فهرست
یادداشت روز: تاتا مارتینو و اینده مبهم در نوکمپ
یادداشت روز: تاتا مارتینو و اینده مبهم در نوکمپ

یادداشت روز: تاتا مارتینو و اینده مبهم در نوکمپ

آی اسپورت- یادم می اید که چند سال پیش در یک برنامه ورزشی در رادیو یکی از متشخص ترین تحلیلگران و روزنامه نگاران مادریدی در مورد اینکه تیمهای بزرگ چگونه باید برای یک بازی مهم خود را اماده کنند صحبت می کرد .ویکتور مونیوز مربی ان زمان رئال ساراگوسا مهمان دیگر ان برنامه بود که به یکباره صحبتهای او را قطع کرد و گفت هی شما این شجاعت را داری همین الان یک تیم فوتبال را هدایت کنی؟او جوابی نداشت.

به زمان حال برمیگردیم لحظاتی قبل از کنفرانس مطبوعاتی تاتا مارتینو در خوان گامپر بارسلونا. تمام روزنامه نگاران و خبرنگاران جمعند و در مورد همه چیز از تحلیل بازیهای بارسا و انتقادهای شدید به نوع بازی گرفته تا علت فروختن برخی بازیکنان بخصوص تیاگو و عدم جذب برخی دیگر صحبت می کنند، اما به محض اینکه تاتا وارد کنفرانس می شود تمام بحث و جدلها پایان می یابد و هیچکس یادش نمی اید که 5 دقیقه پیش تا چه اندازه از او انتقاد می کردند!

می خواهم بگویم که مباحثی که روزنامه نگاران مطرح می کنند و انتقاداتی که اغلب به مارتینو دارند به خوبی به وی منتقل نمی شود .بطور مثال دیروز در کنفرانس مطبوعاتی ، تاتا سوالات مربوط به اینده بارسلونا و پروژه های بعدی وی را به شوخی گرفت .روزنامه نگاران نماینده مردم و هوادارانی هستند که به حفظ و تداوم فلسفه فوتبالی بارسا علاقمندند و  اینده این تیم برایشان اهمیت بسیاری دارد ،این شک براگیز است که این خواسته هواداران را بخوبی به سرمربی تازه وارد تیم منتقل نمی کنیم.پر واضح0 است که تاتا در زمان حال زندگی می کند و تصوری از اینده ندارد!


http://tbrfootball.com/wp-content/uploads/2013/08/Gerardo+Tata+Martino+Barcelona+v+Santos+Pre+ugi_TiKCSuhl.jpg


روزهای همانند دیروز در این فصل چندین بار دیگر اتفاق افتاده است. تاتا مارتینو برای خلاصی از انتقادات وارده و برای دفاع از خود می گوید که وارد مباحث مربوط به اینده نمی شود چرا که هنوز زود است و چیزی برای بحث وجود ندارد.در ماه مارچ هستیم و باید بگویم که بارسا هنوز طرحی برای سال اینده خود ندارد و بدتر اینکه زوبی زارتا مدیر ورزشی بارسلونا هم نه اظهار نظری می کند نه امیدواری برای اینده می دهد. مشخص است که مارتینو قصد ندارد خودش را وارد مباحث پیچیده کند ! شاید دلیلش این باشد که او از اینده خودش در بارسلونا مطمئن نیست و به نوعی اطمینان دارد که سال اینده مربی بارسا نخواهد بود. باید گفت که هزاران سوال می توان مطرح کرد که با این شرایط بی جواب خواهند ماند و در این بین هواداران از خود می پرسند که : فقط ماهستیم که عاشق تیم خودمان هستیم؟

امیلیو پرز روزاس : تحلیلگر روزنامه اسپورت کاتالونیا

ترجمه : رضا سیف

 

     
آی اسپورت
2014-03-16 16:31:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر