فهرست
قلعه‌نویی: می‌خواستم از مورینیو در مورد دلیل افت چلسی بپرسم
قلعه‌نویی: می‌خواستم از مورینیو در مورد دلیل افت چلسی بپرسم

قلعه‌نویی: می‌خواستم از مورینیو در مورد دلیل افت چلسی بپرسم

آی اسپورت- امیر قلعه‌نویی بلافاصله پس از بازگشت از سفر اوکراین در محله کودکی‌اش حاضر شد و به عزاداری امام حسین (ع) پرداخت. قلعه‌نویی که هرساله در نازی‌آباد نذر دارد پس از عزاداری با روزنامه گل به‌طور تفصیلی مصاحبه کرد. بخشی از صحبت‌های او را می‌خوانید:
در سفر اوکراین قرار بود با مورینیو دیداری داشته باشید. این دیدار انجام شد؟‌
قبل از سفر از طریق ایمان عالمی مکاتبه‌ای داشتیم تا اگر شرایط فراهم شد نشستی با آقای مورینیو داشته باشیم اما شرایط برای این نشست فراهم نشد.
اگر دیدارتان با مورینیو مهیا می‌شد چه صحبتی با او داشتید؟‌
بیشتر می‌خواستیم یک گفت‌وگوی دوستانه داشته باشیم به خصوص اینکه مورینیو آدم بزرگی است و دیگر لازم به گفتن نیست، مورینیو است دیگر...
گویا الگوی مربیگری شما هم مورینیو است؟
بحث الگو نیست. او آدم بزرگی است و خوب است که با چنین آدم‌هایی درباره فوتبال و فلسفه فکری‌شان صحبت کنیم.
می‌خواستم دقیقا بدانم چه سوالاتی در ذهن شما بود برای دیدار با مورینیو؟
بیشتر می‌خواستم درباره فوتبال بپرسم و چه شرایطی به وجود آمده که چلسی افت کرده است.
در روزهایی که شما به اوکراین رفته بودید دادگاه نکونام برگزار شد و جلالی در مصاحبه‌ای گفته با شما جلسه می‌گذارد تا نکونام را ببخشید، این کار را می‌کنید؟‌
این کاری است که باید بالاخره پیگیر شویم. هر حرفی که زده شده من نبودم اما درباره خود آقای جلالی باید بگویم، شنیده‌ام در بازی با ذوب‌آهن تماشاگران علیه او فحاشی کرده‌اند و او به شدت ناراحت شده بود. چطور آقای جلالی می‌تواند ناراحت شود اما ما نباید ناراحت شویم. من تا آخر این پرونده را می‌روم چون باید پاسخ تهمت‌هایی که زده‌اند را بدهند.
آرش برهانی هم در دادگاه شما به عنوان شاهد حاضر شده بود تا بین شما و نکونام آشتی برقرار کند؟
تا جایی که می‌دانم برهانی به عنوان شاهد طرف مقابل آمده بوده نه کسی که بخواهد آشتی دهد. وقتی شما به عنوان شاهد طرف مقابل به دادگاه می‌آیید اینها دیگر حرف است.
آن زمانی که شما در استقلال بودید عدم بازی‌های زیبا از سوی این تیم از دلایلی بود که عنوان می‌شد که مردم به ورزشگاه نمی‌آیند اما حالا که امیر قلعه‌نویی نیست بازهم مردم به ورزشگاه نمی‌آیند. آیت‌ا... بهجت یک حرف گران‌بها زدند. ایشان می‌گفت: «زندگی می‌کنیم که قیمت پیدا کنیم نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم.» برای من کاری نداشت دنبال چیزهای دیگری بروم تا با هر قیمتی زندگی کنم اما این کار را نکردم چون خواستم زندگی کنم تا قیمت پیدا کنم. به دوستان توصیه می‌کنم فیلم «بت» بهروز وثوقی را حتما ببینند که آدم‌ها را چطور بت می‌کنند و چطور زمین می‌زنند. من بهروز را دوست دارم و همه فیلم‌هایش را می‌بینم. این فیلم شرایط این روزهای آدم‌های فوتبال ماست. شما فکر می‌کنید چرا برخی آدم‌ها در فوتبال ما به هر قیمتی زندگی می‌کنند؟ من توکلم به خداست و با هر قیمتی زندگی نمی‌کنم همان‌طور که در ابتدای مصاحبه هم گفتم خدا به همه ما شعور حسینی بدهد نه شور حسینی! هاشمی مدیر شبکه 3 یک روز حرف خوبی به من زد. گفت خیلی‌ها برای یک دقیقه حضور روی آنتن این برنامه (اشاره به 90) همه کار می‌کنند اما شما خلاف رودخانه شنا می‌کنید!
شاید همین در خلاف جریان رودخانه شنا کردن شماست که همیشه امیر قلعه‌نویی سیبل است.
مگر نمی‌دانید مشکل فوتبال ایران من هستم (خنده). هر اتفاقی که در این فوتبال می‌افتد یک جوری به من ربطش می‌دهند. یک روزنامه با اینکه من دیگر در استقلال نیستم هر روز یک مقاله در مورد من می‌نویسد و به نوعی مشکلات استقلال را به من نسبت می‌دهد. مشکل من هستم چون استقلال نهم جدولی و سیزدهم جدولی را قهرمان کردم. 
شاید اگر شما با عادل و همراهانش همراه بودید به جای خانه‌نشینی روی نیمکت تیم ملی بودید؟
زمانی که در تیم ملی بودم تیم ملی (ب) را درست کردیم. همین جلال حسینی که الان کاپیتان تیم ملی است از همان تیم ملی (ب) ما ملی‌پوش شد اما چون همراه‌شان نبودیم این کار ما دیده نشد. هرچند مهم نیست چون من با خدا معامله کردم و برایم فوتبال مملکتم مهم بود نه همراهی با آقایان. اما اگر همراه‌شان بودم الان روی نیمکت تیم ملی نشسته بودم. برای همان تیم ملی (ب) با گروه‌مان نزدیک به 140 سفر داخلی داشتیم و از میان 50 بازیکن آن تیم را درست کردیم که سیدجلال حسینی از جمله آن بازیکنان بود. بازیکنان تیم ملی (ب) را کنار بزرگان آوردیم تا محیط‌پذیری پیدا کنند. در همین استقلال هم چنین برنامه‌ای را صورت دادیم که می‌بینید بازیکنانی مثل محسن کریمی،‌ مجید حسینی یا رمضانی الان برای استقلال مثمرثمر شدند و بازی می‌کنند. یا بازیکنی مثل کامیابی‌نیا که الان در پرسپولیس بازی می‌کند.
کدخبر:9403
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-25 21:11:58
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۲۵
رو نیمکت تیم ملی نشستی ولی نشون دادی لیاقتشو نداری
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر