فهرست
از رد پیشنهاد ترابزون تا مخالفت با نظر شفر
از رد پیشنهاد ترابزون تا مخالفت با نظر شفر

از رد پیشنهاد ترابزون تا مخالفت با نظر شفر

آی اسپورت -مرتضی پورعلی گنجی بالاخره باشگاه جدیدش را انتخاب کرد. بازیکنی که صحبت از حضورش در برایتون انگلیس یا ترابزون اسپور ترکیه مطرح بود نهایتا با تیم یوپن بلژیک به توافق رسید تا فصل جدید زیر نظر کلود ماکه‌له‌له سرشناس بازی کند. البته یوپن در لیگ بلژیک وضعیت خوبی ندارد و قعرنشین جدول است و حضور مرتضی در این تیم و البته چند بازیکن دیگر در تیمهای نه چندان معروف بلژیکی باعث شده انتقاداتی از این مدل ترانسفر صورت بگیرد و حتی وینفرد شفر هم به این قضیه معترض شود که بازی در تیمهای میانه جدولی بلژیک اتفاق چندان ویژه ای نیست. موضوعی که سوژه مصاحبه ما با امیر هاشمی‌مقدم مدیر برنامه های مرتضی شد. او صحبتهایش را با توضیح درباره ماجرای مرتضی و ترابزون شروع کند. داستانی طولانی که البته به نتیجه ای نرسید. هاشمی مقدم می گوید:"‌ آدم های مختلفی از ترابزون با ما تماس گرفتند. اقدامی غیرحرفه ای که وقتی با رئیس باشگاه که صحبت کردم از او به خاطر این مدل مذاکره گلایه کردم. او عذرخواهی کرد و پیشنهادی داد که به قول خودشان در تاریخ ترابزون بی سابقه بود. از مالی گرفته تا تامین آینده مرتضی. من این پیشنهاد را با مرتضی در میان گذاشتم. ترکیه ای ها گفتمند برایش بلیت بیزینس کلاس و هتل هم خواهند گرفت. البته به رئیس باشگاه ترابزون گفتم که  آمدن مرتضی به استانبول را نباید به معنای عقد قرارداد  با این تیم دانست بلکه او می خواهد با شرایط باشگاه آشنا شود"

×به نظر می رسید که کار مرتضی با ترابزون تمام شده و حداقل رسانه های ترکیه ای که چنین ادعایی داشتند

قبل از اینکه جواب سئوالتان را بدهم به این نکته اشاره کنم که مرتضی از دو تیم آلمانی، باشگاه آ.ا.ک یونان و همچنین برایتون پیشنهاد داشت. اولویت ما حضور مرتضی در برایتون بود اما این باشگاه حتی در صورتی که پورعلی گنجی را می گرفت باید او را به صورت قرضی به تیم دیگری می داد. اما برگردیم به ماجرای ترابزون. من با رئیس ترابزون صحبت کردم و از او خواسنم که اهدافش را بگوید و می خواستم بدانم این همه اصرار برای جذب مرتضی چه دلیلی دارد چون آنها هم مجید حسینی را داشتند هم چند روز قبل یک مدافع فرانسوی را گرفته بودند. رئیس باشگاه شوروع کرد به حرف زدن و  یکدفعه در میان حرفهایش ترکیب تیم را چید و مرتضی را گذاشت هافبک دفاعی. گفتم مرتضی اصلا بازی در این پست را قبول نمی کند. خود مرتضی هم که آمد این پیشنهاد را قبول نکرد.

×بعد چه شد؟

قرار شد سرمربی تیم را ببینیم تا با تفکرات او آشنا شویم و ببینیم که اصلا سرمربی ترابزون مرتضی را می خواهد یا نه . وقتی قرار بود برویم ملاقات سرمربی تیم آنها ما را به شیوه مخفیانه و پلیسی به محل اقامت تیم بردند و ما را از آشپزخانه هتل بردند تا مثلا کسی نفهمد که مرتضی قرار است با سرمربی ترابزون دیدار داشته باشد اما همان زمان با یک رفتار غیرحرفه ای اعلام کردند که مرتضی در استانبول است و با ترابزون قرارداد بسته. موضوعی که باعث ناراحتی تیم های آلمانی شد و آنها گلایه شان را به من انتقال دادند. از این موضوع که بگذریم، مربی ترابزون همم در صحبتهایش به این نکته اشاره کرد که ممکن است  از مرتضی در پست هافبک دفاعی استفاده کند. همان موقع تصمیم گرفتیم خداحافظی کنیم.

×البته رئیس باشگاه ترابزون مدعی است که خواسته های مرتضی آنقدر عجیب و غریب بوده که باشگاه نتوانسته با آن کنار بیاید

اصلا چنین چیزی صحت ندارد. کار ما اصلا به مطرح کردن خواسته های مرتضی نرسید و به نظرم با این حرفها قصد خراب کردن چهره مرتضی را داشتند.

×و بعد هم که یکدفعه خبر حضور پورعلی‌گنجی در یوپن منتشر شد. باشگاهی که قعرنشین لیگ بلژیک است

درست است که یوپن 13 گل خورده اما تازه سه بازی گذشته و باید این نکته را هم در نظر بگیریم که لیگ بلژیک یکی از لیگهای معتبر اروپا. اتفاقا به نظرم مرتضی با پیوستن به یوپن تصمیم درست و منطقی گرفت و حالا می تواند نشان دهد که چقدر می تواند به این تیم کمک کند

×حتما در جریان هستید که حضور بازیکنان ایرانی در لیگ بلژیک و روسیه منتقدانی داشته که سرشناس ترین آنها سرمربی استقلال است

اصلا نظر شفر را قبول ندارم. لیگ هلند و بلژیک نمی تواند با لالیگا و لیگ جزیره و بوندس لیگا رقابت کند. اینها لیگهای تاپ اروپا هستند اما لیگهای بلژیک و هلند بعد از این سه لیگی که اسم بردم جزو بهترین لیگهای اروپا هستند. این را هم در نظر بگیرید که مرتضی در اولین حضورش در فوتبال اروپا نمی توانست عضو یک تیم بزرگ انگلیسی یا دورتموند شود. او باید اول در فوتبال اروپا به آرامش خاطر برسد و بعد در فوتبال این قاره پیشرفت کند. ضمن اینکه ممکن بود مرتضی به یک تیم اسم و رسم دار برود اما آنجا نیمکت نشین شود

 ×دیروز یکی از سایتهای خبری این بحث را هم منتشر کرد که چون آکادمی اسپایر قطر مالک باشگاه یوپن است و مدیران اسپایر رابطه خوبی با باشگاه السد دارند، مرتضی به این دلیل به یوپن رفته

اصلا چنین چیزی نیست. اگر اینجوری بود خودشان مستقیم با مرتضی تماس می گرفتند. شاید تنها حسن قضیه این بود که مدیران یوپن  بازیهای بیشتری از مرتضی دیند. آنها یک مدیرعامل قطری دارند که البته هیچ وقت بلژیک نیست و من با افراد بلژیکی و آلمانی در ارتباط بودم. ماکه‌له‌له بازیهای مرتضی را در جام جهانی دیده بود و از همان زمان پیگیر جذب او بود

 

روزنامه هفت صبح

۱۰ ۳  
آی اسپورت
2018-08-19 11:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
ميلاد
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۴
باشگاههاي ليگهاي بزرگ به بلژيك و هلند نگاه خيلي ويژه دارند. اونها دوست دارند بازيكن رو چندين بار از نزديك ببيند. اين در تركيه و روسيه كمي مشكل هست. كلا باشگاههاي اروپاي غربي ديد بهتري به بازيكنان و رعايت حقوق اونها دارند. مرتضي در يك تيم فصل موفق راه چند ساله رو ميتونه بره. البته بايد گفت سرعت بازي در اروپا بالاتر از اسياست و اين كار رو براي مدافعين اسيايي كه چنين تجربهي ندارند سخت ميكنه.
۴
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۹
مقایسه خود لیگ هلند با بلژیک احمقانس. سطح لیگ هلند بسیار بسیار بالاتر از لیگ مسخره بلژیکه . چون دوتا کشور چسبیدن به هم قرار نیست لیگشونم شبیه هم باشه که !! مگه لیگ افغانستان با لیگ ما قابل مقایسس؟ یا لیگ ترکیه با لیگ ما؟!
کسی که بخواد لیگ بلژیک رو با لیگی مثل هلند یکی کنه ۲تا حالت داره : یا کلا فوتبال حالیش نیست و شناختی از این لیگ ها نداره یا به همه چی آگاهه ولی دروغگو و کلاهبرداره.
۶
محسن
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۳۸
خوب که فکر میکنم متوجه میشم باید فارسی را پاس بداریم خوب هم پاس بداریم!!! مثلا ادای تنگا را در نیاریم و به دلال بگوییم منیجر!!!! یا مدیربرنامه!!! دلال همان دلال است با همان صفات حسنه که در دلالان مسکن یا خودرو سراغ داریم،دقیقا همان صفات!!! دلالی که یک زمین مورد دار و بی قواره و کج و ماوج را چنان با اب و تاب ازش تعریف میکنه خریدار ساده فکر میکنه داره در مورد زمین بغل کاخ ریاست جمهوری توضیح میشنود!!!! حالا فکر کنید این زمین،در شنگول اباد سفلی واقع شده!!! حکایت،حکایت این دلال(ببخشید،مدیربرنامه)است که اولویت اولش،ترکیه.اولویت بعدی یونان،اولویت سومش اطریش،اولویت چهارم،بلژیک، و اگر این لیگها و تیمهای معتبر نشد اجبارا به پیشنهادهای تیمهای آلمان جواب بدهند!!! لیگ در پیت بوندسلیگا!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر