فهرست
درباره بایرن‌مونیخ و رکوردهای افسانه‌ای‌: «هزار» آفرین
درباره بایرن‌مونیخ و رکوردهای افسانه‌ای‌: «هزار» آفرین

درباره بایرن‌مونیخ و رکوردهای افسانه‌ای‌: «هزار» آفرین

غول فوتبال آلمان با کسب دهمین پیروزی متوالی در بوندس‌لیگا، رکورد بهترین شروع تاریخ سطح اول لیگی آلمان و دومین شروع برتر تاریخ فوتبال باشگاهی اروپا را رقم زد. ضمن این‌که دستاورد باورنکردنی‌هزار برد در تاریخ بوندس‌لیگا را رقم زد.

رکورد برتر برتری ٤ بر صفر بایرن به تازگی برخوردارشده از خدمات روبن و ریبری پس از پایان مصدومیت‌ با برتری ٤ بر صفر مقابل کلن، دهمین پیروزی متوالی غول باواریا بود و حالا آنها پس از شکستن رکورد بهترین شروع یک تیم در تاریخ بوندس‌لیگا (رکورد ٨ برد در ٨ بازی ابتدایی فصل ٢٠١٣-٢٠١٢) به دنبال به‌دست آوردن حد نصاب جدید در زمینه پیروزی‌های متوالی در بازی‌های بعدی هستند. برای این کار ٢ پیروزی دیگر کفایت می‌کند. تاتنهام در فصل ١٩٦١-١٩٦٠ در دوران پایان حکمفرمایی رئال‌مادرید در جام‌باشگاه‌های اروپا و شروع تسلط بنفیکا بر قاره سبز، رکورد جهانی ١١ پیروزی در ١١ هفته اول را ثبت کرد و بایرن تنها به یک برد دیگر برای رسیدن به این استاندارد و ٦ امتیاز برای پشت سر گذاشتن تاتنهام نیاز دارد.
گل از همه رنگ ٤ گل بایرن مقابل کلن، تعداد گل‌های زده این تیم در ۱۰ مسابقه ابتدایی فصل را به عدد ۳۰ رساند. رکورد قبلی بیشترین گل زده در ۱۰ هفته ابتدای لیگ در اختیار بایرن در فصل ١٩٧٧-١٩٧٦ و اینتراخت فرانکفورت در فصل ١٩٧٥-١٩٧٤  با ۳۲ گل بود اما حالا این عنوان به تنهایی به بایرن امسال تعلق دارد. البته این موضوع اتفاقی نیست چون تیم باواریایی ٢ غول بزرگ به نام‌های توماس مولر و روبرت لواندوفسکی در اختیار دارد. این ٢نفر با گلزنی در بازی اخیرمقابل کلن به تهاجمی‌ترین و گلزن‌ترین زوج تاریخ بوندس‌لیگا تبدیل شدند. ٢٣ گل از ٣٠ گل فصل جاری پرافتخارترین تیم آلمان توسط لواندوفسکی و مولر زده شده و در حقیقت در تاریخ بوندس‌لیگای سابقه نداشته تیمی پس از ١٠ هفته رقابت، زوجی با این آمار درخشان گل زده داشته باشد!
چهارنعل به سمت هدف آخر بایرن درحال حاضر در تدارک برپایی جشن قهرمانی نیم‌فصل است. آنها در صورت تداوم روند فعلی به راحتی فاتح لیگ می‌شوند؛ اتفاقی که در صورت وقوع پس از ٣ قهرمانی متوالی در ٤ برهه بوندس‌لیگا، رکورد بیشترین قهرمان پی‌درپی در تاریخ این رقابت‌ها را به تنهایی از آن بایرن‌مونیخ می‌کند. در فوتبال آلمان تنها مونشن‌گلادباخ موفق شده همپای قهرمان ٥ دوره جام‌باشگاه‌های اروپا و لیگ‌قهرمانان به شکل متوالی سینی نقره‌ای بوندس‌لیگا را بالای سر ببرد و بایرن با قهرمانی کاملا محتمل در فصل جاری بوندس‌لیگا، این تیم قدیمی را هم پشت سر می‌گذارد.

شهروند
     
آی اسپورت
2015-10-26 14:42:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر