فهرست
خاطره بازی؛ روزی که مظلومی و پور حیدری از پنجره فرار کردند
خاطره بازی؛ روزی که مظلومی و پور حیدری از پنجره فرار کردند

خاطره بازی؛ روزی که مظلومی و پور حیدری از پنجره فرار کردند

آی اسپورت- دیدار استقلال و سپاهان همواره نبردی جذاب و پرحاشیه بوده. سپاهان حتی در روزهایی که به یک ابر قدرت در فوتبال کشور تبدیل نشده بود هم برای استقلال حریف سرسختی به شمار می‌رفت و به قول قدیمی‌ها گربه سیاه آبی‌ها بود. در یکی از این دیدارها که در سال 1354 انجام شد تاج سابق با تمام بزرگان خود مغلوب تیم دوم آن‌روزهای اصفهان شد( نقل از مجله کیهان ورزشی). اما خارج از بعد فنی و نتیجه‌ای که درپایان به دست آمد این بازی زیر سایه درگیری بعضی از بازیکنان آبی‌پوش با مربی سرشناس اما روبه افول خود یعنی رایکوف قرار گرفت. روایت کیهان ورزشی از آن بازی و درگیری را مرور می‌کنیم:
« تاج بار دیگر نیز در برابر نماینده دوم اصفهانی ها سر تسلیم فرود آورد و با حساب یک بر صفر مغلوب سپاهان شد. سپاهان که پس از پیروزی بر تیم دارایی خود  را بازیافته است به همراه مربی فداکار خود همچنان در اندیشه حفظ موقعیت سال پیش و به دست آوردن مکانی مناسب در جدول رده بندی و جمع تیم های شهرستانی است. دیروز نیز تاج قربانی دیگری بود از تهران برابر بازیکنان فداکار، پرتلاش و جنگنده سپاهان. با اینکه سپاهان در این بازی با تنها گل ندیمیان پیروز شد ولی اگر از موقعیت های به دست آمده که حاصل اشتباهات سخت مدافعان و دروازه بان تاج بود نتیجه اش غیر از این بود. در این دیدار تمام 11 تن بازیکن اصفهانی که در طول 90 دقیقه تغییر نکردند برابر تیم صاحب مکان و صاحب نام تهرانی خود به آنچه سزاوارش بود رسیدند.
تاج قبل از اینکه بازی را برابر سپاهان ببازد در نزد خود مغلوب اختلافات داخلی شد. زیرا قبل از انجام مسابقه و در هتل برخورد شدیدی بین رایکوف و عزت الله جانملکی پیش آمده بود که منجر به بازی نکردن این بازیکن گردید. جریان حادثه چنین بوده که جانملکی به اتفاق غلامحسین مظلومی و منصور پورحیدری پیش از انجام مسابقه و در هتل محل اقامت خود مشغول ورق بازی بودند که ناگهان رایکوف وارد معرکه می شود. مظلومی و پورحیدری از پنجره اتاق فرار می کنند و تنها جانملکی می ماند. در این لحظه رایکوف به شدت به جانملکی توهین می کند و ورق ها را پاره کرده  و دور می ریزد. جانملکی هم که از رفتار رایکوف خشمگین شده بود به رایکوف می پرد و اگر در این موقع دیگر بازیکنان و سرپرست تیم وارد معرکه نمی شدند کار بالا می گرفت. دامنه این اختلاف و بگومگو نیز به زمین مسابقه کشیده شد. به طوری که در اواسط نیمه دوم برخورد دیگری بین حسن روشن و حسین مددی رخ داد که غلامحسین مظلومی مانع درگیری شدیدتر این دو شد».


کدخبر:9412
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-25 15:16:11
نظر دهید

۱ نظر
Derrick Rose
يكشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۳۳
خخخخخخ ... ورق بازی :))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر