فهرست
رکوردهای لیگ؛ شکستنی است، مراقب باشید!
رکوردهای لیگ؛ شکستنی است، مراقب باشید!

رکوردهای لیگ؛ شکستنی است، مراقب باشید!

آی اسپورت- هفته دهم از لیگ برتر ایران فردا و پس‌فردا برگزار می‌شود. در آستانه بازی‌های این هفته رکوردهایی را که طی 9 هفته گذشته ثبت شده مرور می‌کنیم.
 


بیشترین برد متوالی (3)
استقلال تهران، سپاهان و استقلال خوزستان؛ این سه تیم هر کدام در مقطعی توانسته‌اند به 3 پیروزی پی‌درپی برسند. در حال حاضر تنها تیمی که به شکستن این رکورد نزدیک شده تراکتورسازی است. تراکتوری‌ها در دو هفته اخیر پیروز بوده‌اند. اگر آنها این هفته ذوب‌آهن را ببرند به عدد 3 می‌رسند و هفته اینده می‌توانند این رکورد را بشکنند.


 
بیشترین تساوی متوالی (3)
استقلال تهران و ملوان انزلی؛ این دو تیم طی سه هفته اخیر فقط مساوی کرده‌اند. پیش از آنها صبای قم هم در سه هفته نخست لیگ سه مساوی پی‌درپی به دست آورده بود. هر کدام از دو تیم استقلال و ملوان اگر فردا هم با حریف‌شان مساوی کنند به رکورد عجیب 4 مساوی متوالی می‌رسند.
 


بیشترین باخت متوالی (5)
این رکورد منفی، در روزهای اول لیگ متعلق به پرسپولیس بود که سه بازی پیاپی را از هفته دوم تا چهارم باخت. بعد از آن فولاد از این رکورد عبور کرد. فولادی‌ها 5 هفته است فقط می‌بازند و این هفته می‌توانند رکورد خودشان را به 6 برسانند. استقلال اهواز هم سه هفته متوالی است شکست می‌خورد.
 


بیشترین بازی بدون برد (9)
باز هم فولاد خوزستان. فولاد به عنوان تنها تیم بدون برد لیگ، تا این لحظه 9 بازی را بدون برد سپری کرده و ممکن است این هفته به عدد 10 هم برسد.
 


بیشترین بازی بدون مساوی (8)
سیاه‌جامگان مشهد 7 هفته اول را بدون مساوی سپری کرد و بالاخره در هفته هشتم با سپاهان مساوی کرد. اما رکورد متعلق به این تیم نیست، بلکه در اختیار سایپا است که 8 بازی متوالی را بدون مساوی پشت سر گذاشته است. سایپا فقط در هفته اول لیگ مساوی کرد و بعد از آن یا می‎‌برد یا می‌بازد.
 


بیشترین بازی بدون باخت (8)
این یکی از مهم‌ترین رکوردهای هر سال است و تیم‌ها تلاش زیادی برای بالا بردن رکوردِ «شکست‌ناپذیری» دارند. در حال حاضر استقلال خوزستان با شکست‌ناپذیری در 8 هفته اخیر رکورددار است. شاگردان ویسی فقط روز اول به سپاهان باختند و بعد از آن دیگر هیچ باختی را تجربه نکردند. بعد از این تیم ذوب‌آهن با 7بازی، استقلال تهران با 6بازی و صبای قم با 5بازی بدون باخت در کمین این رکورد حرکت می‌کنند.

کد: 9411
     
آی اسپورت
2015-10-25 13:55:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر