فهرست
در وصف برهانی؛ محبوب، محبوب، مرد دربی‌ها
در وصف برهانی؛ محبوب، محبوب، مرد دربی‌ها

در وصف برهانی؛ محبوب، محبوب، مرد دربی‌ها

آی اسپورت - دیروز آرش برهانی به دلایلی که بیشتر غیرفنی بود در لیست استقلال حضور نداشت. غیبت آرش را در حالی نظاره کردیم که باشگاه استقلال می‌توانست با کمی درایت و آینده‌اندیشی یکی از محبوب‌ترین بازیکنان تاریخ هفتاد ساله‌اش را با تیم به اصفهان اعزام کند تا لااقل اگر به قول آنها از لحاظ فنی نمی‌توانست باری از روی دوش تیمش بردارد، از جنبه‌های روانی به تیم کمک می‌کرد. رفتاری که با آرش شد را باید به حساب برخی کج‌سلیقگی‌ها گذاشت وگرنه هیچ کس نیست که استقلال بشناسد، آرش برهانی‌اش را نشناسد و نداند که خصوصیات اخلاقی این بازیکن در چه مرتبه‌ای است.
برهانی را آنها که با استقلال سال‌ها است زندگی می‌کنند بازیکنی می‌دانند محجوب، مودب، سر به زیر و بسیار با اخلاق. طی سال‌هایی که آرش با پیراهن شماره 9 باشگاه استقلال در میادین دیده شده هرگز رفتاری ناشایست و خارج از عرف از خود بروز نداده است و غالبا بازیکنی بوده بی‌حاشیه و در خدمت تیم. همین بازیکن که میان هواداران جایگاه رفیعی هم دارد، متهم می‌شود به انجام مصاحبه خارج از عرف درحالی که اساسا نباید در مواجهه با بازیکنی که سال‌ها است برای این باشگاه زحمت کشیده چنین برخوردی شود و بی‌جهت او به دلیل اظهاراتی که هیچ ارتباطی هم با باشگاه نداشت، مورد شماتت قرار بگیرد. پیدا است که برخی هرگز چشم ندارند محبوبیت برهانی را ملاحظه کنند و به هر دری می‌زنند که شخصیت این بازیکن خدشه‌دار شود.
دیروز در مصاحبه‌ای که از مظلومی خواندیم به دلایل کنار گذاشته شدن آرش از لیست استقلال برای بازی با سپاهان اشاره‌ای نشد اما آشکار است که دست‌هایی در پس پرده به سرمربی استقلال فشار آورده‌اند که این بازیکن را در آستانه دربی با تیم به اصفهان اعزام نکند. اصول حرفه‌ای اما ایجاب می‌کرد باشگاه استقلال در حالی که روزهای زیادی تا دربی فاصله نداشت، رفتار دیگری با برهانی پیش می‌گرفت و اجازه نمی‌داد یکی از کلیدی‌ترین بازیکنانش به جرم اینکه تنها گفته بود می‌خواهم قلعه‌نویی و نکونام را آشتی دهم، از لیست بیرون بماند. در وصف برهانی همین اندازه کفایت می‌کند که وقتی رفتار خوبی را از باشگاه نمی‌بیند و از یک بازی بزرگ محرومش می‌کنند، سیاست سکوت پیش می‌گیرد تا خدای ناکرده در روزهای منتهی به بازی با رقیب سنتی حاشیه‌ای را به تیمش وارد نکند.
آرش گرچه در دل حرف‌ها دارد و از بی‌‌حرمتی‌ها دلخور است و برخوردهای نامناسب و جهت‌دار را نمی‌پسندد اما در عین حال آن قدر خود را متعلق به این تیم می‌داند که حرفی نزند. دو روز قبل از بازی با سپاهان برهانی در حالی که عمیقا از تصمیمی که علیه‌اش اتخاذ شد، دلخور بود از انجام هرگونه مصاحبه‌ای امتناع کرد. آرش اما می‌توانست بی‌آنکه شرایط باشگاه را درک کند، حرف‌هایی علیه برخی‌ها بزند اما ترجیح داد حرفی نزند که به ضرر تیمش تمام شود. حال شاید آنها که در متن کنار گذاشتن برهانی قرار دارند، تصورات دیگری هم داشته باشند یا خود را برنده جنگ با برهانی بدانند اما این اختلاف زیرپوستی هرچه هست و به هر دلیل و علتی به واسطه سوء‌مدیریت‌ها موجب ایجاد شکاف‌هایی شده است که قطعا دودش در نهایت به چشم استقلال می‌رود.

منبع: ایران ورزشی

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-10-27 13:54:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر