فهرست
اعداد و ارقام ویژه دربی: اسم رمز، 1421
اعداد و ارقام ویژه دربی: اسم رمز، 1421

اعداد و ارقام ویژه دربی: اسم رمز، 1421

آی اسپورت - دربی 81 فردا درحالی برگزار می شود که تنها بازی هفته یازدهم است و سایر بازیهای هفته به روز شنبه موکول شده. دوئل هفتم استقلال و پرسپولیس، در ماه آبان که همه چیزش مساوی است. طبق معمول همه آرزوی یک بازی زیبا را دارند بخصوص با درخشش جوان های دو تیم در هفته قبلی پس به این امید که دربی زیبا شود، مثلا!

* در آبان ماه    6 دربی در هشتمین ماه سال برگزار شده که همه چیزش مساوی است؛ 2 برد برای استقلال با 5 گل زده و 2 برد برای پرسپولیس با زدن 5 گل. دربی های پاییز هم 3 برد برای استقلال، 2 تا برای پرسپولیس و 4 مساوی داشته. دربی های برگزار شده در روز هشتم هر ماه هم یک برد برای طرفین داشته و یک بار هم مساوی شده است.
دربی 22/ 25 آبان 1358/ استقلال یک (غلام فتح آبادی)- پرسپولیس صفردربی 44/ 22 آبان 1377/ پرسپولیس یک (مهدی هاشمی نسب)- استقلال صفردربی 57/ اول آبان 1383/ استقلال صفر- پرسپولیس صفردربی 59/ 14 آبان 1384/ استقلال یک (رضا عنایتی)- پرسپولیس صفردربی 61/ 12 آبان 1385/ پرسپولیس 2 (مهرزاد معدنچی و مهرداد اولادی)- استقلال یک (امیرحسین صادقی)دربی 72/ 16 آبان 1390/ پرسپولیس 2 (هادی نوروزی (دو گل))- استقلال 2 (آرش برهانی و حنیف عمران زاده)

* عدد    استقلال از 18 آذر 1390 دیگر نتوانسته دربی را ببرد. از آن روز 1421 روز و 7 دربی می گذرد. به دلیل این طلسم است که استقلال شده تنها تیم حاضر در هر 4 دوره اخیر لیگ برتر که نتوانسته پرسپولیس را شکست بدهد.

* سابقه دارها    تنها 5 بازیکن در فهرست استقلال و پرسپولیس با سابقه گلزنی در دربی حضور دارند؛ عمران زاده و برهانی و شهباززاده در استقلال که دومی، 3 گل زده است و عالیشاه و علیپور در صف پرسپولیس که هر دو گل برتری زده اند.

* اتفاق قرمز    برانکو اولین دربی اش را برده و حالا باید دومینش را تجربه کند. دیگر سرمربیان خارجی پرسپولیس در دومین دربی شان چنین نتایجی کسب کرده اند؛ آلن راجرز و استانکو برنده شدند، وینکو بگوویچ و مصطفی دنیزلی مساوی کردند و راینر سوبل باخت.

* اتفاق آبی    پرویز مظلومی فردا هفتمین سرمربیگری اش در دربی را سپری می کند. اتفاقی که تنها 3 مرد دیگر روی نیمکت آبی تجربه اش کردند؛ رایکوف و پورحیدری، دربی هفتم شان را بردند و دربی هفتم قلعه نویی، مساوی شد.

* نفر پانزدهم؟    علی علیپور این فرصت را دارد که با گلزنی در دربی فردا، پانزدهمین بازیکنی شود که در دو بازی پیاپی گل زده است. او با رقم زدن این اتفاق، توازن 7 بر 7 قبلی را به هم می زند. کلانی، ایرانپاک، بهزادی، پیوس، بزیک، هاشمی نسب و خلیلی مردان پرسپولیسی زننده گل در دو دربی متوالی هستند. در صف استقلال هم عباس مژدهی، غلامحسین مظلومی، روشن، مرفاوی، عنایتی، روانخواه و فرهاد مجیدی چنین شرایطی داشتند.

* رکورد ترکی    اگر اتفاق خاصی نیفتد، محسن ترکی قاضی دربی 81 خواهد بود. با این وصف، او با عبور از 5 قضاوت محمد صالحی تبدیل به رکورددار داوری دربی می شود. جالب اینکه با حضور او در این بازی، استقلال هرگز شکست نخورده و 3 مساوی و 2 برد دارد.

* نکته    پرسپولیس 4 بار بعد از دو برد پیاپی وارد دربی شده و صاحب 2 باخت، یک برد و یک مساوی شد. یک بار پرسپولیس و 2 بار با استقلال (که یک بارش با مظلومی بوده) 3 دربی متوالی را برنده شد.

* تکرار    استقلال 12 بار با بردن بازی قبل از دربی به مصاف پرسپولیس رفته و صاحب 3 برد و 6 مساوی شده. این اتفاق برای پرسپولیس 8 بار افتاده شامل یک برد و 6 مساوی. تنها 4 بار در تاریخ لیگ برتر، هر دو تیم با برد به دربی آمدند که سهم هرکدام یک پیروزی بوده و 2 بازی برنده نداشت.

* مثل امسال    استقلال در لیگ هفتم، قبل از دربی به سپاهان باخت و در دربی مساوی کرد. پرسپولیس هم در لیگ دهم، هفته قبل از دربی به ملوان باخت و دربی را هم به تیم مظلومی واگذار کرد.

* این دو نفر    مهدی رحمتی و محسن بنگر، کاپیتان های استقلال و پرسپولیس در بازی فردا هستند. رحمتی کاپیتان هرگز برنده و بنگر هنوز بازنده دربی نشده است.

* نکات آماری    1/ دوئل بهترین خطوط حمله فصل؛ استقلال 18 گل زده و پرسپولیس 15 تا.2/ پرسپولیس با خوردن 14 گل، سومین خط دفاع بد فصل را دارد و استقلال با 10 گل خورده، ششم است.3/ استقلال با 6 برد، رکورددار پیروزی فصل است.4/ فقط استقلال و ذوب آهن نسبت به پرسپولیس عملکرد بهتری در بازیهای بیرون خانه داشته اند.5/ پرسپولیس بیرون خانه یا برده (3) و یا باخته (2) و مساوی ندارد.6/ استقلال با خوردن 7 گل، بعد از فولاد صاحب دومین خط دفاع ضعیف میزبانان فصل است.7/ استقلال با زدن 8 گل، صاحب بهترین خط حمله جدول بازیهای خانگی است.8/ استقلال تنها تیم فصل است که بیش از 2 امتیاز به طور میانگین از هر بازی گرفته.9/ خط حمله پرسپولیس در بازیهای بیرون خانه فقط بدتر از ذوب آهن و استقلال بوده.10/ خط دفاع پرسپولیس در بازیهای بیرون خانه فقط بهتر از استقلال اهواز و راه آهن بوده.11/ استقلال در بازیهای خانگی 8 گل زده و 7 گل خورده. پرسپولیس در بازیهای بیرون خانه 8 گل زده و 7 گل خورده.


هفته نامه فوتبال ایرانی
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-29 20:14:26
نظر دهید

۱ نظر
تاج
پنجشنبه ۷ آبان ۱۳۹۴، ۲۰:۴۰
مهدی رحمتی برنده ی دو تا دربی پایتخت شده؛ آمار اشتباه ندید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر