فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

شون پن- آی اسپورت 


دوشنبه شب، یک نود دیگر و البته یک لایو کامنتری تازه. در این هفته نادر، هم استقلال و هم پرسپولیس موفق شده اند رقبای‌شان را شکست بدهند. اتفاقی که قطعا هفته بعد تکرار نمی شود. پیش از برنامه1 -«به نظر شما اینکه عادل فردوسی پور دوست دارد در سقوط هواپیما بمیرد، نشان دهنده وضعیت روحی و روانی او نیست؟». این سوال مصاحبه کننده روزنامه گل از امیر قلعه نویی در مصاحبه روزهای اخیر است. بعضی ها هم به اندازه ای در جریان مصاحبه در سلبریتی موردنظر ذوب می شود که نگو و نپرس. سوال بعدی لابد این بوده: «راست می گویند مورینیو زنگ زده و درباره بحران چلسی از شما راهکار خواسته است؟». 
پیش از برنامه2: -امیر قلعه نویی بعد از 8 سال، هنوز آن هایی را که در استودیوی شبکه سه توی هدفون فردوسی پور گفته بودند:«امیر را بکوب!» نبخشیده است. او سال هاست هر شب این قصه را قبل از خوب برای فرزندانش تعریف می کند. 
پیش از برنامه3: دوستان رمزگشای مطبوعات ورزشی، این روزها از روی عکس گوچی نکته ویژه ای را در مورد او کشف کرده اند. رضا در این تصویر شال گردنی دارد که بخشی از آن شبیه چفیه است و همین موجب شده در ایران، این حرکت واکنش گوچی به اخراج مربی اسرائیلی تلقی شود. در راستای ورود تفکر دکتر حسن عباسی به مطبوعات ورزشی، توجه به این نکته نیز ضروری است که در تصویر، یک عدد کلم بروکلی کوچک در پاستای رضا دیده می شود که قطعا نمادِ باقی نماندن استکبار است. درخت ها و چمن هم نشان می دهند انتفاضه پیروز می شود. 

پیش از برنامه4: در راستای رمزگشایی ها، خبر ورزشی امروز از قول کریس رونالدو نوشته که به خاطر پسر کی روش به خون دادن علاقه مند شده  و به کمپین اهدای خون پیوسته است!  این در خالی است که منظور رونالدو، کارلوس مارتینز بوده و اساسا هر کارلوسی، قرار نیست کی روش باشد. پیش از برنامه 5: اگر بپذیریم که فردوسی پور محبوب ترین مجری این روزهای تلویزیون است، مرتضی حسینی قطعا در قطب مخالف به عنوان منفورترین حاضر است. او این روزها با حضور مستمرش در برنامه فوتبال برتر، از مردم خواهش می کند پیامک بزنند. 


-وقتی شبکه سوم ساعت پخش نود را 22:30 زیرنویس کرد، به نظر می رسید مطابق معمول مشغول شوخی کردن باشد اما نودِ امشب، بدون حتی چند ثانیه تاخیر روی آنتن رفت. 

-پیش بینی نتیجه دربی، سوال نظرسنجی امشب نود است. راهنمایی: پروین مسابقه را مساوی پیش بینی کرده و با توجه به سابقه پیش بینی ها او، این بازی قطعا مساوی نخواهد شد! 


-بعد از اولین پیروزی فصل، منصوریان به جز پرچم کرنر ورزشگاه، از همه تشکر می کند. روزهای سخت او به پایان رسیده اند؟

 


 

-پیام صادقیان با اختراعی جدید، در بازی های نفت دست به شادیِ بعد از پاس گل می زند. او که گل زدن را فراموش کرده، با این کار قصد دارد حداقل شادی کردن را از یاد نبرد.

 


سیاه جامگان- پرسپولیس
-جوان‌ترین سلبریتیِ این روزهای ایران-هانی نوروزی- دیگر با قرمزها به شهرهای مختلف نخواهد رفت. او بعد از تشویق شدن در استادیوم و گرم کردن با تیم و خوابیدن روی پایِ کمندانی روی نیمکت، از تیم دور خواهد شد تا «بچگی» بپردازد. منظور از بچگی، همان مدرسه رفتن است متاسفانه. 
-تا همین چند هفته قبل، فرهاد کاظمی قرار بود جانشین برانکو در پرسپولیس شود. او به نیمکت برانکو نرسید و این هفته به نیمکت برانکو باخت. 
-فرشاد احمدزاده پاس گل می دهد و ایمان صادقی فقط یک گل دریافت می کند. پرسپولیسی ها احتمالا این اواخر با یک جادوگر قرارداد امضا کرده اند. 

-محسن فروزان که در جریان بازی با پرسپولیس مدام مشغول موز خوردن بود، از انرژی دریافتی به جای مهار توپ های حریف، برای داد زدن بر سر مدافع چپ تیمش استفاده کرد. محسن با این وضعیت اش احتمالا با خوردن گل بعدی، مدافع راست را به رگبار می بست. 
-به نظر می رسد در تمام ایران فقط مهدی طارمی مقصود واقعی آیتم نود در مورد پنالتی هایش را متوجه شده است. به پیوست یک عدد نستوه بزرگی به کمیته داوران ارسال می شود تا به آن ها توضیح بدهد طارمی در این مدت مشغول فریب دادن داورها نبوده است. -بعد از روزهای تلخ پرسپولیس، محسن بنگر مهربان تر از همیشه شده است.او که قول داده برای تیم های رقیب کری نخواند، حالا حتی به آن ها پاس گل می دهد. او این روزها یک جور مسوت اوزیل برعکس است. 
 -محمد رویانیان، نابغه فراموش نشدنی مدیریت در فوتبال ایران بود. مردی که برای پاسداشت خانواده سبزی، کلید خانه‌ی فرد دیگری را به آن ها داده است. حیف که عمر مدیریتی او کوتاه بود و به شاهکارهای دیگری قد نداد. 


این ورزشگاه شیک: 


-ورزشگاهِ سی هزار نفری شیک مشهد، «در دست احداث» است. کاش این عبارت اینجا همان معنایی را ندهد که در مورد ورزشگاه نقش جهان می داد. -مجهز به دوش. خبرنگار نود اینگونه از امکانات بی نظیر ورزشگاه امام رضا شگفت زده می شود. -ابومسلم لیگ دویی و سیاه جامگان ممکن است یک روز در ورزشگاه امام رضا با هم نبرد کنند. گزارش این مسابقه دیگر ارتباطی به ورزشی ها ندارد و باید مورخان آن را ثبت کنند! 

ی
-ستاره های فولاد علاقه زیادی به دراگان اسکوچیچ دارند. آن ها هر هفته گل می زنند. در آغوش دراگان قرار می گیرند. شادی شان را با او تقسیم می کنند و در انتهای بازی با یک گل به خودی، آقای سرمربی را به اخراج نزدیک می کنند. 

-می گویند اولین قدم برای آنکه یک خرگوش را از درون یک کلاه حارجی کنی، این است که خرگوش را درون کلاه قرار داده باشی. به نظر می رسد مشکل اسکوچیچ برای معجزه کردن هم همین است. او ابزار شعبده بازی در اهواز را ندارد. 

استقلال تهران-استقلال خوزستان 

-نبردِ برادرهای آبی پوش لیگ برتر، به جای آنکه بازی صدرنشینی باشد، بازی سردنشینی است. «گل های دو تیم کاملا شبیه هم بودن!». طبیعتا وقتی جواد خیابانی چنین جمله ای را مطرح می کند، متوجه می شوید که با دو گل متفاوت با دو ضربه متفاوت روبرو هستید. 
-پرو پییچ بالاخره در لیگ برای استقلال گلزنی کرد. مظلومی که چنین توقعی از او نداشت، خیلی زود این بازیکن را بیرون کشید و در برابر سپاهان هم به مهاجم کروات بازی نداد. آبی ها چنین قراری با مهاجم تیم شان نداشتند. 
- حدود 16.2 نفر روی سکوهای آزادی به تماشای نبرد آبی ها نشسته اند. در میکسدزون آزادی اما از بازیکنان جوان تیم ویسی پرسیده می شود:«تو آزادی جوگیر نشدی؟». 


-برای مان نوشته اند که 7 ماه است نود نمی بیند اما گزارشش را در آی اسپورت می خوانند. راستش ما خودمان هم نود تماشا نمی کنیم! 
به زودی قرار است نظرسنجی محبوب ترین تیم ها دوباره در نود تکرار شود. این بار احتمالا منچستر اول است و تراکتور بعد از منچستر، اول! 
-در نود یاد گرفتیم که در تقویم، روزی به نام روزِ جهانی عکسبرداری با تلفن همراه وجود دارد. ضمن تبریک این روز به 75 میلیون عکاس هموطن، امیدواریم به زودی روز جهانی چنل تلگرام نیز به تقویم ها اضافه شود. 
-در ادامه بهره مند شدن از اطلاعات ضروری تقویم نود، از امشب اس کی ان سن پولتن اتریش هستیم. تیمی که سامبو چوجی بزرگ در آن توپ می زند. 

-چند سالی می شود که امیر شاپورزاده از فوتبال ایران فاصله گرفته اما رگِ ایرانی او در بوندس لیگای 3 هم همراه امیر است. بر خلاف آنچه تصور می شود منظورمان صرفا لحظه گلزنی او بود. 
-از زمانی که قرار شده مهمان های نود در قرعه کشی نظرسنجی فقط یک عدد بگویند، میرزابیگی به سلامت از این مرحله عبور می کند!
-هر وقت برنامه های تلویزیونی آنتن زنده را به دوستان عزیزشان در پخش تحویل می دهند، لایو کامنتیترها نیز به دوستان عزیزشان در آشپزخانه سر می زنند. -پخشِ تصاویر گرت بیل و درخشش خاطره انگیزش در مه آتزا برابر مایکون در تقویم نود، نشان می دهد سلایق این برنامه با سلایق گزارش زنده‌اش همخوانی عجیبی دارد. امیدواریم به زودی هری کین را در استودیوی نود تماشا کنیم. 
«بازی همگرایِ وینگرایِ استقلال...». در دوره ای زندگی می کنیم که آنالیزورها، همه شاعر هستند. -نطق مذهبی کارلوس کی روش در آزادی، شبیه نطق های پیش از دستور رسایی در مجلس است. سرمربی تیم ملی تا پایان عزاداری قصد پیش بردن پرونده اش را ندارد. به نظر می رسد او به قیمه نیز علاقه زیادی پیدا کرده است. 

-عادل به زودی پرونده ای برای تیم های هبه شده از یک شهرستان به شهرستان دیگر در لیگ پخش خواهد کرد تا شاید جلوی انتقال چند باشگاه را بگیرد و مثل ماجرای نفت، موفقیت های یک دهه بعدی آن باشگاه ها را به نام نود، سند بزند! 

-از افتخارات مهم نفت تهران، این است که قرار بوده به جمع 4 تای برتر آسیا راه پیدا کند و نکرده. درست مثل ما که قرار بوده «After Hours» اسکورسیزی را بسازیم و نساختیم. به ما افتخار کنید. -درست در همان لحظاتی که ملت مشغول حرص خوردن درباره نیمکت نشینی لژیونرهای ایرانی هستند و به لژیونرهای پرشمار کره و ژاپن حسادت می کنند، سردار آزمون و سعید عزت اللهی انرژی شان را روی ساخت ویدئوهای فان گذشته اند. پسران دوست داشتنی تیم ملی کم کم باید از ستاره نسل الف بودن، فاصله بگیرند. 
-مجید جلالی قبل از هر وعده غذایی، یک بار تا پای اخراج از سایپا می رود و برمی گردد. او همچنان به همه چیز معترض است. -فلسفه مجید جلالی در این فصل، با فلسفه راننده های تاکسی پایتخت همخوانی دارد. فلسفه ای با این مضمون که همیشه یک نفر دارد اشتباه می کند و همیشه آن یک نفر خودت نیستی! 
-لئو مسی گرانترین قرارداد اسپانسرینگ را با آدیداس دارد اما هنوز هم به اندازه مجید جلالی در لباس های این برند دیده نشده است! 
-سه جلسه محرومیت محمد آبشک برای آنکه احتمال داده مدیربرنامه متخلفش کارمند فدراسیون بوده باشد. آزادی بیان در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در بالاترین سطح ممکن قرار دارد. 

ام


-ملوان اول مشکل مالی بوده و بعد به باشگاه فوتبال تبدیل شده است. -مدلی که بختیار رحمانی به واسطه آن خدا را شکر می کند، در فرهنگ عامه همه نقاط جهان مترادف ناراحتی است! سپاهان-استقلال 

-هادی عقیلی با شماره 47 وارد زمین شده تا از بچه های سندروم داون یاد کند. ماجرای مهمی که در نود توجهی به آن نمی شود. -عبدالله کرمی، چهره ای شبیه جنگجوها دارد. جنگجوهایی که به عنوان هنرور، در لشکر مقابل قهرمان قصه می ایستند و کتک می خورند. او هم در بازی با استقلال  به نوعی از بچه های سندروم داون یاد می کند. 
-جابر انصاری و فرشید اسماعیلی در روزهای درخشیدن در ترکیب فجر، پرویز مظلومی در آلومینیوم را 6 تایی کرده بودند. چرخش روزگار کاری کرد که آن ها در نبرد امروز، آن ماجرا را برای پرویز جبران کنند. 
-«شاید دیگه تیر خلاص رو زده باشن!». گزارشگر بازی اصفهان حتی بعد از گل سوم استقلال هم حاضر نیست شکست تیم مورعلاقه اش را قبول کند. -هشت شکست از 10 بازی برابر استقلال. آبی های پایتخت، مهم ترین کابوس فوتبالی فرکی هستند. 
-چه کسی به خودش کم لطفی کرد؟ عادل و فرکی در نود، سعی می کنند به این پرسش پاسخ بدهند. 

پرسپولیس- ملوان 

-اولین پیروزی فصل پرسپولیس در آزادی. آن ها بعد از دربی 80 تا یک هفته قبل از دربی 81 در خانه پیروز نشده بودند! -جری بنگستون تا قبل از به ثمر رساندن گل برای پرسپولیس در حد و اندازه های دی کارمو پایین برده شد و بعد از این گل، تا اندازه های بنزما بالا رفت. از سلطان سایه زنی تا استعدادِ گلزنی. فرام زیرو تو هیرو! 
-تنها چند ثانیه زمان برای علی علیپور کافی بود تا در زمان درست در مکان درست قرار بگیرد و با یک لمس درست، دروازه پاشنکو را باز کند. او خواسته یا ناخواسته شادیِ گل هادی نوروزی برابر لخویا را در مقابل ملوان عینا تکرار کرد. 
-تعویضِ طلایی امروز برانکو، محسن مسلمان بود. نه به خاطر کیفیت خودِ محسن، بلکه به دلیل سطح بازی خالقی فر. بازیکنی که با نبودنش کمک بیشتری به پرسپولیس می کند! 
-حمید استیلی از بازی خشنِ تیم حریف و مصدومیت بازیکنانش گلایه دارد کاپیتان تیم او اما بدون برخورد به بازیکنان حریف زمین خورده و مصدوم شده است. در این مورد استیلی باید از چمن آزادی و جاذبه زمین گلایه کند. -هر وقت پول نمی گیریم شکست می خوریم!» مازیار زارع به خوبی از پس آنالیز ملوان برآمده است. 

-یک سبد گل برای ملاقاتِ جمعه. بهترین تیتر روزنامه های فردا به هدف ورزشی اختصاص دارد. بعد از سال ها! 

-
دعوایِ آخرِ شب 

-ویژگی مشترک همه اعضای پیشین کمیته اخلاق، استفاده مداوم از عبارت «نکته اساسی» است. آن ها همیشه تصور می کنند دارند حرف مهمی می زنند. -انگلیسی صحبت کردن آبانگاه پشت خط نود، شاهکار دوشنبه است. از دبیر پیشین کمیته اخلاق درخواست می کنیم گزارش زنده نود را «فلو» کند. -آرین قاسمی در کنار کی روش حاضر است تا به سرعت و به شکل ناگهانی حرف های او در نود را ترجمه کند. ما هم اگر چنین مترجم جذابی داشتیم، نود را تنها تماشا نمی کردیم! 
-در ماجرای اختلاف نظر کی روش و کمیته اخلاق، عادل به دنبال اسم ترابیان می گردد اما نام خود اسدی توسط کی روش مطرح می شود. 
علی مشهدی روی خط 


-«مسافرت به ملوان!». سرمربی سیاه جامگان چنین شروع درخشانی در استندآپ کمدی تلفنی اش در نود دارد. 
-حنطه تا یک روز قبل از مسابقه امروز، مشغول حضور فعال در هیات های عزاداری در مشهد بود. او از امروز به عزاداری برای تیمش خواهد پرداخت! -رویارویی با استقلال اهواز در این هفته ها، سعادتی می خواهد که این هفته نصیب بیت سعید شده است. -این هم از طنزهای روزگار است. استقلال خوزستان با جوان های فولادنوین هر هفته پیروز می شود و استقلال اهواز با سهمیه فولادنوین، هر هفته می بازد. درست خرید کردن، هنر می خواهد! -پرویز کریمی، یکی از امیدبخش ترین مهره های لیگ برتر است. اگر او توانسته با این کیفیت گلر یک تیم لیگ برتری شود، چه کسی نمی تواند؟

-نود چهارم/پنجم آبان، با اشاره به رمز موفقیت گلر استقلال خوزستان به پایان رسید. در پایان یک قسمت خوب از نود و یک قسمت خوب تر از گزارش زنده، از طرف شون پن به زندگی می سپاریم‌تان. شبت‌تان جادویی! 
  ۱۷  
آی اسپورت
2015-10-27 02:59:48
نظر دهید

۱۷ نظر
امیر رضا
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۲۷
لایو کامنتری های ای اسپورت از خود نود بهتره.
فرزاد کاتالان
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۲۷
استقلال جنعه شش تا رو جبران میکنه
-
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۲۸
به عنوان یه پرسپولیسی حالم از فردوسی پور به هم می خوره. 7 ماه برنامه 90 رو نمی بینم
استقلال سوراخه
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۲۹
استقلال چند تا نماینده داره تو تیم برترین های بعد از انقلاب? تاجیا کجایین?
اکسل ویتسل
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۴۸
خیلی از نوشته هاتون خندیدم جدا خسته نباشید از خود برنامه نود خیلی بهتره من اخبار نود و از اینجا میخونم خودشو نمیبینم
-
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۵۰
این ورزشگاه مشهد عجب هیولاییه. اگه افتتاح بشه بازیای تیم ملی رو باید بندازن اونجا
محمد امین رضایی
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۵۱
عادل فردوسی پور تو این سالها اعتبار صدا و سیما بوده. دمش گرم
-
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۰۱
شون پن دوستت داریم
-
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۱۵
تابلوعه میخواین با این کاراتون واسه تزاکتور حاشیه درست کنین
امید م
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۴۱
خیلی عالیه، این گزارش زنده تقریبا یه سر و گردن از بقیه خبرا و مطالبی که خیلی سایتای دیگه کار میکنن هم بهتره :))
هری کین
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۴۷
آبانگاه مودبانه همون آبریزگاهه؟
نیما ابطحی
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۵۴
اسیر نویسنده این گزارش شدم وقتی از After Hours اسکورسیزی گفتی.
عالی بود خیلی عشق کردم هم خودت هم نوشتت هم کوچولوترین شاهکار اسکورسیزی که یادمان آوردی چقدر دلمان برای دیدنش دوباره تنگ بود نمیدانستیم!
سیاوش
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۰:۲۷
مثل همیشه عالی کارت بیسته محمد
someone
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۳:۱۱
طنز قرار دادن بچه‌های سندروم دان، تا حد دهشت‌ناکی نماد بی‌اخلاقی و بی‌شعوریه سردبیر محترم سایت!
مهدی
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۳:۴۸
عالی! حتی بهتر از قبل! دمتون گرم
حسام نساجی‌چی
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۴:۱۶
عااااااالی بوووود :))))
عباس
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۱۳
به زودی قرار است نظرسنجی محبوب ترین تیم ها دوباره در نود تکرار شود. این بار احتمالا منچستر اول است و تراکتور بعد از منچستر، اول! :)))))
-آرین قاسمی در کنار کی روش حاضر است تا به سرعت و به شکل ناگهانی حرف های او در نود را ترجمه کند. ما هم اگر چنین مترجم جذابی داشتیم، نود را تنها تماشا نمی کردیم! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر