فهرست
کارنامه مظلومی مقابل پرسپولیس/ قدیم‌ها موفق بود
کارنامه مظلومی مقابل پرسپولیس/ قدیم‌ها موفق بود

کارنامه مظلومی مقابل پرسپولیس/ قدیم‌ها موفق بود

آی اسپورت- بر خلاف آنچه استقلالی‌ها به آن می‌بالند، آمار رویارویی‌های اخیر پرویز مظلومی با پرسپولیس چندان هم به سود مظلومی نبوده است. سرمربی استقلال در 3 بازی اخیرش با پرسپولیس دو شکست و یک مساوی دارد و 9 بار دروازه تیمش مقابل پرسپولیسی‌ها باز شده است.
مظلومی آخرین بار روز جمعه 22 آذرماه 92 یعنی حدودا دو سال قبل با پرسپولیس بازی کرده است. همان روزی که با مس کرمان در زمین خودش 6 بر صفر مغلوب پرسپولیس و علی دایی شد. کمتر از یک سال پیش از آن، یعنی روز 4 اسفند 91 مظلومی با آلومینیوم هرمزگان میزبان پرسپولیسی بود که یحیی گل‌محمدی آن را هدایت می‌کرد. این بازی در نهایت بدون گل به پایان رسید. در حالی که ایمون زاید در خط حمله تیم مظلومی مقابل پرسپولیس ایستاده بود.
اینها دو مصاف آخر مظلومی با پرسپولیس بوده‌اند که البته در هیچ یک از آنها تیم استقلال نقشی نداشته و مظلومی با تیم‌های دیگری مقابل پرسپولیس ایستاده است. برای پیدا کردن آخرین باری که مظلومی در قامت سرمربی استقلال روبه‌روی پرسپولیس قرار گرفت باید تا روز سیزدهم بهمن‌ماه 1390 به عقب برگردیم. تا داربی معروفی که به داربی ایمون زاید معروف شد و برد 2-0 استقلال در آن بازی طی 10 دقیقه به شکست 3-2 تغییر کرد.
البته مظلومی با 4بار پیروزی مقابل پرسپولیس یکی از موفق‌ترین مربیان استقلال در داربی‌ها بوده است و برای یادآوری بردهای او در داربی باید کمی به عقب‌تر برگردیم.
23 مهرماه 89 تیم او با تک‌گل فرهاد مجیدی پرسپولیس را شکست داد. 10 فروردین 90 این اتفاق با تک‌گل برهانی تکرار شد. همان سال استقلال دو بار دیگر هم رقیب سنتی را با هدایت مظلومی شکست داد. 25شهریور با گل‌های مجیدی و جباری و 18 آذر با سه گل در وقت اضافی بازی جام حذفی.
بنابراین کارنامه مظلومی مقابل پرسپولیس شرایط دوگانه‌ای دارد. اگر از حافظه بلندمدت مدد بگیریم او کاملا موفق بوده اما اگر حافظه کوتاه‌مدت را به کار بیاندازیم شرایط کاملا متفاوت می‌شود.
باید دید جمعه مظلومی و تیمش مثل سال‌های دورتر نتیجه می‌گیرند یا به بدی بازی‌های اخیر.

کد خبر: 9411
  ۳  
آی اسپورت
2015-10-28 16:20:55
نظر دهید

۳ نظر
sina
چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۱۸
Hahaa 6 va 10 deyghe 3ta gol
سرور لنگی
چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۴۶
پژی جونم گفتی استقلال تو بازیهای سختش نتیجه نمی گیره . بعدش که سپاهانو بردیم . گفتی فلان بازیکن سپاهان٬بازیکن نبود آخه کی می خای قبول کنی لنگی هستی . اسم سایتتو بزار لنگی اسپرت خلاص .اگه مردی بچاپ
بهنام
چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۹:۱۶
اگه سایت لنگی هست چرا می خونیش گلم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر