فهرست
استتوس: عدالت عادل فردوسی‌پور در حق پاس تهران
استتوس: عدالت عادل فردوسی‌پور در حق پاس تهران

استتوس: عدالت عادل فردوسی‌پور در حق پاس تهران

برای عادل، مظهر هوش (دانش آموخته شریف) و عدالت (برگرفته از اسمش، عدالت عوام پسند، همین قدر مضحک).
دو هفته است چندباره متلک می پراند که پاس، آن تیم بزرگ به تعبیر عادل، در انتهای جدول لیگ یک به گل نشسته و این است نتیجه انتقال. او حامی تیم هایی از جنس پاس تهران و نفت تهران است، تیم های بی تماشاگر دولتی، تیم هایی که در فوتبال خصوصی و حرفه ای اصلن پدید نمی آیند، هیچ سرمایه گذار و اسپانسری را مجذوب نمی کنند، به این دلیل واضح که تماشاگر ندارند، پاس که در 4 دهه سرمایه گذاری آنچنانی، به رغم تمام افتخارات هرگز تماشاگری را مجذوب خود نکرد و در روز قهرمانی اش سربازها با مرخصی ساعتی شهر و با ظرف یک بار مصرف غذا، ورزشگاه را پر کردند. عادل اما خیال می کند که نیروی انتظامی اگر همچنان سالی چند ده میلیارد خرج یک تیم بی تماشاگر در تهران می کرد تصمیم بهتری گرفته بود. اما نه، تیمی که تماشاگر ندارد، جایگاهش همان جاست که حالا پاس به آن رسیده. بقیه بی تماشاگرها، این تیم های بی خود و دولتی و مضحک، مثل نفت تهران و سایپا و پیکان و بقیه، اگر زنده اند به لطف بی حساب و کتاب بودن سرمایه گذاری دولتی زنده اند و ای کاش نباشند. وزارت نفت پول را سالها به پای تیم بی بته نفت تهران ریخته اما همان پول را از نفت مسجد سلیمان و نفت آبادان سالهای سال دریغ کرده است. این نتیجه نگاه دولتی به فوتبال است، همان نگاه که عادل از پیروانش است و خودش خبر ندارد. هوش و عدالت، ای عجب.

فرشاد کاس‌نژاد
  ۹  
آی اسپورت
2015-10-27 17:10:02
نظر دهید

۹ نظر
گتاب سیتی
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۱۵
خوب مخ عادلو کار گرفتی/آی اسپورتیا اگه راس میگین پس چرا خودتون هی به خونه به خونه گیر سه پیچ میدین
جواد
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۳۷
زارت به این متن. زارت
-
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۸:۰۹
غیر از پرسپولیس و استقلال مگه داریم؟
پوریا
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۸:۲۵
الان پاس رفت همدان مردمی شد؟!!
-
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۸:۳۱
چه عجببببببببببب!!!! بالاخره ازین رفیقتون کیروشی پور یه انتقاد هم کردین
عباس
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۲۰:۵۲
مزخرف
-
سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۱۵
خب الان که پاس رفت همدان خصوصی شد؟ بته دار شد؟ اسپانسر و هوادار پیدا کرد؟ مردمی شد؟ چه اتفاق مثبتی برای این تیم افتاد؟ مگه نه اینه که این باشگاه قبلا بازیکن هایی مثل نکونام و هاشمیان رو به فوتبال ایران معرفی می کرد و الان خود همدانی ها هم بازیکن های این تیم رو نمی شناسند. مگه نه اینه که قبلا می شد هر فصل به دیدن 4 دربی خوب امید بست. 4 دربی که خود بازی زیر سایه حواشی قبل و بعدش محو نشه.
بله هوادار نداشت برای این که زیر سایه ی محبوبیت پرسپولیس و استقلال بود، ولی به واسطه ی افتخارات و نام و اعتبارش یک سرمایه ی ملی بود. سرمایه ای که هدرش دادند.
مسعود
چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۰:۰۴
بی نام سه شنبه 5 آبان ساعت 21:15 با نظرت کاملا موافقم و به شدت با این متن مخالف.
-
شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۵۵
حیف از نفت مسجدسلیمان حیف
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر