فهرست
جمعه دفاع چپ پرسپولیس کیست؟ / سورپرایز با رمز احمد-رضا
جمعه دفاع چپ پرسپولیس کیست؟ / سورپرایز با رمز احمد-رضا

جمعه دفاع چپ پرسپولیس کیست؟ / سورپرایز با رمز احمد-رضا

آی اسپورت- چیدن ترکیب پرسپولیس برای بازی جمعه کار سختی نیست. پرسپولیسی‌ها آنقدر مهره ندارند که برای انتخاب از میان آنها به مشکل بر بخورند. شاید تنها علامت سوال بزرگ برای برانکو، انتخاب دفاع چپ این تیم برای بازی سنگین مقابل استقلال باشد. پستی که از روز اول نقطه ضعف پرسپولیسی‌ها بوده و هنوز هم این نقطه ضعف باقی است.
ضعف پرسپولیس در منطقه چپ خط دفاعی آنقدر محرز هست که در آنالیز برنامه نود، این نقطه به عنوان اصلی‌ترین منطقه احتمالی برای روییدن گل‌های استقلال معرفی شد. اما برانکو برای پوشش این نقطه ضعف به کدام یک از بازیکنانش می‌تواند دل ببندد؟ گزینه‌های پیش روی او برای این پست زیاد نیستند...

بابک حاتمی
بابک ذاتا مدافع راست است اما اجبارا به مدافع چپ اصلی قرمزپوشان در این فصل بدل شده. هر گاه حاتمی مصدوم نبوده برانکو او را به دیگر گزینه‌ها ترجیح داده و این در حالی است که ناتوانی او در سروسامان دادن به این پست دست کمی از بقیه گزینه‌ها ندارد. حاتمی به دلیل مصدومیت چند هفته‌ای از میادین دور بوده و میدان دادن به او در بازی جمعه ریسک مضاعفی است. جالب اینکه مصدومیت او به پایان رسیده اما برانکو در کنفرانس مطبوعاتی‌اش ادعا کرده او هنوز مصدوم است و شرایط بازی کردن ندارد!

محمد انصاری
کسی فکر نمی‌کرد او به ترکیب پرسپولیس برسد اما شرایط به شکلی پیش رفت که در چند هفته اخیر به بازیکن فیکس قرمزها بدل شد. انصاری در کارهای دفاعی توان کافی را برای بستن روزنه‌های سمت چپ پرسپولیس از خود نشان نداده است. اما نقطه قوت او تکنیک مناسب و دریبل‌های جالبی است که بارها پایش را به آیتم تکنیکی‌های نود باز کرده است. با این حال انصاری وقتی به حوالی هجده‌قدم حریف می‌رسد سانترهای بی‌دقتی می‌کند تا یکی دیگر از نقطه‌ضعف‌هایش هم نمایان شود. ضمن این که او تجربه بازی‌های بزرگ را ندارد. به نظرتان انصاری گزینه مناسبی برای داربی هست؟

وحید حیدریه
او کجاست؟! در ابتدای فصل وقتی خرید گزینه‌های درشت برای سمت چپ محقق نشد حیدریه از پیکان آمد تا بلکه عصای دست پرسپولیس باشد. اما خودش همیشه مصدوم است و عصا به دست. بنابراین این یکی اصلا جزو گزینه‌ها نیست.

سورپرایز ویژه؛ احمد-رضا
در 10هفته گذشته، بازیکنانی که در دفاع چپ پرسپولیس بازی کرده‌اند همین سه اسمی هستند که خواندید. اما شاید برانکو برای داربی به یک گزینه جدید و متفاوت فکر کند. به بازیکنی که از یک پست دیگر به سمت چپ بیاید و نقطه ضعف قرمزها را موقتا رفع کند. از گوشه و کنار اسم احمد نوراللهی شنیده می‌شود که اگر به دفاع چپ بیاید در پست خودش جانشینی به نام مهرداد کفشگری خواهد داشت. بازی کردن نوراللهی در دفاع چپ و کفشگری در هافبک دفاعی گزینه‌ای است که برخی آن را به برانکو پیشنهاد می‌دهند.
و البته یک گزینه دیگر هم هست که شاید بهترین گزینه باشد. حالا که زوچ بنگر و ماریچ در قلب خط دفاعی جواب داده برانکو می‌تواند رضا نورمحمدی را از دفاع میانی به سمت چپ بکشاند. نورمحمد سابقه بازی در دفاع چپ پرسپولیس را هم دارد. او می‌تواند مشکلات دفاعی تیم را در این بخش حل کند. اصلا هم مهم نیست که توان نفوذ و سانتر ندارد. چون این توان را هیچ کدام از گزینه‌های دیگر هم ندارند!

کد: 9411
  ۴  
آی اسپورت
2015-10-28 15:53:57
نظر دهید
۴ نظر
-
چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۰۷
انصاری در کارهای دفاعی بد بوده ؟؟؟؟ مطمئنین بازی های پرسپولیس رو دیدین؟؟؟؟ انصاری در دفاع عالی بوده . در حمله هم بازی به بازی داره بهتر می شه
-
چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۱۶
اگه انصاری توی دفاع عالی بوده پس چطوری نقطه ضعف پرسپولیس هنوز همون جاست؟
رضا
چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۵۳
انصاری تو دفاع عالی بوده ...
در ضمن تازه سه بازی هست که داری فیکس بازی میکنه و به همین خاطره که همه میگن نقطه ضعف پرسپولیس دفاع چیه ...
-
پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۵۵
هیچ تیمی تو این چند بازی اخیر از چپ به پرسپولیس نزدیک هم نشده. این تحلیلها رو کی مینویسه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر