فهرست
دیسلایک: استراتژی محید جلالی؛ همیشه دیگران مقصر هستند
دیسلایک: استراتژی محید جلالی؛ همیشه دیگران مقصر هستند

دیسلایک: استراتژی محید جلالی؛ همیشه دیگران مقصر هستند

آی اسپورت- لحظاتی قبل از سوتِ پایان مسابقه تراکتور و سایپا در ورزشگاهِ خالی یادگار؛ خیالِ تراکتوری ها از پیروزی راحت شده و دوربین، مسیر توپ را تعقیب می کند و ناگهان، به شکار لحظه ای خاص در کنار زمین می رسد. لحظه ای که در آن سرمربی علم گرای سایپا، شبیه پسربچه های عاصی دنیای فوتبال محکم به زیر توپ لگد می زند و عصبانیت اش را در کنار زمین علنی می کند. مجید جلالی در طول این دو فصل، بارها دست به رفتارهایی زده که پیش تر برای او بی سابقه بوده اند. رفتارهایی که دوران مربیگری او را به دو مقطع کاملا متفاوت تقسیم می کنند. 

تا پیش از لیگ چهاردهم، مجید جلالی کاراکتری متفاوت با بسیاری از مربیان وطنی داشت. مردی که همواره از جریان صداهای بلند در فوتبال ایران انتقاد می کرد اما هنوز تصمیم نگرفته بود بخشی از این جریان باشد. بیانیه های تند کانون مربیان در انتقاد از کی روش، سرآغاز تحول شخصیتی مجید جلالی بودند. او در طول لیگ قبل بارها در کنار زمین عصبانی شد و شاهکارترین رفتارش را نیز در هفته های پایانی فصل با لگد زدن به در رختکن و متهم کردن علیرضا فغانی به قضاوت جانبدارانه رقم زد. روند تغییر آشکار جلالی، حتی به تابستان هم کشیده شد و او این بار دیگر با کنار گذاشتن همه آن شعارهای خوش رنگ و لعاب جوانگرایی، ستاره های مسن زیادی را به سایپا برد و وعده دارد که اگر در سایپا بماند، تیمش قطعا مدعی قهرمانی خواهد شد. سایپا در پاین 9 هفته لیگ برتر، حالا یک تیم میانه جدولی به شمار می رود اما جلالی، حاضر نیست مسئولیت وعده اش را بر عهده بگیرد. 

نارنجی های تهران در نبرد با تراکتور تیم ضعیف تر میدان بودند. آن ها موقعیت های زیادی به دست نیاوردند و خیلی زود قافیه را به حریف واگذار کردند اما جلالی به جای قبولِ ضعفِ تیمش در روز مسابقه، تلاش کرد تا مدیران باشگاه را مقصر جلوه دهد و از «فشار کاذب» روی تیم حرف بزند. او در این فصل بارها از اشتباهات داوری سود برده اما هنوز هم سایپا را به رده خوبی نرسانده و به جای قبول مسئولیت این اتفاق، باز هم به فرافکنی و فرار رو به جلو می پردازد. از طنزهای روزگار، همین که ادبیات و باورهای این روزهای آقای معلم فوتبال ایران، مرد ژست ها و نمودارها و آسیب شناسی، درست شبیه راننده تاکسی های عجول پایتخت است. جماعتِ حق به جانبی که تصور می کنند همیشه یک نفر دارد اشتباه می کند و اطمینان دارند که آن یک نفر خودشان نیستند! 
کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-10-25 17:45:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر