فهرست
کنفرانس مطبوعاتی تاج (2): برای ثبت نام یارانه می توانند اما برای بلیط پول ندارند/ میانگین سنی لیگ ما 30 و دوندگی 4/5 کیلومتر است
کنفرانس مطبوعاتی تاج (2): برای ثبت نام یارانه می توانند اما برای بلیط پول ندارند/ میانگین سنی لیگ ما 30 و دوندگی 4/5 کیلومتر است

کنفرانس مطبوعاتی تاج (2): برای ثبت نام یارانه می توانند اما برای بلیط پول ندارند/ میانگین سنی لیگ ما 30 و دوندگی 4/5 کیلومتر است

آی اسپورت- مهدی تاج کنفرانس مطبوعاتی بسیار طولانی و مهمی را برگزار کرد که در زیر می توانید صحبت های رییس سازمان لیگ را در قسمت دوم بخوانید:

تاج در ادامه ی صحبت هایش درباره فساد در فوتبال گفت: وضعی که اکنون فوتبال دارد دلزدگی ایجاد کرده است این خوب نیست بسیاری از خوبان جامعه وقتی به ما می‌رسند می‌گویند جلوی این فساد را در جامعه بگیرید ما هم چیزی در دست‌مان نیست که کسی را به دادسرا بفرستیم. اما با تشکیل دادگاه ورزش همه چیز درست می‌شود فدراسیون، سازمان لیگ و وزارت ورزش همه به دنبال این هستیم که دادگاه رسیدگی به تخلفات ورزش ایجاد شود و احکامی هم نزدیک به هم صادر شود زیرا افرادی که خودشان در ورزش باشند فضا را بیشتر می‌شناسند.

 

مهدی تاج در ادامه جلسه خبری خود گفت: ما هم‌اکنون هم یکی از بهترین‌های آسیا هستیم.

وی در مورد نحوه نظارت دستگاه‌های وزارتی بر قراردادهای فوتبال، گفت:‌ هم‌اکنون شورای امنیتی کشور اقدامات خوبی را در حوزه ورزش انجام داده و کلیه وظایف سازمان‌ها را در مورد ورزش بررسی می‌کند و این بحث جدی گرفته شده که هر سازمان و نهادی چه وظیفه‌ای در ورزش دارند اینکه مثلاً سازمان ورزش کارش چسیت،‌وزارت ورزش و فدراسیون‌ها چه نقشی دارند. صدا و سیما چه کاری باید بکند و مثلاً چه کاری در ورزشگاه‌ها جرم است. اگر این مسئله تصویب شود عالی‌ترین مقام نظارتی کشور آن را تصویب کرده و خیلی خوب است. این طرح اکنون مراحل آخر تصویب را می‌گذراند.

 

وی در مورد اینکه با وجود عملکرد مثبت سازمان لیگ چرا این سازمان تقویم یک ساله برای فوتبال اعلام نمی‌کند گفت:‌ این حرف، حرف درستی است اما ابتدا در مورد ورزشگاه‌ها باید بگویم که ما تا پایان سال آینده همه ورزشگاه‌های کشور را به سامانه بلیت الکترونیکی مجهز می‌کنیم. سخت‌ترین آن ورزشگاه آزادی بود که انجام شد و ما قرارداد بسته‌ایم تا گیت‌ها در تمامی ورزشگاه‌ها نصب شود. تنها گیرمان هم این است که برنامه یک ساله بدهیم. کفاشیان هم در این مورد نامه‌ای به ما نوشته است و ما یک کارگروه برای این کار گذشته‌ایم که علی کاظمی که استاد مسلم است هدایت این کار را برعهده دارد.

 

وی ادامه داد: ما می‌توانیم تقویم یک ساله فوتبال را در آغاز سال بدهیم اما این مسئله به چند مؤلفه مربوط است، مشروط بر اینکه اول برنامه تیم ملی عوض می‌شود. ما برنامه تیم ملی برای سال آینده و تیم امید را گرفته‌ایم. برنامه جام ملت‌ها را هم مشخص شده است. اگر این برنامه تغییر نکند ما برنامه لیگ را یک ساله ارائه می‌کنیم. تنها نقیصه ما این است و به دنبال آن هستیم که این نقصیه را برطرف کنیم.

 

وی در مورد تاریخ قرعه‌کشی لیگ هم گفت:‌ لیگ چهارم تیرماه قرعه‌کشی می‌شود و نهم و دهم مرداد هم لیگ هم آغاز می‌شود.

 

تاج در پاسخ به سؤال خبرنگاری که در مورد پیگیری فساد در فوتبال و قرارداد تبلیغات محیطی در فوتبال شد، گفت:‌ ما در این مورد مذاکرات زیادی انجام داده‌ایم و باید قراردادها مخفیانه و محرمانه نباشد، بحث‌ها و نقدهای زیادی در این مورد انجام شد. به این نتیجه رسیدیم که این مسئله را به مزایده بگذاریم تا هرکسی که قیمت بالاتری داد به آن واگذار کنیم. آدم‌های قوی‌ هم آمدند، سروش تلویزیون آمد، فردی آمد که تمام بیلبردهای شهر تهران را داشت. فرد دیگری بیلبردهای کشور را داشت، یکی برنده مزایده فرودگاه‌های کشور شده بود. مزایده قیمت را بالا می‌برد و به نفع فوتبال است. همه چیز باید افشاء شود چه دلیل دارد که ما مبلغ قرارداد سرمربی تیم ملی را نگوییم؟ کجای دنیا چنین چیزی را گفته است.

قرارداد بازیکنان استقلال و پرسپولیس و ذوب‌آهن و سایر باشگاه‌ها هم باید معلوم باشد.

 

وی ادامه داد: اکنون مبلغ کارخانه فولاد خوزستان را در تابلوی بورس اعلام می‌کنند و فردی هم می‌گوید آن را خریدم. این خصوصی‌سازی در تابلوی بورس انجام می‌شود ما هم باید چنین کاری را انجام بدهیم و در فوتبال همه چیز را مشخص کنیم و قراردادها معلوم باشد.

 

وی در مورد اینکه بلیت‌های الکترونیک در ورزشگاه‌های ما جا نیافتاده است، گفت:‌ تا پایان سال آینده باید چنین کاری انجام شود. وقتی صحبت از یارانه می‌شود همه می‌توانند در کامپیوتر اسم خود و اعضای خانواده‌شان را برای دریافت یارانه انجام دهند اما وقتی صحبت از بلیت مسابقات فوتبال می‌شود، می‌گویند کامپیوتر کجا بود، باید این مسائل درست شود و همه چیز آن معلوم و مشخص شود.

 

     
آی اسپورت
2014-03-16 16:37:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر