فهرست
عابدزاده: سعی می‌کنم عزاداری‌ام از صمیم قلب باشد
عابدزاده: سعی می‌کنم عزاداری‌ام از صمیم قلب باشد

عابدزاده: سعی می‌کنم عزاداری‌ام از صمیم قلب باشد

آی اسپورت - احمدرضا عابدزاده ارادت ویژه‌ای به ائمه اطهار دارد. در منزل او دو تابلوی بزرگ که نام ۱۴ معصوم و ۵تن آل عبا روی آن حک شده، چشم‌نواز است. عقاب آسیا عضو هیأت امنای مؤسسه خیریه‌ای است که سال‌هاست ۵۰ دختر بی‌سرپرست را نگهداری می‌کند و هنگامی که هر دختری به خانه بخت می‌رود، یک دختر خردسال دیگر را تحت پوشش قرار می‌دهد. عابدزاده همچون بسیاری از ایرانیان در عزاداری‌ها حضور فعال دارد و براساس نذر خودش و خانواده ۴ مرتبه نذری می‌دهد. خودش می‌گوید: «به ائمه اطهار بدهکارم به خصوص امام حسین (ع)، امامان که به نذری من نیاز ندارند، برای این نذری می‌دهم که ادای دین کرده باشم.»
از عابدزاده در همین خصوص سؤال کردیم که جواب داد: «از وقتی دختر و پسرم به دنیا آمدند، برای آنها نذر دادیم. برای همسرم نیز نذری دادم و این عزیزان نیز پس از حادثه‌ای که زمستان ۷۹ برای من افتاد و کارم به عمل جراحی کشید، هر سال برایم نذری درست و پخش می‌کنند البته امسال یک نذری هم برای پسر دوستم در آمریکا دادم. پسر این رفیقم از ناحیه کمر بیمار شده و دو شب قبل در حسینیه‌ای در ابن‌بابویه با او تماس گرفتم تا خودش شنونده دعای عزاداران امام حسین (ع) برای پسرش باشد. شیفتگان ائمه اطهار همه جا وجود دارند، حتی در ینگه دنیا اعتقاد و ارادت به این بزرگان پررنگ و ستودنی است.»
فلاش‌‌بک عقاب آسیا به زمان بیماری‌اش جالب است. عابدزاده تعریف کرد: «چند روزی را در بیمارستان بودم، خودم از روزهای بستری بودن چیز زیادی در ذهنم نیست، عکس‌هایم را دیده‌ام و می‌دانم به کما رفتم و با لطف پروردگار، دعای خیر هموطنان، تلاش پزشکان و اراده خودم برای بودن کنار همسر و دو فرزندم که خردسال بودند، به زندگی برگشتم. یادم هست وقتی برگشتم منزل، به خواب رفتم و خواب دیدم در صحن حرم حضرت علی (ع) هستم و مدام در خواب می‌گفتم بچه‌هایم کجا هستند؟ حتی یادم هست گریه می‌کردم و دنبال دختر و پسرم می‌گشتم. همواره لطف ائمه اطهار را احساس کرده‌ام و دعا می‌کنم دنیا آرامش بیشتری داشته باشد و مردم ایران زندگی بهتری پیدا کنند. اگر اعتقادات را در مسیر خوب و درست دنبال کنیم، زندگی بهتری خواهیم داشت.»
از عابدزاده سؤال کردیم آیا در جوانی در دسته‌های عزاداری علامت کشیده‌اید؟ احمدرضا گفت: «بله! سال ۷۶ سعادت پیدا کردم بروم کربلا. حدود ۶۰ متر پارچه خریدم و آن را به ضریح امام حسین (ع) متبرک کردم. همان پارچه‌ها را به مرقد امام علی (ع) بردم و به ضریح مولای متقیان متبرک کردم. وقتی برگشتیم ایران، نصف پارچه‌ها را به یک هیأت در اصفهان تقدیم کردم و بقیه را به هیأت‌هایی در تهران. بخشی از پارچه‌های متبرک را به ستون افقی یک علامت بسته‌اند.»
عابدزاده در خاتمه گفت: «من در زمینه دین و عزاداری کسی را نصیحت نمی‌کنم اما درباره خودم می‌گویم سعی کرده‌ام عزاداری‌ام از صمیم قلب باشد، شلوغ‌کاری نکنم، عزاداری‌ام توی ذوق نزند و باعث سلب آسایش و آرامش نشود، داخل هیأت سینه‌ام را بزنم و ذکرم را بگویم.»

منبع: خبر ورزشی

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-10-25 13:51:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر