فهرست
مظلومی در رؤیای ٥، پرسپولیس در فکر 3
مظلومی در رؤیای ٥، پرسپولیس در فکر 3

مظلومی در رؤیای ٥، پرسپولیس در فکر 3

آی اسپورت - فردا در شرایطی هشتادویکمین داربی تهران برگزار می‌شود که این‌بار هواداران فوتبال امیدوارند استقلال و پرسپولیس نمایش باکیفیتی ارائه دهند. در سال‌های اخیر، به‌دفعات، بازی‌های دو تیم، کسل‌کننده شده است و در مقطعی چهار داربی متوالی صفر-صفر شد. اما در این فصل، هر دو تیم، با بازی هجومی خیلی‌ها را به داربی ٨١ امیدوار کرده‌اند. آمار از فوتبال هجومی سرخابی‌ها حکایت دارد. استقلال با زدن ١٨ گل، بهترین خط حمله لیگ برتر را دارد و بعد از استقلال نوبت به پرسپولیس می‌رسد با ١٥ گل. قرمزها تنها تیمی‌اند که در تمامی بازی‌های لیگ، گل زده‌اند. دو تیم در شرایط بسیار خوبی پا به بازی جمعه می‌گذارند. پرسپولیس از چهار بازی اخیرش ١٠ امتیاز کسب کرده است. در آن‌سو استقلال هم پس از سه تساوی در هفته قبل، یک برد درخشان ٣ بر صفر در خانه سپاهان، قهرمان لیگ، کسب کرد و به صدرنشینی‌اش ادامه داد.  نتیجه‌گیری در بازی فردا برای هر دو تیم ارزش زیادی دارد. پرسپولیس می‌تواند فاصله خود را با استقلال به چهار امتیاز کاهش دهد و به یک مدعی درجه یک تبدیل شود، استقلال هم می‌تواند ضمن‌ گرفتنِ انتقام باخت‌های فصل قبل، خود را به شانس اول قهرمانی تبدیل کند.درست است که استقلال به صدر جدول تکیه زده و پرسپولیس هفت امتیاز کمتر از این تیم دارد؛ اما تاریخ نشان داده است شرایط دو تیم در جدول نمی‌تواند تأثیری در نتیجه داربی داشته باشد؛ موضوعی که در فصل گذشته نیز ثابت شد. در این فصل، استقلال با ٢١ امتیاز صدرنشین است و پرسپولیس با ١٤ امتیاز در رده هفتم قرار دارد.
 رکوردهای امیدوارکننده دو تیم نکات امیدوارکننده‌ای دارند. پرسپولیس در فصل قبل هر دو بازی رفت‌و‌برگشت را برد. استقلال هفت بازی است که نتوانسته حریفش را شکست دهد. آخرین برد استقلال برابر پرسپولیس به ١٨ آذر ١٣٩٠ برمی‌گردد. از سوی دیگر، برای آبی‌ها نکته امیدوارکننده حضور پرویز مظلومی است که چهار برد ارزشمند مقابل پرسپولیس در کارنامه‌اش دیده می‌شود. بین مربیان داربی، مظلومی یکی از بهترین کارنامه‌ها را دارد. درمجموع ٨٠ دیدار گذشته، ٢٤ پیروزی برای استقلال، ٢٠ برد برای پرسپولیس و ٣٦ بازی دو تیم نیز به تساوی انجامیده است.بی‌شک داربی جمعه متأثر از درگذشت هادی نوروزی خواهد بود. این داربی اولین داربی بدون نوروزی است. با توجه به همدردی درخورتوجه خانواده استقلال با پرسپولیسی‌ها، انتظار می‌رود جمعه جوی متفاوت بر بازی حاکم باشد.

منبع: روزنامه شرق

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-29 12:36:00
نظر دهید

۱ نظر
میثم
پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۲۲
اول اینکه در اون 4 برد نقش داوری بسیار تاثیر گذار بود. بعد هم اینکه بین این 4 برد کذایی، یک مساوی 2-2 وجود داشت که مرحوم هادی نوروزی گل زد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر