه‌گذاشته می شود تا نتایج عملکرد تیم ها را جبران کند در حالی که هنوز یک سوم از زمان لیگ نگذشته است شاهد تغییر چهار مربی در لیگ هستیم. به نوشته باشگاه خبرنگاران، شاهد فرهنگ فوتبال عربی حاکم بر مدیران باشگاهی ایران باعث بروز این تغییرات می شود ،‌در روزگاری که کشورهای عری با نتیجه نگرفتن مربیان اقدام به تغییر آنها می کردند در فوتبال ایران شاهد دوام مربیگری بودیم اما حالا نیمکت های این فصل را بررسی می کنیم.

*تغییرات بین دو لیگاما تغییر مداوم مربیان فقط به جریان مسابقات لیگ می رود نمی‌شد و با نواختن سوت پایان لیگ مدیران اقدام به تغییر مربی دادند.تیم فوتبال استقلال تهران که در لیگ چهاردهم با امیر قلعه‌نویی نتایج خوبی نگرفته و داربی‌های رفت و برگشت را به پرسپولیس واگذار کرده بود جای خود را به پرویز مظلومی داد.تیم فوتبال پدیده مشهد که سال گذشته اولین حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کرد در پایان فصل مجالی به مرزبان نداد و رضا مهاجری سرمربی موفق سیاه‌جامگان را جایگزین وی کرد.سیاه‌جامگان نیز که مربی خود را از دست داده بود ،‌مربی جوانی همچون خطیبی را بعنوان سرمربی تیم مشهدی معرفی کرد.ملوان بندر انزلی که فصل چهاردهم لیگ برتر را با تغییر سر مربی به پایان رساند در فصل تابستان نیز از قافله عقب نماند و با اخراج فیروز کریمی امیر قلعه‌نویی را جایگزین وی کرد.تیم فوتبال استقلال اهواز که با خرید امتیاز تیم فولاد نویی توانسته بود جواز حضور در لیگ برتر را به دست آورد با انتخاب سیاوش بختیارزاده بعنوان سرمربی فصل را آغاز کرد. علی دایی نیز جایگزین تارتار در تیم فوتبال صبای قم شد.
*تیم‌هایی که مربیان خود را تغییر ندادندیحیی گل‌محمدی در ذوب‌آهن، علیرضا منصوریان در نفت، مجید جلالی در سایپا ، عبدالله ویسی در  استقلال خوزستان و دراگان اسکوپیچ در فولاد خوزستان مربیانی بودند که از ابتدای لیگ چهاردهم تاکنون بر نیمکت تیم‌هایشان ثابت مانده اند.
*لیگ پانزدهم و باز هم تغییر؛ خداحافظی ژنرال با ملوانامیر قلعه نویی سرمربی سابق استقلال تهران که در ابتدای فصل به تیم فوتبال ملوان بندر انزلی پیوسته بود در پایان هفته دوم و پس از شکست مقابل تیم سابقش جای خود را به حمید استیلی سرمربی سابق پرسپولیس و را‌ه آهن داد.
*کارنامه سیاه سیاه‌جامگانتیم فوتبال سیاه‌جامگان مشهد که با رضا مهاجری به لیگ برتر صعود کرده بود با رفتن مهاجری از این تیم، فصل را با رسول خطیبی آغاز کرد اما خطیبی جوان راهی در این تیم پیدا نکرد و خیلی زود جای خود را به سعید رمضانی داد.اما این پایان کار مدیران سیاه‌جامگان نبود و مدیران این باشگاه باز هم دست به تغییر زدند و فرهاد کاظمی را بعنوان سرمربی سیاه‌جامگان معرفی کردند.
*راه‌آهن همچنان تغییر می کندباشگاه راه‌آهن تهران که در ابتدای فصل به بخش خصوصی واگذار شده بود و انتظار می‌رفت، در این تیم از تصمیمات شتاب زده پرهیز کنند در اقدامی فرهاد کاظمی را اخراج و مهدی تارتار را جایگزین وی کردند.
*آخرین اخراجیاما آخرین اخراجی لیگ پانزدهم در هفته هشتم رخ داد. جایی که اهوازی‌ها با اخراج سیاوش بختیاری‌زاده، علی حنطه را جایگزین کردند.حال باید دید با این کارنامه سیاه باشگاه‌ها در تغییر مربیان،‌چند مربی می‌توانند به همراه تیم خود لیگ را به پایان برسانند؟!

کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-10-24 16:33:20
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر