فهرست
گزارش روز: نگاهی به عملکرد این فصل دژاگه در فولام
گزارش روز: نگاهی به عملکرد این فصل دژاگه در فولام

گزارش روز: نگاهی به عملکرد این فصل دژاگه در فولام

آی اسپورت- با توجه به این که فولام در این فصل سه مربی مختاف با سبک های مختلف به هم دیده اشکان نیز در پست های مختلفی به میدان رفته است. وی به عنوان هافبک راست، بال و مهاجم در دو سمت چپ و راست به میدان رفته که ما حصل این فصل برای اشکان 3 گل در 15 بازی (12 بار از ابتدا و 3 بار به صورت یار تعویضی) و یک پاس گل بوده است. هر سه بار نیز اشکان گل اول بازی را به ثمر رسانده که نشان می دهد او می تواند برای فولام تعیین کننده باشد. جالب است بدانید تیم فولام تحت مربی گری ماگات تاکنون بهترین نتیج این فصل را گرفته است. در زیر جدول عملکرد ماهانه ی فولام را می بینید:

 

اشکان در این فصل با 3 گل زده پس از استیو سیدول (6 گل) و برباتوف (4 گل) در رده ی سوم بهترین گلزنان فولام در کنار بنت و کاسامی قرار دارد.

دژاگه در رقابت های این فصل بیشتر به عنوان بال و هافبک راست به میدان رفته است. در تیم فولام وی کمتر در وظایف دفاعی تیم شرکت می کند و مربی پیشین این تیم بارها اورا به این دلیل روی نیمکت نشانده است. ضعف دفاعی فولام کاملا مشهود است وچیزی نیست که بتوان آن را تنها به گردن اشکان انداخت. آن ها در جدول لیگ برتر بدترین خط دفاعی را دارند و با 65 گل خورده از این نظر بدترین هستند. پس از آن ها کاردیف سیتی با 52 گل خورده قرار دارد. اوج عملکرد دفاعی اشکان در و شاید بهترین بازی او در این فصل بازی با وست بروم بود که وی به عنوان هافبک چپ به میدان رفت اما در ادامه به راست برگشت و 15 بار توانست توپ را از حریف بگیرد یک گل بزند و دو موقعیت گل خلق کند. یکی از بدترین بازی های اشکان نیز بازی با چلسی بود که او پاس های اشتباه زیادی داد. البته در این بازی ظاهرا شاگردان ماگات قصد داشتند با توپ های بلند به دروازه ی چلسی حمله کنند که ناکام بودند. او در چپ و راست بیشتر نقش بازیگردانی را بر عهده داشته که توپ ها را از کناره های میدان به مرکز منتقل می کند. سبک بازی او بیشتر مبتنی بر دادن پاس های کوتاه و استفاده از سرعت و قدرت بدنی بالایش بوده است.

 

در نتیجه اشکان نشان داده می تواند بیشتر وظایف تیمی را ازجمله وظایف دفاعی و هجومی به خوبی انجام دهد. اما در نقش های تهاجمی خیلی موفق تر بوده است. وی در راست و چپ به عنوان بال وظایفش را به خوبی انجام  می دهد و اگر فولام بتواند ضعفش را در خط دفاعی برطرف کند با اتکا به نیروی تهاجمی اش می تواند از سقوط نجات یابد.

وحید فتوحی

     
آی اسپورت
2014-03-16 17:14:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر