فهرست
قهرمان موتوجی‌پی 2016 : مارکز قدیمی برگشته!
قهرمان موتوجی‌پی 2016 : مارکز قدیمی برگشته!

قهرمان موتوجی‌پی 2016 : مارکز قدیمی برگشته!

آی اسپورت-  قهرمان سه دوره موتو جی پی، قهرمانی ۲۰۱۶ خود را مدیون درس هایی است که  از حوادث سال گذشته گرفته. در سن ۲۳ سالگی مارکز در دنیای موتور سواری به پنج قهرمانی رسیده. او اعتقاد دارد که موتورسواری با ارامش و ریسک کمتر او در مسابقات کلید اصلی موفقیتش در سال جاری بوده.

مارکز در مصاحبه با BT اسپرت گفت:ما با تلاش زیادی برای امسال آماده شدیم، اما استراتژی من موتورسواری با آرامش بود.شاید در بسیاری از مواقع می توانستم سریع و سریعتر هم باشم. سال قبل نیز من خیلی تلاش کردم و فشار زیادی آوردم.در پایان فصل من قوی بودم ولی اشتباهاتم مرا به عقب کشاند. من امسال را با تمرکز و سرعت کافی آغاز کردم و این از همه چیز برایم مهم تر بود.

با توجه به سه مسابقه باقی مانده مارکز توانسته به پنج برد برسد که با نتیجه سال قبل برابری می کند اما شش مسابقه ای که مارکز سال گذشته از آن کنار رفت دلیل اصلی عدم موفقیت او در سال ۲۰۱۵ بوده.

مارکز از سال ۲۰۱۵ اینطور یاد کرد:  واقعا سخت بود. شاید به خاطر این بود که می دانستم قهرمانی جهان را از دست داده بودم.من سعی کردم با فشار بیشتر این عقب ماندگی را جبران کنم ولی همیشه تیم به من می گفتند که چیز مهمتری هم وجود دارد. من  از دست دادن قهرمانی را درک کردم و از  همه مهم تر این بود که توانستم از سالی  که گذشت درس های خوبی بیاموزم. البته امسال هم ما توانستیم برنده شویم، ما نیز در مواردی که واقعا لازم داشتیم ریسک کردیم و بسیار خوشحالم که توانستم در پیست خانگی با برد قهرمان جهان شوم.

در سه مسابقه باقی مانده برای برد می جنگی؟  الان من فکر می کنم که مارکز ماکز قدیمی برگشته.

۱    
آی اسپورت
2016-10-16 15:08:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر