فهرست
گزارش روز: منچستریونایتد با چه ترکیبی مقابل لیورپول صف آرایی خواهد کرد؟
گزارش روز: منچستریونایتد با چه ترکیبی مقابل لیورپول صف آرایی خواهد کرد؟

گزارش روز: منچستریونایتد با چه ترکیبی مقابل لیورپول صف آرایی خواهد کرد؟

منچستریونایتد در حالی امروز به مصاف لیورپول خواهد رفت که امیدهای زیادی به این بازی دارد. کسب رتبه ی چهارم هنوز غیرقابل دسترس نشده و با جمع آوری اکثر امتیازات، آنها می‌توانند چشم به این رتبه داشته باشند ولی باید عدم ثبات یونایتد در این فصل را هم مد نظر داشت.

پس از نمایش بسیار خوب یونایتد در هفته ی گذشته مقابل وست برومویچ، دیوید مویس امیدوار است که روند خوب تیمش همچنان ادامه داشته باشد و از فشاری که بر روی شانه هایش حس می‌کند، کاسته شود.

برای رسیدن به این نقطه، او باید از یکی از بهترین لیورپول های چند سال اخیر عبور کند.

تیم گلزن برندن راجرز در رده ی دوم لیگ قرار دارد. آنها 27 گل بیشتر از یونایتد به ثمر رسانده‌اند و البته 4 گل هم بیشتر دریافت کرده ‌اند.یونایتد در مقابل زوج قدرتمند سوارز-استوریج صف آرایی خواهد کرد و اواسط هفته در لیگ قهرمانان باید به مصاف المپیاکوس برود.

مویس چگونه بین تمایلش بر احتیاط، استحکام تیم، غلبه بر لیورپول و همچنین نیم نگاهی به دیدار لیگ قهرمانان را توازن خواهد کرد؟

در خط دفاعی مقابل دیوید دخه آ، تنها انتخاب قطعی مویس دو مدافع وسط او خواهند بود زیرا به گزارش توییتر منچستریونایتد، رافائل بازی فردا را از دست خواهد داد.

http://www.sambafoot.com/datas/pictures/informations/2014-03/big/info_1394294896.jpg


او باید آماده ی بازی شود زیرا هر بازیکن دیگری در دفاع راست، اشتباه خواهد بود. رافائل مقابل وست بروم، نمایش فوق العاده ای داشت.

در دفاع وسط، فیل جونز و کریس اسمالینگ زوج خوبی را تشکیل داده‌اند و باید دید که آیا مویس از زوج این دو استفاده می‌کند یا ویدیچ با تجربه را به ترکیب اصلی تیمش منتقل می‌کند.

با توجه به اینکه ویدیچ در پایان فصل یونایتد را به مقصد اینتر ترک خواهد کرد، بازی دادن به جوانان در بازی های بزرگ می‌تواند برای مویس کار بسیار ارزشمندی باشد.

ولی مویس به محافظه کاری معروف است بنابراین بازی کردن ویدیچ صرب دور از ذهن نخواهد بود.

در خط هافبک، مارون فلائینی و مایکل کریک زوج هر دو بازی آینده ی یونایتد خواهند بود. فلائینی مقابل وست بروم فوق العاده بازی کرد و امروز با پیراهن سرخ در زمین حاضر خواهد بود.

احتمال دیگری که در این میان پیش می‌آید، استفاده از فیل جونز در خط هافبک دفاعی و محدود کردن هافبک های لیورپول است.انجام این کار، تغییر تاکتیک فراوانی در تیم مویس به وجود خواهد آورد و احتمالا در زمین پیاده نشود، ولی  استفاده از جونز، کریک و فلائینی پشت سر خوان ماتا و وین رونی، می‌تواند توپ‌رسانی به فن‌پرسی را بیشتر کند و از او در خط حمله حمایت بیشتری شود ولی همانطور که گفته شد، مویس محافظه‌کار است و این تغییر ترکیب بعید به نظر می‌رسد.

دو بازی اخیر یونایتد مقابل تیم‌های پایین جدولی و در خارج خانه بوده است.آنها در این دو بازی 5 گل زده‌اند و گلی دریافت نکردند. در هر دو بازی خط آتش یونایتد متشکل از فن‌پرسی، رونی، ماتا و یانوزای بوده است.

یانوزای مقابل وست بروم خوب بازی نکرد و حضورش در بازی امروز بعید به نظر می‌رسد. احتمالا والنسیا جای او را خواهد گرفت. استفاده ی همزمان از اشلی یانگ و والنسیا بعید به نظر می‌رسد زیرا زوج این دو مقابل المپیاکوس جواب نداد و همچنین یکی از بین ماتا یا فن‌پرسی باید روی نیمکت بنشیند.

شینجی کاگاوا مقابل وست بروم بسیار خوب بازی کرد ولی مویس به او اعتقادی ندارد و بعید است که در لیست 11 نفره ی او قرار بگیرد.

پس از نمایش ضعیف فن‌پرسی مقابل وست برومویچ و شایعات مبنی بر ناراحت بودن او از حضور در یونایتد، این فکر به ذهن هواداران یونایتد رسید که آیا زمان نیمکت نشینی رابین فرا رسیده است؟

با این حال، فن پرسی در اوایل هفته با سایت منتچستریونایتد مصاحبه ای انجام داد و در آن مصاحبه از هماهنگی اش با تیم و راضی بودنش از حضور در یونایتد گفت و حضورش را در ترکیب 11 نفره قطعی کرد.

http://www4.pictures.zimbio.com/gi/Robin+Van+Persie+Manchester+United+v+West+nOCrbqcY8E0l.jpg


گل زیبای دنی ولبک در مقابل وست بروم تضمینی بر حضور او مقابل لیورپول نخواهد بود و هواداران یونایتد باید امیدوار باشند که وقتی در نیمه ی دوم به میدان می‌آید، مانند بازی گذشته کار کند.


http://l1.yimg.com/bt/api/res/1.2/i0PihPC60lmyL9RZqAQwQQ--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9ZmlsbDtoPTUyMjtweW9mZj0wO3E9NzU7dz03Njg-/http://media.zenfs.com/en_us/News/afp.com/c8612a6665b2f89261c7d5dcc229068e2b9e151c.jpg


در عکس زیر، ترکیب احتمالی یونایتد مقابل لیورپول را می‌بینید.

Manchester United - Football tactics and formations


     
آی اسپورت
2014-03-16 00:23:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر