فهرست

۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲

خیلی موافق نیستم مسائل و اتفاقات فوتبال کشورمان را با نمونه مشابه خارجی مقایسه کنیم. اما این مساله ربطی به مسائل فنی و مدیریتی ندارد. تا حالا کسی شنیده طرفداران یا مدیران رئال مادرید به تلویزیون و گزارشگران مسابقات‌شان در لیگ قهرمانان اروپا به بهانه این که به تیم‌شان نمی‌گویند «رئالِ اسپانیا» اعتراض کنند و خواستار عذرخواهی باشند؟ کسی تا حالا شنیده بگویند «بایرن آلمان»؟ «اینتر ایتالیا»، «اتلتیک اسپانیا»، «المپیک فرانسه» و «منچستر انگلیس» چطور؟ آیا این نشان دهنده این است که تلویزیون‌ها و گزارشگران این کشورها «میهن پرست» نیستند؟ یادم هست سال گذشته چند باشگاه داخلی به همین بهانه می‌خواستند جلوی پخش مسابقات‌شان را از تلویزیون بگیرند! دوستان من! حمایت هم راه و روش خودش دارد. این‌قدر روی این که همه جا بگویند پرسپولیسِ ایران، استقلالِ ایران، سپاهان ایران، تراکتور ایران یا ذوب آهن ایران اصرار نکنیم. من که فکر می‌کنم اسم این تیم‌ها با پسوند شهرشان بسیار زیباتر و خوش آهنگ‌تر است.
آی اسپورت
2020-09-20 17:42:41
نظر دهید

۸ نظر
احمد
يكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹، ۱۹:۴۲
ادمی که خواب هست رو میشه بیدار کرد ولی اونی که خودشو زده به خواب نه.خوب بخوابی ناصر وامدار!
اف سی دوپینگ
يكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹، ۲۳:۵۵
این نامدارارو باید ... دار زد البته اگر داشته باشن
۲
محمد
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ۰۹:۲۰
چجوری میشه که لنگ میشه لنگه ایران باقی تیما میشن تیم شهرشون چون از نظر شما قشنگه تره؟؟؟؟ مگه شهر لنگ ایرانه آقای ...
۳ ۱
ناصر نامدار
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ۱۳:۰۸
آقای نسبتا محترم! چشم تان را باز کنید و مطلب را خوب بخوانید. اسم پرسپولیس را قبل از همه تیم ها نوشته ام. حرفم کلی است. منتها چیزی که فکر می کنید تعصب است چشم تان را کور کرده.
مهیار
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ۰۹:۳۵
هوچی گرهای آبی پوش
۵
سهند
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ۱۱:۲۴
جناب نامدار عزيز
مثالهايي كه زديد و نامهايي كه آورديد تماما نام شهر در نام ثبت شده باشگاه هست. اتلتيكو مادريد، بايرن مونيخ و ... اما پرسپوليس، استقلال و ساير تيمهاي شاغل در ليگ قهرمانان آسيا در انتهاي نام رسمي شان قيد شهر را ندارند و اضافه كردن نام شهرها فقط در ليگ داخلي مرسوم است.
پس لطفا بهتر و دقيقتر مطالب رو منتشر كنيد.
۵ ۱
ناصر نامدار
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، ۱۳:۱۱
ممنون از توجه تان. منظورم این است که در رقابتهای داخلی همه این تیم ها را به نام شهر خودشان می شناسند و صدا می زنند. اما به آسیا که می رسیم رگ میهن پرستی مان باد می کند. ضمن این که ممکن است مشکلات دیگری هم پیش بیاید. مثلا اگر استقلال تهران و استقلال خوزستان با هم در آسیا باشند تکلیف چیست؟ باید به هر دو بگوییم استقلال ایران؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر